Facebook
Twitter
In English

Mikkelin ”suomalais-venäläinen” juniorileiri huipentui lauantaina pelattuun Mikkeli Junior Openiin. 21 junioria urakoi parhaimmillaan 7 ottelua päivän aikana ja molempien luokkien voitto meni Venäjälle. Vladislav Titov voitti Elite-luokan ja Kirill Grigoriev A-luokan.

Mikkeli Junior Open 2014

Elite

Pool A
Vladislav Titov RUS – Yaroslav Lysak RUS 11/3 11/1 11/2
Axel Kämppi MiSq – Johanna Salmi KSQ 11/4 11/4 11/6
Vladislav Titov RUS – Egor Berekelia RUS 11/5 11/3 11/8
Axel Kämppi MiSq – Yaroslav Lysak RUS 11/5 11/7 11/0
Vladislav Titov RUS – Johanna Salmi KSQ 11/5 11/7 11/1
Egor Berekelia RUS – Yaroslav Lysak RUS 10/12 11/13 11/6 3/11 7/11
Axel Kämppi MiSq – Egor Berekelia RUS 11/0 11/2 11/4
Johanna Salmi KSQ – Yaroslav Lysak RUS 5/11 11/4 12/14 11/8 11/6
Vladislav Titov RUS – Axel Kämppi MiSq 11/0 11/1 11/1
Egor Berekelia RUS – Johanna Salmi KSQ 11/8 11/7 7/11 8/11 9/11

Pool B
Alexey Karpenko RUS – Artus Balabekian RUS 11/2 11/7 11/3
Niko Temisevä MiSq – Riina Hynönen MiSq 11/5 11/0 11/2
Niko Temisevä MiSq – Kirill Shaganov RUS 11/7 11/6 11/7
Alexey Karpenko RUS – Riina Hynönen MiSq 11/6 11/4 11/2
Niko Temisevä MiSq – Artus Balabekian RUS 11/7 11/4 9/11 11/5
Kirill Shaganov RUS – Riina Hynönen MiSq 9/11 10/11 9/11
Alexey Karpenko RUS – Kirill Shaganov RUS 11/0 11/2 11/1
Artus Balabekian RUS – Riina Hynönen MiSq 11/8 11/9 11/2
Niko Temisevä MiSq – Alexey Karpenko RUS 9/11 6/11 11/7 7/11
Kirill Shaganov RUS – Artus Balabekian RUS 7/11 2/11 8/11

Pos. 1-4
Vladislav Titov RUS – Niko Temisevä MiSq 3-0 (11/2 11/0 11/6)
Alexey Karpenko RUS – Axel Kämppi MiSq 3-0 (11/2 11/3 11/3)
Pos. 3-4
Niko Temisevä MiSq – Axel Kämppi MiSq 3-1 (6/11 11/8 11/6 11/6)
Pos. 1-2
Vladislav Titov RUS – Alexey Karpenko RUS 3-0 (11/7 11/3 11/1)

Pos. 5-8
Yaroslav Lysak RUS – Riina Hynönen MiSq 3-1 (11/4 8/11 11/2 11/8)
Artur Balabekian RUS – Johanna Salmi KSQ 3-1 (13/11 11/13 11/7 11/5)
Pos. 7-8
Johanna Salmi KSQ – Riina Hynönen MiSq 3-0 (12/ 10 11/7 11/5)
Pos. 5-6
Artur Balabekian RUS – Yaroslav Lysak RUS 3-1 (11/3 11/3 4/11 11/6)

Pos. 9-10
Egor Berekelia RUS – Kirill Shaganov RUS 3-1 (9/11 11/3 11/7 11/3)


A-class

Pool A
Kirill Grigoriev RUS – Heidi Salmi KSQ 11/7 11/9 13/11
Georgii Nedogibchenk RUS – Joni Kuosmanen SqK 7/11 5/11 11/7 11/7 9/11
Juho Kallio MiSq – Matias Rönkä SqK 1/11 11/8 5/11 1/11
Kirill Grigoriev RUS – Matias Rönkä SqK 11/3 11/5 11/6
Juho Kallio MiSq – Joni Kuosmanen SqK 4/11 5/11 2/11
Georgii Nedogibchenk RUS – Heidi Salmi KSQ 7/11 4/11 4/11
Kirill Grigoriev RUS – Juho Kallio MiSq 11/0 11/2 11/3
Joni Kuosmanen SqK – Heidi Salmi KSQ 8/11 3/11 1/11
Georgii Nedogibchenk RUS – Matias Rönkä SqK 7/11 4/11 6/11
Kirill Grigoriev RUS – Joni Kuosmanen SqK 11/5 11/4 11/9
Georgii Nedogibchenk RUS – Juho Kallio MiSq 11/0 11/2 11/3
Matias Rönkä SqK – Heidi Salmi KSQ 4/11 6/11 4/11
Kirill Grigoriev RUS – Georgii Nedogibchenk RUS 11/2 11/1 11/5
Juho Kallio MiSq – Heidi Salmi KSQ 1/11 6/11 4/11
Matias Rönkä SqK – Joni Kuosmanen SqK 11/5 10/12 1/11 3/11

Pool B
Vladimir Ukolov RUS – Elli Heimonen SqK 3/11 11/3 12/10 11/4
Miska Rönkä SqK – Aapo Kämäräinen MiSq 11/7 11/5 11/3
Eemeli Toivanen MiSq – Aapo Kämäräinen MiSq 11/4 11/1 11/4
Miska Rönkä SqK – Elli Heimonen SqK 11/8 11/7 11/4
Eemeli Toivanen MiSq – Miska Rönkä SqK 5/11 11/5 11/3 15/13
Vladimir Ukolev RUS – Aapo Kämäräinen MiSq 11/6 11/5 11/3
Vladimir Ukolov RUS – Miska Rönkä SqK 8/11 9/11 4/11
Eemeli Toivanen MiSq – Elli Heimonen SqK 13/11 11/6 11/4
Aapo Kämäräinen MiSq – Elli Heimonen SqK 1/11 5/11 7/11
Eemeli Toivanen MiSq – Vladimir Ukolev RUS 11/2 5/11 4/11 9/11

Pos. 1-4
Kirill Grigoriev RUS – Eemeli Toivanen MiSq 3-0 (11/5 11/8 11/7)
Heidi Salmi KSQ – Miska Rönkä SqK 3-0 (11/8 11/5 11/3)
Pos. 3-4
Miska Rönkä SqK – Eemeli Toivanen MiSq 3-0 (11/9 11/4 11/7)
Pos. 1-2
Kirill Grigoriev RUS – Heidi Salmi KSQ 3-0 (11/8 11/6 11/6)

Pos. 5-8
Joni Kuosmanen SqK – Elli Heimonen SqK 3-1 (2/11 11/8 12/10 12/10)
Matias Rönkä SqK – Vladimir Ukolov RUS 3-0 (11/4 12/10 11/8)
Pos. 7-8
Vladimir Ukolov RUS – Elli Heimonen SqK 3-0 (13/11 11/4 11/8)
Pos. 5-6
Joni Kuosmanen SqK – Matias Rönkä SqK 3-2 (11/13 12/10 11/9 8/11 16/14)

Pos 9-11
Georgii Nedogibchenko RUS – Juho Kallio MiSq 11/6 11/8 11/7
Georgii Nedogibchenko RUS – Aapo Kämäräinen MiSq 6/11 12/10 11/5 11/7
Juho Kallio MiSq – Aapo Kämäräinen MiSq 11/6 11/7 11/8)