Facebook
Twitter
In English

Seniorijoukkueiden SM-kilpailut pelattiin Kuopion Tenniskeskuksessa lauantaina 5.10. Mestareiksi leivottiin JSK (M45), SqK (M50) ja NääsSq (M60). Tulokset on julkaistu.

SENIORIJOUKKUEIDEN SM 2013

Kuopio 5.10.2013

M45

JSK Egyptin Pimeys – NääsSq Nääs-Pojat 3 – 0
Raimo Yliranta – Erik Mäki 3 – 0 11/5 11/4 11/4
Jack Westren-Doll – Jukka Nummi 3 – 1 4/11 11/6 12/10 11/2
Vesa Konttinen – Lauri Heikkilä 3 – 0 11/4 11/4 11/5
JSK Egyptin Pimeys – SqK Kalakukot 2 – 1
Raimo Yliranta – Timo Herola 3 – 0 11/7 11/5 11/2
Jack Westren-Doll – Heikki Olkinuora 3 – 0 11/6 11/2 11/2
Ilkka Virtanen – Jussi Hartikainen 2 – 3 12/14 11/9 11/5 3/11 3/11
NääsSq Nääs-Pojat – SqK Kalakukot 2 – 1
Erik Mäki – Timo Herola 3 – 0 11/6 11/8 11/4
Jukka Nummi – Heikki Olkinuora 3 – 0 11/9 12/10 12/10
Lauri Heikkilä – Jussi Hartikainen 2 – 3 6/11 10/12 11/3 11/6 7/11

1) JSK Egyptin Pimeys 2) NääsSq Nääs-Pojat 3) SqK Kalakukot


M50

SqK Naattijat – HSRC Horse 2 – 1
Timo Pajo – Esa Tuominen 3 – 1 8/11 16/14 11/6 11/1
Petri Räbinä – Timo Tulonen 3 – 0 11/6 11/4 11/7
Ari Tanskanen – Timo Saunalammi 1 – 3 11/9 5/11 8/11 6/11
SqK Naattijat – Lahti Squash KYYT 2 – 1
Timo Pajo – Matti Jokinen 3 – 0 13/11 11/2 11/4
Petri Räbinä – Petri Riikonen 3 – 0 11/4 11/4 11/2
Ari Tanskanen – Tapani Lindström 1 – 3 4/11 11/8 4/11 4/11
HSRC Horse – Lahti Squash KYYT 2 – 1
Esa Tuominen – Matti Jokinen 3 – 0 13/11 11/9 12/10
Timo Tulonen – Kaj Häggqvist 3 – 0 11/3 11/1 11/3
Timo Saunalammi – Tapani Lindström 0 – 3 9/11 9/11 3/11

1) SqK Naattijat 2) HSRC Horse 3) Lahti Squash KYYT


M60

NääsSq Nääs-Ukot – ESP Huru-Ukot 1 2 – 1
Erkki Pyynönen – Torbjörn Koivisto 3 – 2 9/11 11/9 6/11 11/6 11/3
Risto Rapelo – Pekka Utti 3 – 0 11/4 11/7 11/1
Antti Autere – Olli Nevalainen 2 – 3 12/10 9/11 11/5 2/11 6/11
NääsSq Nääs-Ukot – ESP Huru-Ukot 2 2 – 1
Erkki Pyynönen – Per E Byman 3 – 0 11/2 11/4 11/2
Risto Rapelo – Bertil Walli 3 – 0 11/7 11/7 11/1
Eero Mäkinen – Jorma Laine 2 – 3 0/11 11/7 6/11 11/3 10/12
NääsSq Nääs-Ukot – MiSq Tosiharrastajat 3 – 0
Erkki Pyynönen – Heikki Teräsvirta 3 – 0 11/8 11/5 11/2
Risto Rapelo – Esko Pitkänen 3 – 0 11/8 11/0 11/4
Eero Mäkinen – Pertti Pöysä 3 – 2 11/2 7/11 11/8 8/11 11/8
ESP Huru-Ukot 1 – ESP Huru-Ukot 2 2 – 1
Torbjörn Koivisto – Per E Byman 3 – 0 11/9 11/4 11/7
Pekka Utti – Bertil Walli 1 – 3 9/11 12/14 11/9 6/11
Olli Nevalainen – Jorma Laine 3 – 1 11/9 10/12 11/4 11/6
ESP Huru-Ukot 1 – MiSq Tosiharrastajat 3 – 0
Torbjörn Koivisto – Heikki Teräsvirta 3 – 2 6/11 11/4 3/11 11/7 11/9
Pekka Utti – Esko Pitkänen 3 – 1 6/11 11/6 11/9 11/8
Olli Nevalainen – Pertti Pöysä 3 – 1 11/1 11/9 11/13 11/8
ESP Huru-Ukot 2 – MiSq Tosiharrastajat 2 – 1
Per E Byman – Heikki Teräsvirta 3 – 0 5/11 5/11 4/11
Bertil Walli – Esko Pitkänen 3 – 0 11/7 11/6 11/8
Jorma Laine – Pertti Pöysä 3 – 0 11/9 11/2 11/6

1) NääsSq Nääs-Ukot 2) ESP Huru-Ukot 1 3) ESP Huru-Ukot 2
4) MiSq Tosiharrastajat