Facebook
Twitter
In English

Knuutila ja Soini Tampereen ykköset
Helsinki Senatorsin Tatu Knuutila ja ESRC:n Emilia Soini ottivat kauden toisen Eliittiturnauksen voitot Tampereella. Miesten kakkoskaaviossa Senatorsin Marko Kämäräinen ja kolmoskaaviossa LahtiSq:n Joonas Karhu olivat parhaat.
Tulokset täällä alla sekä Tournamentsoftwaressa.
Jokke Puustisen kisakuvia

Wilson Tampere Open Eliitti 2013

Miehet 1

1. kierros
Tatu Knuutila Senators – Jaakko-Antti Peltola HSRC 11/6 11/3 11/6
Janne Järvinen ESRC – Ville Karsikas JSK 11/7 11/1 11/4
Jaanus Pettai JSK – Anssi Määttänen TSSq w.o.
Jami Äij’nen JSK – Topisa Aalto ESRC 11/0 11/2 11/4
Jaakko Vähämaa ESRC – Tuomas Häkkinen MiSq 11/6 11/4 11/2
Miko Äijänen JSK – Erik Mäki NääsSq 11/6 11/6 11/8
Aleksi Leskinen Senators – Heikki Ruotanen Sq-88 11/5 11/8 11/9
Kristian Rautiainen HSRC – Kristjan Pettai JSK 11/3 11/6 11/6
Puolivälierät
Tatu Knuutila – Janne Järvinen 11/9 11/6 11/8
Jami Äijänen – Jaanus Pettai 12/10 11/4 11/8
Jaakko Vähämaa – Miko Äijänen 11/4 8/11 11/1 11/9
Kristian Rautiainen – Aleksi Leskinen 11/4 11/4 11/1
Välierät
Tatu Knuutila – Jami Äijänen 11/8 11/13 11/6 11/8
Jaakko Vähämaa – Kristian Rautiainen 7/11 11/7 11/4 8/11 11/3
Pronssiottelu
Jami Äijänen – Kristian Rautiainen 5/11 11/2 11/5 10/9 rtd
Loppuottelu
Tatu Knuutila – Jaakko Vähämaa 11/9 13/11 17/15


Naiset

1. kierros
Emilia Soini ESRC bye
Jutta Tuunanen MiSq – Nea Falck ESRC 11/5 11/7 13/11
Emilia Korhonen ESRC – Maarit Ekholm HSRC 11/5 11/5 11/7
Riina Koskinen SqK – Sanna Koivumäki ESRC w.o.
Saara Valtola MiSq bye
Riikka Piekäinen ESRC – Saana Pohjavaara TSK 11/4 11/4 11/3
Pia Ojala ESRC – Marianna Vanhanen MiSq 9/11 11/8 12/10 11/4
Elina Kononen ESRC bye
Puolivälierät
Emilia Soini – Jutta Tuunanen 4/11 11/6 11/5 9/11 12/10
Emilia Korhonen – Riina Koskinen 12/10 15/13 11/9
Saara Valtola – Riikka Piekäinen 11/4 11/5 10/12 11/7
Elina Kononen – Pia Ojala 11/2 11/6 11/4
Välierät
Emilia Soini – Emilia Korhonen 11/2 11/6 11/6
Elina Kononen – Saara Valtola 15/13 11/7 11/0
Pronssiottelu
Emilia Korhonen – Saara Valtola 10/13 11/3 12/10 11/8
Loppuottelu
Emilia Soini – Elina Kononen 12/10 8/11 11/5 11/5


Miehet 2

1. kierros
Petteri Tiiitinen TSSq bye
Justus Putsela MiSq – Touo Juntunen ESRC w.o.
Jani Stengård SquNa – Esa Sutelainen HSRC 11/5 11/6 12/10
Matti Eskelinen TSK bye
Raimo Yliranta JSK bye
Teuvo Määttänen – Timo Pajo SqK w.o.
Timo Ahlroos TSSq – Jonas Selkälä NääsSq 9/11 12/10 11/6 11/3
Marko Kämäräinen Senators bye
Tommi Ryyppö TSSq bye
Olli Marjomaa HSK – Sebastian Lilja ESRC 11/6 11/4 11/5
Arttu Turtonen NääsSq – Jan Wichmann TSK 7/11 11/6 11/8 11/5
Jack Westren-Doll JSK bye
Pekka Kainulainen LahtiSq bye
Mirko Muukkonen MiSq – Jonne Stengård SquNa 11/2 11/3 11/3
Kristian Ulfves ESP – Jouko Puustinen KSQ 11/1 8/11 11/7 6/11 11/2
Harry Lilja ESRC bye
2. kierros
Justus Putsela – Petteri Tiitinen 15/13 10/12 11/9 11/9
Matti Eskelinen – Jani Stengård 11/4 12/10 11/4
Raimo Yliranta – Teuvo Määttänen 14/12 11/9 12/10
Marko Kämäräinen – Tommi Ryyppö 11/4 12/10 3/11 11/3
Arttu Turtonen – Jack Westren-Doll 11/4 11/4 11/7
Mirko Muukkonen – Pekka Kainulainen 11/9 5/11 11/3 11/8
Harry Lilja – Kristian Ulfves 11/5 11/3 11/6
Puolivälierät
Matti Eskelinen – Justus Putsela 11/5 11/7 11/9
Marko Kämäräinen – Raimo Yliranta 11/3 11/1 11/4
Tommi Ryyppö – Arttu Turtonen 8/11 11/5 10/12 11/6 11/7
Mirko Muukkonen – Harry Lilja 11/6 11/8 11/6
Välierät
Marko Kämäräinen – Matti Eskelinen 11/6 11/4 11/7
Tommi Ryyppö – Mirko Muukkonen 11/13 11/6 11/7 11/6
Pronssiottelu
Matti Eskelinen – Mirko Muukkonen 11/5 8/11 11/9 5/11 17/15
Loppuottelu
Marko Kämäräinen – Tommi Ryyppö 11/7 11/9 11/8


Miehet 3

1. kierros
Ilkka Virtanen JSK bye
Esko Nevalainen MiSq – Vesa-Matti Vaara TSSq 11/8 7/11 9/11 12/10 11/9
Sami Lindell TSK – Juha Männistö SqJu w.o.
Erkki Pyynönen NääsSq – Ville Koskinen SqK w.o.
Juhani Heinonen NääsSq – Janne-Matti Peltola HSRC 11/7 11/4 11/7
Markku Olkkonen MiSq – Atte Stengård SquNa 6/11 11/4 11/5 11/2
Tomi Lindholm TSK – Sami Kivilä TSSq 5/11 11/7 5/11 11/7 11/3
Joonas Karhu LahtiSq – Krister Koivula NääsSq 11/7 11/9 11/5
Risto Rapelo NääsSq – Tero Mäenpää TSSq w.o.
Risto Lambert JSK – Joni Pentikäinen MiSq 11/5 11/6 8/11 11/2
Petri Luoma TSK – Esa Mäkisalo SquNa 11/7 11/5 11/3
Roope Suutari MiSq – Petri Packalen SquNa 10/12 11/7 11/3 11/9
Kimmo Kiviniemi NääsSq – Lasse Sulku SqK 3/11 14/12 3/11 11/7 12/10
Vesa Vähämaa ESRC – Mikko Laitila TSSq 4/11 12/10 11/9 3/11 11/8
Jari Kaartinen SqJu – Teemu Joutsi SquNa 11/6 6/11 11/8 11/7
Jan Riutta HSK – Esa Sorvali TSK 6/11 11/5 11/6 10/12 11/9
2. kierros
Esko Nevalainen – Ilkka Virtanen 11/7 10/12 9/11 12/10 11/8
Sami Lindell – Erkki Pyynönen 8/11 11/2 11/2 11/2
Markku Olkkonen – Juhani Heinonen 11/7 14/12 3/11 11/13 11/6
Joonas Karhu – Tomi Lindholm 11/2 11/5 11/5
Risto Lambert – Risto Rapelo 11/6 11/8 12/10
Roope Suutari – Petri Luoma 9/11 11/4 2/11 5/7 rtd
Kimmo Kiviniemi – Vesa Vähämaa 11/8 11/2 11/4
Jan Riutta – Jari Kaartinen 10/12 8/11 11/5 11/7 11/8
Puolivälierät
Sami Lindell – Esko Nevalainen 11/1 11/3 11/8
Joonas Karhu – Markku Olkkonen 11/6 11/5 3/11 6/11 12/10
Roope Suutari – Risto Lambert 11/7 11/7 11/6
Kimmo Kiviniemi – Jan Riutta 11/2 11/4 11/7
Välierät
Joonas Karhu – Sami Lindell w.o.
Roope Suutari – Kimmo Kiviniemi 12/10 9/11 11/5 6711 11/3
Loppuottelu
Joonas Karhu – Roope Suutari 11/1 11/7 11/4


Eliittipisteet
Miehet
Tatu Knuutila Senators 44
Kristian Rautiainen HSRC 33
Jami Äijänen JSK 30
Miko Äijänen JSK 24
Janne Järvinen ESRC 20
Aleksi Leskinen Senators 19
Jaakko Vähämaa ESRC 19
Matias Tuomi ESRC 16
Ville Karsikas JSK 14
Jaakko-Antti Peltola HSRC 12
Jaanus Pettai JSK 11
Topias Aalto ESRC 9
Heikki Ruotanen Sq-88 8
Meelis Prett JSK 7
Raimo Yliranta JSK 6
Iiro Stubin ESRC 5
Tuomas Häkkinen MiSq 5
Kenneth Wennström HSRC 4
Santtu Puurunen Sq-88 3
Kristjan Pettai JSK 3
Erik Mäki NääsSq 2

Naiset
Emilia Soini ESRC 44
Saara Valtola MiSq 33
Emilia Korhonen ESRC 32
Riikka Piekäinen ESRC 21
Riina Koskinen SqK 21
Maarit Ekholm HSRC 20
Elina Kononen ESRC 19
Nea Falck ESRC 18
Jutta Tuunanen MiSq 12
Pia Ojala ESRC 11
Marja Vainio JSK 9
Marianna Vanhanen MiSq 7
Saana Pohjavaara TSK 5