Facebook
Twitter
In English

Mustonen hallitsi kotikisaa
Henrik Mustonen hallitsi suvereenisti kotikisaansa voittaen kaikki ottelunsa selvästi 3-0. Kakkoskaavion voitti Tommi Ryyppö ja kolmoskaavion Eemeli Hautanen.
Pääsarjojen tulokset täällä alla ja täydelliset tulokset Tournamentsoftwaressa.

LahtiOpen 2014

Miehet 1

1. kierros
Henrik Mustonen TSSq bye
Mirko Muukkonen MiSq – Jaanus Pettai JSK w.o.
Heikki Ruotanen Sq-88 – Erik Mäki NääsSq 11/4 11/1 11/5
Ville Karsikas JSK bye
Aleksi Leskinen Senators bye
Riku Mehta KSQ – Anssi Määttänen TSSq 11/4 11/8 11/13 8/11 11/6
Joonas Karhu LahtiSq – Jaakko-Antti Peltola HSRC 11/7 8/11 12/10 11/8
Jaakko Vähämaa ESRC bye
2. kierros
Henrik Mustonen – Mirko Muukkonen 11/1 11/0 11/2
Ville Karsikas – Heikki Ruotanen 11/6 11/4 8/11 11/8
Aleksi Leskinen – Riku Mehta 11/7 11/2 8/11 3/11 11/8
Jaakko Vähämaa – Joonas Karhu 11/2 11/5 11/6
Välierät
Henrik Mustonen – Ville Karsikas 11/1 11/3 11/4
Jaakko Vähämaa – Aleksi Leskinen 12/10 11/8 11/5
Pronssiottelu
Aleksi Leskinen – Ville Karsikas 11/5 11/8 7/11 11/6
Loppuottelu
Henrik Mustonen – Jaakko Vähämaa 11/6 11/3 11/3


Miehet 2

1. kierros
Kai Stör JSK – Kristian Ulfves ESP 11/4 11/5 11/9
Tero Tapiola KSQ – Sami Lindell TSK 11/6 11/9 6/11 11/7
Jarmo Karjala HSRC – Seppo aiski SQ-88 11/9 14/12 11/8
Harry Lilja ESRC – Pekka Kainulainen LahtiSq 11/7 11/5 11/7
Tommi Ryyppö TSSq – Jouko Puustinen KSQ 5/11 11/5 9/11 11/3 11/4
Raimo Yliranta JSK – Touko Juntunen ESRC 11/2 11/7 11/5
Kenneth Wennström HSRC – Teuvo Määttänen YlivSq 8/11 11/3 11/311/8
Petteri Tiitinen TSSq – Tuomo Pohjamies ESRC 11/9 11/5 11/7
2. kierros
Kai Stör – Tero Tapiola 11/8 6/11 13/11 6/11 11/7
Harry Lilja – Jarmo Karjala 11/7 11/2 11/5
Tommi Ryyppö – Raimo Yliranta 7/11 11/2 12/10 11/7
Petteri Tiitinen – Kenneth Wennström 11/7 7/11 14/16 11/5 12/10
Välierät
Kai Stör – Harry Lilja 11/7 11/9 11/9
Tommi Ryyppö – Petteri Tiitinen 11/8 11/4 11/5
Pronssiottelu
Petteri Tiitinen – Harry Lilja 12/10 10/12 11/9 11/7
Loppuottelu
Tommi Ryyppö – Kai Stör 7/11 11/3 11/7 5/11 11/8


Miehet 3

1. kierros
Eemeli Hautanen JSK – Vesa Koskela LahtiSq 11/2 11/7 11/6
Roope Suutari MiSq – Juha Tirkkonen ESP 14/16 11/9 11/4 11/5
Kimmo Koivula LahtiSq – Juha Saarentaus ESRC 11/6 11/4 11/7
Esa Tuominen HSRC – Ilkka Virtanen JSK 11/4 11/6 11/3
Jan Riutta HSK – Markku Kaistinen JSK 10/12 11/7 11/8 12/10
Matti Pöljö KSQ – Timo Palo LahtiSq 11/5 11/7 11/0
Henri Koskinen VierSq – Vesa Vähämaa ESRC 11/6 12/10 11/8
Tapani Lindström LahtiSq – Martti Nakari ESP 11/6 11/9 11/6
Arto Kytö LahtiSq – Sebastian Lilja ESRC 8/11 11/7 11/6 11/2
Petri Kela ESRC – Risto Vuopala HSRC 13/11 11/8 4/11 11/9
Risto Lambert JSK – Tero Mäenpää TSSq 12/10 12/10 6/11 11/6
Kristina Mustonen LahtiSq – Torbjörn Koivisto ESP 11/7 11/9 11/8
Janne Falck ESP – Jari Kaartinen SqJu 11/5 11/5 11/4
Frans Lehmusvaara JSK – Pekka Riikonen LahtiSq 9/11 11/8 12/10 11/8
Kari Turkia LahtiSq – Erkki Pyynönen NääsSq 5/11 11/5 11/5 4/11 11/6
Mika Leppänen JSK – Jonas Selkälä NääsSq 13/11 11/5 11/5
2. kierros
Eemeli Hautanen – Roope Suutari 11/9 11/0 11/3
Esa Tuominen – Kimmo Koivula 11/13 11/6 11/4 14/12
Matti Pöljö – Jan Riutta 11/5 11/5 11/2
Henri Koskinen – Tapani Lindström 11/5 11/7 11/5
Arto Kytö – Petri Kela 11/6 11/6 11/2
Risto Lambert – Kristina Mustonen 11/5 10/12 15/13 11/5
Janne Falck – Frans Lehmusvaara 13/11 11/4 11/8
Mika Leppänen – Kari Turkia 11/3 16/14 11/6
3. kierros
Eemeli Hautanen – Esa Tuominen 11/3 12/14 11/3 11/9
Matti Pöljö – Henri Koskinen 11/9 3/11 4/11 11/7 14/12
Arto Kytö – Risto Lambert 11/5 11/7 11/4
Janne Falck – Mika Leppänen 11/3 13/15 9/11 11/5 11/7
Vlierät
Eemeli Hautanen – Matti Pöljö 11/9 12/10 6/11 11/8
Arto Kytö – Janne Falck w.o.
Loppuottelu
Eemel Hautanen – Arto Kytö 11/8 8/11 8/11 11/6 11/9