Facebook
Twitter
In English

Rautiainen ja Soini mestareiksi
Kristian Rautiainen HSRC ja Emilia Soini ESRC kruunattiin sunnuntaina päätyneissä juniorin SM-kilpailuissa alle 19-vuotiaiden Suomen mestareiksi. Rautianinen voitti loppuottelussa mestaruutta puolustavan Jami Äijäsen JSK erin 3-1 ja Soini kukisti ESRC:n Emilia Korhosen erin 3-0.
Pääsarjojen tulokset on julkaistu täällä alempana ja täydelliset tulokset Tournamentsoftwaressa
Petteri Revon kisakuvia.

Kaikkien sarjojen mitalistit
P19 1. Kristian Rautiainen HSRC, 2. Jami Äijänen JSK, 3. Miko Äijänen JSK
T19 1. Emilia Soini ESRC, 2. Elmila Korhonen ESRC, 3. Riina Koskinen SqK
P17 1. Mirko Muukkonen MiSq, 2. Nuutti Ruokangas OSK, 3. Touko Juntunen ESRC
T17 1. Riina Koskinen SqK, 2. Nea Falck ESRC, 3. Maarit Ekholm HSRC
P15 1. Sebastian Lilja ESRC, 2. Samili Niskala SC Ruka, 3. Ville Koskinen SqK
T15 1. Milla Uusitlao OSK, 2. Iida Takaluoma OSK, 3. Saana Valasma OSK
P13 1. Oskari Laitinen, 2. Leo Paatelainen HSRC, 3. Atte Marttinen ESRC
T13 1. Liisa Serenius HSK, 2. Heidi Salmi KSQ, Kamilla Stengård SquNa
P11 1, Johannes Hilli OSK, 2. Ville Ruismäki ESRC, 3. Onni Niskala SC Ruka
T11 1. Jane Kotila ESRC, 2. Vilma Liikanen OSK, 3. Iivi Lappalainen OSK

Juniorien SM 2014

Pojat u19

1. kierros
Kristian Rautiainen HSRC – Henrik Nortamo ESRC 11/1 11/1 11/3
Miko Äijänen JSK – Samuli Antikainen OSK 11/3 11/2 11/5
Antti Olkkonen ESRC – Matias Hänninen MiSq w.o.
Jami Äijänen JSK – Anton Hämäläinen HSRC 11/2 11/0 11/4
Välierät
Kristian Rautiainen – Miko Äijänen 14/12 5/11 11/4 11/1
Jami Äijänen – Antti Olkkonen 11/2 11/3 11/2
Pronssiottelu
Miko Äijänen – Antti Olkkonen 11/1 11/3 11/8
Loppuottelu
Kristian Rautiainen – Jami Äijänen 11/5 10/12 11/9 11/8

Sijat 5-7
Samuli Antikainen – Henrik Nortamo 11/6 11/5 11/6
Samuli Antikainen – Anton Hämäläinen 11/1 11/3 11/1
Henrik Nortamo – Anton Hämäläinen 11/1 11/3 11/2


Tytöt u19

Lohko A
Emilia Soini ESRC – Nea Falck ESRC 11/3 11/6 6/11 11/6
Emilia Soini – Inka Luhtala ESRC 11/2 11/2 11/2
Nea Falck – Inka Luhtala 11/4 11/2 11/3
Lohko B
Emilia Korhonen ESRC – Riina Koskinen SqK 12/10 4/11 8/11 11/8 12/10
Emilia Korhonen – Cecilia Lilja ESRC 11/2 11/2 11/4
Riina Koskinen – Cecilia Lilja 11/2 11/1 11/2
Välierät
Emilia Soini – Riina Koskinen 11/8 11/7 9/11 11/8
Emilia Korhonen – Nea Falck 11/8 11/8 11/3
Pronssiottelu
Riina Koskinen – Nea Falck 11/8 11/7 12/10
Loppuottelu
Emilia Soini – Emilia Korhonen 11/7 11/3 11/8

Sijat 5-6
Cecilia Lilja – Inka Luhtala 11/3 11/3 5/11 8/11 11/2


Pojat u17

1. kierros
Mirko Mukkonen MiSq bye
Kuisma Saariaho ESRC – Aaro Niskanen TSK 11/5 11/1 11/5
Frans Lehmusvaara JSK – Atte Mäkinen ESRC 11/6 12/10 11/4
Mika Laakkonen ESRC bye
Nuutti Ruokangas OSK – Tommi Heinilä ESRC 11/0 11/3 11/3
Axel Åström OSK – Tony Pakkanen TSK 11/7 11/6 11/4
Severi Salminen OSK – Matias Jämsén ESRC 11/1 11/1 11/7
Touko Juntunen ESRC bye
2. kierros
Mirko Muukkonen – Kuisma Saariaho 11/0 11/1 11/0
Mika Laakkonen – Frans Lehmusvaara 11/5 7/11 8/11 11/3 11/6
Nuutti Ruokangas – Axel Åström 11/1 11/6 11/3
Touko Juntunen – Severi Salminen 12/10 11/3 11/5
Välierät
Mirko Muukkonen – Mika Laakkonen 11/2 11/1 11/1
Nuutti Ruokangas – Touko Juntunen 7/11 11/3 4/11 11/6 12/10
Pronssiottelu
Touko Juntunen – Mika Laakkonen 11/7 11/6 9/11 9/11 11/8
Loppuottelu
Mirko Muukkonen – Nuutti Ruokangas 11/7 11/9 7/11 16/14

Sijat 5-8
Frans Lehmusvaara – Kuisma Saariaho 11/1 11/0 11/0
Axel Åström – Severi Salminen 11/8 5/11 11/5 7/11 11/7

Sijat 9-13
Tony Pakkanen – Tommi Heinilä 12/10 11/8 9/11 9/11 11/5

Sijat 9-12
Atte Mäkinen – Aaro Niskanen 11/4 11/1 11/3
Tony Pakkanen – Matias Jämsén 11/3 12/10 11/5
Sijat 11-12
Aaro Niskanen – Matias Jämsén 11/6 4/11 7/11 13/11 11/7
Sijat 9-10
Atte Mäkinen – Tony Pakkanen 11/4 11/2 11/6


Tytöt u17

1. kierros
Riina Koskinen SqK bye
Katri Aalto-Setälä ESRC – Saana Valasma OSK 11/3 11/4 11/3
Sofia Korpeinen ESRC – Iida Takaluoma OSK 12/10 11/4 11/4
Henrietta Huuhka SqK – Jenni Heikkilä ESRC 11/4 11/5 11/3
Maarit Ekholm HSRC – Milla Uusitalo OSK 11/2 11/3 11/3
Anni Lehikoinen ESRC – Elina Kervinen JSK 11/3 11/1 11/2
Amanda Abdelhamid SqK – Sanna Koivumäki ESRC 7/11 11/5 11/3 10/12 13/11
Nea Falck ESRC bye
2. kierros
Riina Koskinen – Katri Aalto-Setälä 11/5 11/3 11/2
Henrietta Huuhka – Sofia Korpeinen 11/5 11/8 11/8
Maarit Ekholm – Anni Lehikoinen 11/5 11/5 11/9
Nea Falck – Amanda Abdelhamid 11/5 11/1 11/5
Välierät
Riina Koskinen – Henrietta Huuhka 11/3 11/3 11/1
Nea Falck – Maarit Ekholm 7/11 11/4 11/4 11/6
Pronssiottelu
Maarit Ekholm – Henrietta Huuhka 11/6 11/9 11/7
Loppuottelu
Riina Koskinen – Nea Falck 11/8 11/7 12/10

Sijat 5-8
Katri Aalto-Setälä – Salla Korpeinen 11/8 11/9 11/9
Amanda Abdelhamid – Anni Lehikoinen 11/7 9/11 11/7 11/3
Sijat 7-8
Sofia Korpeinen – Anni Lehikoinen 11/7 11/8 11/4
Sijat 5-6
Katri Aalto-Setälä – Amanda Abdelhamid 11/4 11/5 11/7

Sijat 9-14
Iida Takaluoma – Jenni Heikkilä 11/4 11/2 12/10
Milla Uusitalo – Elina Kervinen 11/5 11/1 11/1
Sijat 13-14
Jenni Heikkilä – Elina Kervinen 11/9 11/9 11/7
Sijat 11-12
Saana Valasma – Sanna Koivumäki 12/14 11/6 11/7 11/3
Sijat 9-10
Milla Uusitalo – Iida Takaluoma 11/4 8/11 11/4 11/9


Pojat u15

1. kierros
Sebastian Lilja ESRC bye
Eero Karjala HSRC – Ville Muhonen HSRC 11/8 11/7 7/11 14/12
Ville Koskinen SqK – Joel Rouste ESRC 11/3 11/0 11/2
Atte Stengård SquNa bye
Elias Korhonen ESRC bye
Santtu Elo TSSq bye
Veikko Herola SqK – Tommi Mäntylä ESRC 11/5 11/5 11/7
Samuli Niskal SC Ruka bye
2. kierros
Sebastian Lilja – Eero Karjala 11/1 11/1 11/1
Ville Koskinen – Atte Stengård 11/6 11/7 11/4
Elias Korhonen – Santtu Elo 11/8 9/11 11/9 12/10
Samuli Niskala – Veikko Herola 11/4 11/1 11/5
Välierät
Sebastian Lilja – Ville Koskinen 11/1 11/5 11/5
Samuli Niskala – Elias Korhonen 12/10 11/5 11/2
Pronssiottelu
Ville Koskinen – Elias Korhonen 11/5 11/1 11/7
Loppuottelu
Sebastian Lilja – Samuli Niskala 11/3 11/7 11/3

Sijat 5-8
Atte Stengård – Eero Karjala 11/1 11/9 11/6
Santtu Elo – Veikko Herola 11/7 11/6 11/9
Sijat 7-8
Veikko Herola – Eero Karjala 11/6 11/8 11/9
Sijat 5-6
Atte Stengård – Santtu Elo 11/7 11/5 11/5

Sijat 9-11
Ville Muhonen – Joel Rouste 11/2 11/8 11/2
Sijat 9-10
Ville Muhonen – Tommi Mäntylä 11/3 11/7 11/6


Tytöt u15

1. kierros
Milla Uusitalo OSK bye
Salla Serenius HSK – Elsa Korpeinen ESRC 7/11 11/3 11/4 11/6
Karoliina Hilli OSK – Iiris Aalto-Setälä ESRC 11/2 11/3 11/3
Lu Cong ESRC – Roosa Stengård SquNa 11/1 11/3 11/3
Saana Valasma OSK – Meeri Särkkä HSK 11/0 11/0 11/1
Johanna Penttilä ESRC – Riina Hynönen MiSq 11/5 11/3 11/2
Iida Lehikoinen ESRC – Johanna Salmi KSQ 11/6 7/11 5/11 11/5 11/4
Iida Takaluoma OSK – Iiris Joutsi SquNa 11/3 11/0 11/3
2. kierros
Milla Uusitalo – Salla Serenius 11/1 11/2 11/2
Lu Cong – Karoliina Hilli 8/11 11/3 15/13 11/9
Saana Valasma – Johanna Penttilä 11/1 11/4 12/10
Iida Takaluoma – Iida Lehikoinen 11/5 11/5 11/4
Välierät
Milla Uusitalo – Lu Cong 11/3 11/3 11/8
Iida Takaluoma – Saana Valasma 11/6 11/7 11/8
Pronssiottelu
Saana Valasma – Lu Cong 11/2 11/7 11/5
Loppuottelu
Milla Uusitalo – Iida Takaluoma 11/7 11/4 11/8

Sijat 5-8
Karoliina Hilli – Salla Serenius 11/7 11/6 11/8
Johanna Penttilä – Iida Lehikoinen 11/4 12/10 11/6
Sijat 7-8
Iida Lehikoinen – Salla Serenius 12/10 11/7 11/6
Sijat 5-6
Karoliina Hilli – Johanna Penttilä 6/11 11/8 11/7 11/6

Sijat 9-15
Roosa Stengård – Iiris Aalto-Setälä 13/11 11/6 11/8
Meeri Särkkä – Riina Hynönen 5/11 11/8 11/9 13/11
Johanna Salmi – Iiris Joutsi 11/5 11/2 11/6
Sijat 9-12
Roosa Stengård – Elsa Korpeinen 11/3 11/7 13/11
Johanna Salmi – Meeri Särkkä 11/0 11/9 4/11 11/7


Pojat u13

1. kierros
Topi Takaluoma OSK – Miro Rordi ESRC 11/2 11/5 11/9
Pontus Nastolin HSK – Oskari Spåra JSK 11/7 11/5 12/10
2. kierros
Leo Paatelainen HSRC – Topi Takaluoma 11/3 11/4 11/5
Santeri Poussa ESRC – Juho Vierelä HSK 11/8 8/11 11/9 11/8
Jasper Liikanen OSK – Teemu Mäntylä ESRC 7/11 12/10 11/13 11/1
Tuomas Kaukunen ESRC – Patrik Kasén HSK 12/10 11/4 11/6
Oskari Laitinen OSK – Jaakko Rouste ESRC 11/0 11/1 11/0
Max Manninen ESRC – Pyry Anttila HSK 11/4 11/1 11/6
Joel Vanhanen ESRC – Leevi Jokinen OSK 11/9 11/5 8/11 12/10
Atte Marttinen ESRC – Pontus Nastolin 11/4 8/11 11/6 11/7
3. kierros
Leo Paatelainen – Santeri Poussa 11/3 11/6 9/11 9/11 11/9
Tuomas Kaukonen – Jasper Liikanen 11/2 11/9 11/9
Oskari Laitinen – Max Manninen 11/3 11/4 10/12 11/3
Atte Marttinen – Joel Vanhanen 11/7 11/6 9/11 11/3
Välierät
Leo Paatelainen – Tuomas Kaukonen 11/8 11/9 11/8
Oskari Laitinen – Atte Marttinen 11/0 11/5 11/8
Pronssiottelu
Atte Marttinen – Tuomas Kaukonen 11/7 11/9 11/8
Loppuottelu
Oskari Laitinen – Leo Paatelainen 11/9 11/8 11/13 7/11 11/5


Tytöt u13

Lohko A
Liisa Serenius HSK – Kamilla Stengård SquNa 11/6 11/1 11/5
Liisa Serenius – Ira Kaliuta ESRC 11/2 11/0 11/1
Kamilla Stengård – Ira Kaliuta 11/3 11/9 11/7
Lohko B
Heidi Salmi KSQ – Viola Joutsi SquNa 12/10 11/4 11/8
Heidi Salmi – Heidi Ylikoski TSK 11/6 11/8 9/11 11/2
Heidi Salmi – Elina Heinikoski SquNa 11/9 11/8 11/2
Viola Joutsi – Heidi Ylikoski 11/6 11/8 9/11 11/2
Viola Joutsi – Elina Heinikoski 11/8 11/8 11/1
Heidi Ylikoski – Elina Heinikoski 9/11 11/6 11/3 11/5
Välierät
Liisa Serenius – Viola Joutsi 11/2 11/4 11/5
Heidi Salmi – Kamilla Stengård 13/11 9/11 11/7 11/6
Pronssiottelu
Kamilla Stengård – Viola Joutsi 12/10 11/7 11/4
Loppuottelu
Liisa Serenius – Heidi Salmi 11/5 11/8 8/11 11/6

Sijat 5-7
Heidi Ylikoski – Elina Heinikoski 11/6 11/5 11/6
Heidi Ylikoski – Ira Kaliuta 11/5 11/4 11/4
Elina Heinkoski . Ira Kaliuta 11/6 11/8 11/8


Pojat u11

1. kierros
Ville Ruismäki ESRC – Henri Puura HSRC 11/2 11/1 11/0
Axel Ollikainen ESRC – Miska Rönkä SqK 11/4 11/4 11/2
Aleksi Leskijärvi ESRC – Matias Rönkä SqK 11/6 9/11 11/1 11/7
Onni Niskala SC Ruka – Christian Lilja ESRC 11/0 11/0 11/3
Ville Eskola ESRC – Jesse Saareks KSQ 11/5 11/5 11/8
Juuso Kotila ESRC – Joni Kuosmanen SqK 11/6 11/8 10/12 11/7
Antti Laakkonen ESRC – Antto Määttänen TSSq 11/7 11/2 11/3
Johannes Hilli OSK – Matias Heikkinen JSK 11/3 11/2 11/0
2. kierros
Ville Ruismäki – Axel Ollikainen11/5 11/4 11/9
Onni Niskala – Aleksi Leskijärvi 11/2 11/3 11/8
Ville Eskola – Juuso Kotila 11/4 11/7 11/2
Johannes Hilli – Antti Laakkonen 11/1 11/2 11/6
Välierät
Ville Ruismäki – Onni Niskala 11/1 11/0 11/2
Johannes Hilli – Ville Eskola 11/7 11/5 11/3
Pronssiottelu
Onni Niskala – Ville Eskola 11/5 9/11 11/5 11/5
Loppuottelu
Johannes Hilli – Ville Ruismäki 11/7 6/11 11/4 11/6


Tytöt u11

Lohko A
Jane Kotila ESRC – Vilma Liikanen OSK 11/4 11/4 11/2
Jane Kotila – Elli Heimonen SqK 11/13 11/4 11/1 11/4
Vilma Liikanen – Elli Heimonen 11/13 9/11 11/2 11/7 11/2
Lohko B
Iivi Lappalainen OSK – Nea Ollikainen ESRC 11/6 11/6 6/11 7/11 12/10
Iivi Lappalainen – Jemina Stengård SquNa 11/3 11/3 11/3
Nea Ollikainen – Jemina Stengård 11/3 11/3 11/6
Välierät
Jane Kotila – Nea Ollikainen 11/3 11/6 11/3
Vilma Liikanen – Iivi Lappalainen 12/10 5/11 5/11 14/12 11/6
Pronssiottelu
Iivi Lappalainen – Nea Ollikainen 11/8 11/9 11/6
Loppuottelu
Jane Kotila – Vilma Liikanen 11/6 11/9 10/12 13/11

Sijat 5-6
Elli Heimonen – Jemina Stengård 11/3 11/0 11/3