Facebook
Twitter
In English

Vähämaa ykköspallille
ESRC:n Jaakko Vähämaa kumarsi voiton JSK:n Eliittikilpailussa sunnuntaina. Loppuottelua ei pelattu, kun Olli Tuominen ei halunut vaarantaa loppukauden kilpailuja pelaamalla ”puolikuntoisena”. Tiukassa pronssiottelussa Tatu Knuutila löi Jami Äijäsen erin 3-2.
Naisten paras, kuten kauden aikaisemmissakin Eliittikilpailuissa, oli Emilia Soini, joka oppuottelussa voitti Jutta Tuunasen erin 3-1
Mieheten kakkoskaavion voitti Venäjän Aleksandr Shilov ja kolmoskaavion JSK:n Jouni Nykänen.
Tulospalvelu Tournamentsoftwaressa.

Järvenpää Squash Open Eliitti 2014

Miehet 1

1. kierros
Olli Tuominen HSRC – Meelis Prett JSK 11/5 11/2 11/6
Miko Äijänen JSK – Javed Ali Sq-88 11/5 8/11 11/6 11/5
Ville Karsikas JSK – Marko Kämäräinen Senators w.o.
Jami Äijänen JSK – Erik Mäki NääsSq w.o.
Jaakko Vähämaa ESRC – Riku Mehta KSQ 11/4 11/2 11/3
Harry Lilja ESRC bye
Janne Järvinen ESRC – Heikki Ruotanen Sq-88 11/6 11/4 11/3
Tatu Knuutila Senators – Kai Stör JSK w.o.
Puolivälierät
Olli Tuominen – Miko Äijänen 11/3 11/8 11/6
Jami Äijänen – Ville Karsikas 11/5 11/2 11/3
Jaakko Vähämaa – Harry Lilja 11/2 11/2 11/4
Tatu Knuutila – Janne Järvinen 11/9 11/6 11/4
Välierät
Olli Tuominen – Jami Äijänen 11/7 11/5 11/5
Jaakko Vähämaa – Tatu Knuutila 11/6 8/11 11/3 11/9
Pronssiottelu
Tatu Knuutila – Jami Äijänen 11/5 11/3 8/11 9/11 11/6
Loppuottelu
Jaakko Vähämaa – Olli Tuominen w.o.


Naiset

Lohko A
Emilia Soini ESRC – Nea Falck ESRC 11/3 11/6 11/4
Emilia Korhonen dns
Lohko B
Jutta Tuunanen MiSq – Riina Koskinen SqK 11/5 11/5 11/9
Jutta Tuunanen – Riikka Piekäinen ESRC 11/7 11/2 9/11 8/11 11/7
Riina Koskinen – Riikka Piekäinen 7/11 15/13 11/4 11/5
Välierät
Emilia Soini – Riina Koskinen 11/7 11/4 11/7
Jutta Tuunanen – Nea Falck 11/8 11/9 11/0
Pronssiottelu
Riina Koskinen – Nea Falck 11/5 11/9 11/1
Loppuottelu
Emilia Soini – Jutta Tuunanen 11/3 11/5 5/11 11/5


Miehet 2

1. kierros
Raimo Yliranta JSK – Sebastian Lilja ESRC w.o.
Joonas Karhu LahtiSq – Martti Nakari ESP 11/5 11/2 11/9
Eemeli Hautanen JSK – Kristian Ulfves ESP 11/3 11/9 11/6
Aleksandr Shilov RUS – Jan Riutta HSK 11/2 11/2 11/6
Jussi Vikström HSRC – Jack Westren-Doll JSK 13/11 11/8 6/11 11/8
Touko Juntunen ESRC – Seppo Raiski Sq-88 11/6 11/9 11/6
Tauri Talu EST – Ilkka Virtanen JSK 11/6 11/5 11/6
Kenneth Wennström HSRC – Jonas Selkälä NääsSq w.o.
Puolivälierät
Raimo Yliranta – Joonas Karhu 11/8 11/7 8/11 11/2
Aleksandr Shilov – Eemeli Hautanen 9/11 5/11 11/4 11/6 11/7
Touko Juntunen – Jussi Vikström 11/5 2/11 11/4 11/3
Kenneth Wennström – Tauri Talu 4/11 11/6 11/6 13/11
Välierät
Aleksanrd Shilov – Raimo Yliranta 11/5 11/9 11/4
Kenneth Wennström – Touko Juntunen 9/11 12/10 11/5 11/4
Pronssiottelu
Raimo Yliranta – Touko Juntunen 11/4 6/11 11/2 11/6
Loppuottelu
Aleksandr Shilov – Kenneth Wennström 12/10 13/11 11/9


Miehet 3

1. kierros
Erkki Pyynönen NääsSq – Vesa Vähämaa ESRC 7/11 9/11 11/8 11/7 11/5
Jouni Nykänen JSK – Jari Halonen MyyrSq 11/4 11/5 11/4
Harri Pohja ESRC – Antti Lind HSRC w.o.
Priit Lumi EST – Teemu Suvanto HSRC 12/10 11/8 11/7
2. kierros
Esa Tuominen HSRC – Erkki Pyynönen 11/9 11/5 12/10
Vasili Belyaev RUS – Petri Rasmus JSK 7/11 16/14 11/9 11/8
Kim Korhonen ESRC – Lars Ekholm VSK 11/3 11/6 11/9
Jouni Nykänen – Risto Vuopala HSRC 11/5 11/0 11/6
Harri Pohja – Timo Nousmaa MyyrSq 10/12 11/6 7/11 11/8 11/7
Riina Koskinen SqK – Vesa Konttinen JSK 11/13 12/10 11/2 11/5
Elias Korhonen ESRC – Markku Kaistinen JSK 11/8 5/11 8/11 11/7 11/6
Priit Lumi – Torbjörn Koivisto ESP 11/2 11/1 11/3
Puolivälierät
Esa Tuominen – Vasili Belyaev 8/11 12/10 11/7 11/7
Jouni Nykänen – Kim Korhonen 11/7 11/0 11/7
Riina Koskinen – Harri Pohja 11/8 11/6 11/5
Priit Lumi – Elias Korhonen 11/4 11/3 11/7
Välierät
Jouni Nykänen – Esa Tuominen 11/2 11/9 11/7
Priit Lumi – Riina Koskinen 11/4 7/11 11/2 11/7
Pronssiottelu
Riina Koskinen – Esa Tuominen w.o.
Loppuottelu
Jouni Nykänen – Priit Lumi 11/9 11/9 11/8