Facebook
Twitter
In English

Matias Tuomi ESRC, Santtu Puurunen Sq-88 ja Juho Halonen SqK olivat kaavioidensa parhaat Turun TSSq Cupissa Manhattan Sport Centerissä.
Tulokset on julkaistu.

TSSq Cup 2013

Kaavio 1
Matias Tuomi ESRC – Anssi Määttänen TSsq 11-4 11-1 11-8
Matias Tuomi ESRC – Aleksi Leskinen Senators 11/7 11/8 11/1
Matias Tuomi ESRC – Jaakko-Antti Peltola HSRC 9/11 11/7 11/7 12/10
Anssi Määttänen TSsq- Aleksi Leskinen Senators 7/11 11/7 11/6 11/6
Anssi Määttänen TSsq – Jaakko-Antti Peltola HSRC 11/5 11/6 11/4
Aleksi Leskinen Senators – Jaakko-Antti Peltola HSRC 13-15 10-12 11-6 11-4 11-7


Kaavio 2

1-kierros
Olli Marjamäki TSSq – Martin Poganitsch TSSq 12/10 11/6 11/9
Petteri Tiitinen TSSq – Petri Toivonen TSSq 311/4 11/7 11/8
Jari Salonen TSSq – Samuli Elo TSSq 11/6 11/3 11/3
Timo Ahlroos TSSq – Dimitrjs Stupaks Latvia 11/7 11/5 11/6
Tero Mäenpää TSSq – Jan Riutta HSK 11/7 11/7 11/6
2.Kierros
Erik Mäki NääsSq – Jari Salonen TSSq 11/7 12/10 11/9
Olli Marjamäki TSSq- Timo Ahlroos TSSq 11/6 11/8 10/12 11/8
Petteri Tiitinen TSSq – Juha Söderström TSSq 11/1 11/4 11/3
Santtu Puurunen Sq-88 – Tero Mäenpää TSSq 11/5 11/4 11/4
Välierät
Olli Marjamäki TSSq – Erik Mäki NääsSq 11/4 11/6 5/11 77/6
Santtu Puurunen Sq-88- Petteri Tiitinen TSSq 11/5 9/11 11/5 11/7
Pronssiottelu
Petteri Tiitinen TSSq – Erik Mäki NääsSq 9/11 11/6 11/9 11/7
Loppuottelu
Santtu Puurunen Sq-88 – Olli Marjamäki TSSq 11/5 11/5 9/11 12/10

Plate
1-Kierros
Martin Poganitsch TSSq – Dmitrijs Stupaks Latvia 11/6 11/8 11/6
Välierät
Martin Poganitsch TSSq – Samuli Elo TSSq wo
Petri Toivonen TSSq – Jan Riutta HSK 11/7 11/5 11/6
Pronssiottelu
Jan Riutta HSK – Samuli Elo TSSq wo
Loppuottelu
Martin Poganitsch TSSq – Petri Toivonen TSSq 11/5 11/7 11/8


Kaavio 3

Lohko A
Mikko Laitila TSSq – Sami Kivilä TSSq 6/11 12/10 11/8 12/10
Mikko Laitila TSSq – Mauri Lokkila SaSkö 11/3 11/8 11/3
Mikko Laitila TSSq – Aimo Lindberg TSSq 11/9 1/5 11/7
Sami Kivilä TSSq – Mauri Lokkila SaSkö 9/11 11/5 11/9 6/11 11/6
Sami Kivilä TSSq – Aimo Lindberg 11/8 11/7 11/6
Mauri Lokkila SaSkö – Aimo Lindberg TSSq 11/4 11/9 11/6

Lohko B
Juho Halonen SqK – Vesa-Matti Vaara TSSq 11/5 11/1 11/5
Juho Halonen SqK – Risto Lambert JSK 11/5 11/8 1/6
Juho Halonen SqK – Kenneth Winberg TSSq 11/1 11/2 11/5
Veli-Matti Vaara TSSq – Risto Lambert JSK 11/8 11/6 10/12 10/12 11/6
Vesa-Matti Vaara TSSq – Kenneth Winberg TSSq 11/4 12/10 11/4
Risto Lambert JSK – Kenneth Winberg TSSq 11/4 14/12 11/1

Sijat 7-8
Kenneth Winberg TSSq – Aimo Lindberg TSSq 3/11 11/9 11/5 11/4
Sijat 5-6
Risto Lambert JSK – Mauri Lokkila SaSkö 11/7 11/4 11/7
Pronssiottelu
Vesa-Matti Vaara TSSq – Sami Kivilä TSSq 11/7 11/13 11/9 11/5
Loppuottelu
Juho Halonen SqK – Mikko Laitila TSSq 11/4 11/5 9/11 11/7