Facebook
Twitter
In English

Helsinki Senatorsin miehet sijoittuivat 5. ja ESRC:n naiset 6. seurajoukkueiden Euro Cupissa Italian Riccionessa.
Täydelliset tulokset Tournamentsoftwaressa ja suomalaistulokset täällä alla.
Pääkentän striimaus täällä

Seurajoukkueiden Euro Cup

Miehet

Lohko A
Castle Club, Belgia – Helsinki Senators 2-2

Gregory Lecerf – Tatu Knuutila 5/11 4/11 11/8 3/11
Bernard Destrebecq – Mika Monto 4/11 4/11 6/11
Cedric Sadin – Arttu Moisio 8/11 11/7 11/3 11/9
Laurent Sabbe – Toni Lötjönen 11/5 11/3 7/11 11/2
Helsinki Senators – McWill-Harrow Puola 4-0
Tatu Knuutila – Maciej Maciantowicz 11/8 11/5 11/1
Mika Monto – Mateusz Kotra 11/9 11/4 11/5
Arttu Moisio – Michal Kotra 11/2 7/11 11/7 11/6
Toni Lötjönen – Maciej Klis 9/11 11/5 11/5 11/7
Paderborner Squash Club Saksa – Helsinki Senators 4-0
Chris Simpson – Tatu Knuutila 11/4 8/11 11/3 11/9
Olli Tuominen – Mika Monto 11/5 11/5 11/6
Raphael Kandra – Arttu Moisio 11/1 11/0 11/8
Lennart Osthoff – Toni Lötjönen 11/3 11/4 11/5
Helsinki Senators – S.S.D. Riccione Italia 2-2
Tatu Knuutila – Riccardo Santagata 11/1 11/4 11/7
Mika Monto – Yuri Farneti 11/5 11/7 11/6
Arttu Moisio – Eugenio Cipoletta 11/5 12/10 8/11 5/11 8/11
Toni Lötjönen – Luca Lasciarrea 8/11 11/9 9/11 9/11

Puolivälierät
Helsinki Senators – Muhouse Squash Club Ranska 0-4
Tatu Knuutila – James Willdtrop 8/11 2/11 5/11
Mika Monto – Joan Lezaud 11/3 6/11 11/5 4/11 6/11
Arttu Moisio – Simon Parke 4/11 6/11 6/11
Toni Lötjönen – Rudy Rohrmüller 0/11 2/11 1/11
Sijat 5-8
NV-Squash Union Itävalta – Helsinki Senators 1-3
Stefan Leifels – Tatu Knuutila 9/11 11/7 11/8 11/13 12/10
Jakob Dirnberger – Mika Monto 10/12 4/11 7/11
Lukas Gnauer – Arttu Moisio 6/11 8/11 5/11
Johannes Schubert – Toni Lötjönen ??
Sijat 5-6
Helsinki Senators – Fitzwilliam LTC Irlanti 3-1

Tatu Knuutila – Derek Ryan 11/6 7/11 11/3 4/11 11/7
Mika Monto – Niall Rooney 8/11 11/5
Arttu Moisio – Nigel Peyton 11/13 11/9 11/9 9/11 2/11
Toni Lötjönen – Conor OäHare 11/2 11/8 11/7

Naiset

Lohko A
Go Ahead Squash Club Unkari – ESRC 2-1

Edina Szombati – Emilia Soini 11/9 2/11 5/11 4/11
Zsofi Marton – Riikka Piekäinen 11/2 11/3 11/7
Fatime Farkas – Emilia Korhonen 8/11 11/5 11/9 11/8
ESRC – USC 2000 Graz Itävalta 1-2
Emilia Soini – Dawn Foxhall 11/6 8/11 3/11 8/11
Riikka Piekäinen – Judith Gradnitzer 11/6 11/6 11/7
Hanna Rusila – Theresa Krassnigg 6/11 9/11 9/11
Mulhouse Squash Club Ranska – ESRC 3-0
Lauren Briggs – Emilia Soini 11/5 11/8 11/6
Laura Pomportes – Hanna Rusila 11/3 11/9 11/3
Kathrin Hauck – Emilia Korhonen 11/1 11/5 11/5
ESRC – Stockholms Squash Klubb Ruotsi 3-0
Emilia Soini – Josefa Bertilsson 11/7 11/3 11/1
Riikka Piekäinen – Cajsa Marie Gulin 11/8 11/9 11/8
Emilia Korhonen – Elisabeth Andreasson 13/11 11/6 11/2

Sijat 5-8
ESRC – S.S.D. Riccione Italia 2-1
Emilia Soini – Monica Menegozzi 11/9 3/11 11/9 11/3
Riikka Piekäinen – Eleonora Marchetti 6/11 7/11 11/9 10/12
Emilia Korhonen – Eleonora Magnani 11/2 11/1 11/2
Sijat 5-6
Go Ahead Squash Club Unkari – ESRC 2-1

Edina Szombati – Emilia Soini 6/11 4/11 7/11
Zsofi Marton – Riikka Piekäinen 11/5 111/3 11/2
Fatime Farkas – Emilia Korhonen 11/4 12/10 12/10