Facebook
Twitter
In English

Henrik Mustonen omaa luokkaansa
Henrik Mustonen vei kotimaisen kauden avauskisan näytöstyyliin lauantaina Tampereella.Loppuottelussa Mustonen löi Ville Karsikkaan helposti 3-0.
Tulokset tällä sivulla sekä
Tourmanetsoftwaressa.



Miehet 1

1. kierros
Henrik Mustonen TSSq – Erik Mäki NääsSq 11/0 11/0 11/2
Tommi Ryyppö TSSq – Kai Stör JSK 11/6 13/11 8/11 9/11 11/8
Topias Aalto ESRC – Matti Eskelinen TSK 11/5 9/11 11/8 11/1
Ville Karsikas JSK – Jonas Selkälä NääSq 11/2 11/6 11/4
Välierät
Henrik Mustonen – Tommi Ryyppö 11/5 11/4 11/1
Ville Karsikas – Topias Aalto 11/8 11/2 11/9
Pronssiottelu
Tommi Ryyppö – Topias Aalto 11/4 5/11 11/7 11/6
Loppuottelu
Henrik Mustonen – Ville Karsikas 11/4 11/0 11/0

Sijat 5-8
Kai Stör – Erik Mäki 11/6 8/11 11/2 11/8
Matti Eskelinen – Jonas Selkälä 11/8 11/2 11/2
Sijat 7-8
Erik Mäki – Jonas Selkälä 11/2 11/4 11/8
Sijat 5-6
Kai Stör – Matti Eskelinen 6/11 11/9 11/9 1/11 11/9



Miehet 2

1. kierros
Petteri Tiitinen TSSq – Timo Pajo SqK 11/4 8/11 11/8 11/6
Nuutti Ruokangas OSK – Jukka Nummi NääsSq 11/3 8/11 11/4 12/10
Jani Stengård SquNa – Tuomas Kuuluvainen TSSq 11/7 8/11 6/11 11/7 11/8
Timo Ahlroos TSSq – Juha Heinonen NääsSq 4/11 7/11 11/5 3/6 ret.
Jarmo Karjala HSRC – Lasse Sulku SqK 13/11 11/8 11/3
Sami Lindell TSK – Kristian Ulfves ESP 8/11 11/3 11/1 11/7
Jan Wichmann TSK – Samuli Antikainen OSK 11/5 11/6 11/5
Arttu Turtonen NääsSq- Jack Westren-Doll JSK 11/5 8/11 11/6 11/2
2. kierros
Petteri Tiitinen – Nuutti Ruokangas 11/8 5/11 11/4 11/8
Timo Ahlroos – Jani Stengård 11/1 11/13 8/11 11/3 11/4
Sami Lindell – Jarmo Karjala 11/6 11/7 11/0
Arttu Turtonen – Jan Wichmann /11 8/11 11/4 11/8 12/10
Välierät
Petteri Tiitinen – Timo Ahlroos 11/9 11/5 11/5
Sami Lindell – Arttu Turtonen 11/4 11/3 5/11 2/11 11/8
Pronssiottelu
Arttu Turtonen – Timo Ahlroos 11/8 11/6 11/5
Loppuottelu
Petteri Tiitinen – Sami Lindell 11/9 11/7 9/11 12/10

Sijat 9-16
Jukka Nummi – Timo Pajo w.o.
Tuomas Kuuluvainen bye
Kristian Ulfves – Lasse Sulku 11/5 11/8 11/6
Jack Westren-Doll – Samuli Antikainen 13/11 11/8 11/5
Sijat 9-12
Jukka Nummi – Tuomas Kuuluvainen w.o.
Jack Westren-Doll – Kristian Ulfves
Sijat 11-12
Kristian Ulfves – Tuomas Kuuluvainen w.o.
Sijat 9-10
Jack Westren-Doll – Jukka Nummi 11/5 8/11 11/6 11/8



Miehet 3

1. kierros
Petri Packalen SqJu – Esa Sorvali TSK 11/1 11/5 11/6
Ville Koskinen SqK – Teemu Joutsi SquNa 9/11 11/8 11/5 11/4
Kimmo Kiviniemi NääsSq – Jari Kaartinen SqJu 11/7 11/2 11/4
2. kierros
Jonne Stengård SquNa – Petri Packalen 11/7 9/11 11/9 11/8
Angel Iglesias NääsSq – Riina Koskinen SqK 11/3 11/9 11/5
Juha Syvänen NääsSq – Kari Aalto ESRC 9/11 11/2 11/5 12/10
Jani Viitala NääsSq – Esa Mäkisalo SquNa 11/1 11/6 11/6
Harri Antikainen OSK – Ville Koskinen 11/4 11/4 11/6
Martti Hämäläinen SqJu – Saana Pohjavaara TSK 11/8 11/6 11/5
Juhani Heinonen NääsSq – Keijo Liikala SqJu 12/10 11/5 11/8
Kimmo Kiviniemi – Ari Kuoppa NääsSq 11/9 11/4 11/6
Puolivälierät
Angel Iglesias – Jonne Stengård 11/8 11/3 11/5
Jani Viitala – Juha Syvänen 11/2 11/3 11/6
Harri Antikainen – Martti Hämäläinen 11/5 11/4 9/11 11/8
Kimmo Kiviniemi – Juhani Heinonen 11/6 11/9 12/10
Välierät
Angel Iglesias – Jani Viitala
Harri Antikainen – Kimmo Kiviniemi
Pronssiottelu
Angel Iglesias – Kimmo Kiviniemi 8/11 11/7 10/12 11/7 11/5
Loppuottelu
Jani Viitala – Harri Antikainen 9/11 11/3 11/3 11/9

Sijat 9-16
Riina Koskinen – Esa Sorvali 11/4 11/2 11/3
Esa Mäkisalo – Kari Aalto 11/4 13/11 11/9
Saana Pohjavaara – Teemu Joutsi 11/8 11/3 11/9
Keijo Liikala – Jari Kaartinen 11/9 11/4 11/7
Sijat 9-12
Riina Koskinen – Esa Mäkisalo 11/3 11/0 11/6
Saana Pohjavaara – Keijo Liikala 11/6 11/7 11/3
Sijat 11-12
Esa Mäkisalo – Keijo Liikala
Sijat 9-10
Riina Koskinen – Saana Pohjavaara 11/7 11/2 11/3