Facebook
Twitter
In English

JSK, HSRC ja NääsSq mestareiksi
Järvenpää vei kaksi ja HSRC sekä NääsSq kumpikin yhden mestaruuden seniorien joukkue-SM:ssä lauantaina Talihallissa.
Tulokset on julkaistu tällä alla.

Mitalistit luokittain:
Miehet 35: 1. JSK, 2. NääsSq, 3. HSRC
Miehet 45: 1. JSK, 2. HSK, 3. StoneSq
Miehet 55: 1. HSRC, 2. SalSi, 3. HSK
Miehet 60: 1. NääsSq, 2. SalSi, 3. ESP

MIEHET 35

JSK – HSRC 40 2-1
Heikki Ruotanen – Jussi Vikström 3-0 (13/11 11/4 12/10)
Kai Stör – Janne Elovirta 3-1 (11/4 11/7 5/11 11/6)
Mika Leppänen – Juha Savolainen 0-3 (3/11 4/11 11/13
NääsSq – HSRC 2-1
Angel Iglesias – Jussi Vikström 3-1 (12/14 11/9 11/6 11/6)
Juha Heinonen – Janne Elovirta 3-2 (4/11 11/7 8/11 18/16 11/9)
Jukka Nummi – Petteri Repo 0-3 (7/11 6/11 4/11)
JSK – NääsSq 3-0
Heikki Ruotanen – Angel Iglesias 3-0 (11/9 11/6 11/8)
Kai Stör – Jukka Nummi 3-1 (11/4 7/11 11/4 11/9)
Mika Leppänen – Juha Heinonen 3-0 (11/6 11/3 15/13)

1. JSK, 2. NääsSq, 3. HSRC


MIEHET 45

1. kierros
SalSi – HSRC 0-3

Juha Rintanen – Risto Vuopala 0-3 (11/13 8/11 8/11)
Timo Kankaanpää – Esa Sutelainen 0-3 (6/11 3/11 8/11)
Kalle Winter – Jukka Havaste 1-3 (11/4 7/11 7/11 10/12)
KSQ – JSK 1-2
Jouko Puustinen – Ilkka Virtanen 3-1 (11/2 6/11 11/8 11/8)
Janne En – Vesa Konttinen 1-3 (4/11 3/11 11/5 3/11)
Jan Granberg – Esa Wiljander 0-3 (2/11 6/11 9/11)
Puolivälierät
JSK 1 – HSRC Talipallot 3-0
Raimo Yliranta – Risto Vuopala 3-0 (11/2 11/7 11/3)
Jack Westren-Doll – Esa Sutelainen 3-1 (11/8 7/11 11/6 11/8)
Petri Rasmus – Jukka Havaste 3-1 (11/4 8/11 11/9 11/9)
ESP – StoneSq 0-3
Kristian Ulfves – Jarmo Karjala 0-3 (12/14 5/11 5/11)
Martti Nakari – Marko Värilä 0-3 (8/11 9/11 8/11)
Vesa Toropainen – Harri Kivi-Koskinen 0-3 (3/11 9/11 7/11)
ESRC – NääsSq 1-2
Harry Lilja – Erik Mäki 0-3 (5/11 12/14 8/11)
Tuomo Pohjamies – Krister Koivula 1-3 (9/11 8/11 11/7 9/11)
Patrick Nyström – Ari Kuoppa 3-0 (11/8 11/6 11/6)
JSK 2 – HSK 0-3
Ilkka Virtanen – Olli Marjomaa 0-3 (4/11 5/11 6/11)
Vesa Konttinen – Kale Leskinen 0-3 (6/11 6/11 9/11)
Esa Wiljander – Seppo Rissanen 0-3 (6/11 13/11 7/11 2/11)
Välierät
JSK 1 – StoneSquash 2-1
Raimo Yliranta – Jarmo Karjala 3-0 (11/9 11/3 13/11)
Jack Westren-Doll – Marko Värilä 3-0 (11/6 11/3 13/11)
Petri Rasmus – Harri Kivi-Koskinen 0-3 (6/11 10/12 1/11)
NääsSq Sällit – HSK 1-2
Erik Mäki – Olli Marjomaa 3-1 (11/8 7/11 11/9 12/10)
Krister Koivula – Kale Leskinen 2-3 (8/11 11/7 11/7 8/11 9/11)
Ari Kuoppa – Seppo Rissanen 1-3 (9/11 6/11 13/11 1/11)
Pronssiottelu
StoneSq – NääsSq 2-1
Jarmo Karjala – Erik Mäki 1-3 (8/11 5/11 13/11 4/11)
Marko Värilä – Krister Koivula 3-1 (5/11 11/7 11/6 11/3)
Harri Kivi-Koskinen – Ari Kuoppa 3-1 (11/9 7/11 11/4 11/7)
Loppuottelu
JSK – HSK 2-1
Raimo Yliranta – Olli Marjomaa 3-2 (10/12 11/7 9/11 11/9 11/8)
Jack Westren-Doll – Kale Leskinen 3-1 (11/3 6/11 14/12 11/2)
Petri Rasmus – Seppo Rissanen 1-3 (5/11 11/9 9/11 6/11)

Sijat 5-8
HSRC Talipallot – ESP 2-1
Risto Vuopala – Kristian Ulfves 1-3 (12/10 6/11 1/11 9/11)
Esa Sutelainen – Martti Nakari 3-0 (11/7 11/7 11/5)
Jukka Havaste – Vesa Toropainen 3-1 (11/2 11/8 7/11 11/4)
ESRC Urokset – JSK 2 2-1
Harry Lilja – Ilkka Virtanen 3-0 (11/1 11/6 11/9)
Patrick Nyström – Vesa Konttinen 3-0 (11/8 11/1 11/3)
Hannu Haanpää – Esa Wiljander 2-3 (9/11 11/7 11/3 5/11 3/11)

Sijat 5-6
HSRC – ESRC 0-3
Risto Vuopala – Harry Lilja 0-3 (6/11 6/11 5/11)
Esa Sutelainen – Patrick Nyström 0-3 (2/11 3/11 5/11)
Jukka Havaste – Hannu Haanpää 0-3 (14/16 11/13 5/11)
Sijat 7-8
ESP – JSK 2 1-2
Kristian Ulfves – Ilkka Virtanen 3-1 (9/11 3/11 11/5 9/11)
Martti Nakari – Vesa Konttinen 0-2 (8/11 2/11)
Vesa Toropainen – Esa Wiljander 0-3 (6/11 6/11 4/11)

Sijat 9-10
SalSi J – KSQ Kouvot 1-2
Juha Rintanen – Jouko Puustinen 2-3 (12/10 11/9 5/11 6/11 9/11)
Timo Kankaanpää – Janne En 1-3 (8/11 10/12 15/13 3/11)
Kalle Winter – Jan Granberg 3-1 (11/7 11/9 7/11 11/5)


MIEHET 55

HSK – SalSi 1-2
Markku Hyrske – Jari Purtilo 3-0 (11/6 11/5 11/3)
Jarmo Holm – Tommi Solansuu 1-3 (11/13 10/12 11/8 8/11)
Timo Luhtala – Jari Kaskela 2-3 (5/11 11/7 11/13 11/6 4/11)
HSRC – LahtiSq 3-0
Esa Tuominen – Pekka Riikonen 3-0 (11/6 11/2 11/9)
Timo Tulonen – Kylsti Mustonen 3-0 (11/3 11/5 11/5)
Timo Laitinen – Peter Puhlin 3-0 (11/6 11/6 11/7)
HSRC – SalSi 3-0
Esa Tuominen – Jari Purtilo 3-0 (11/7 11/5 14/12)
Timo Tulonen – Tommi Solansuu 3-0 (11/7 11/0 11/2)
Timo Laitinen – Jari Kaskela 3-0 (11/7 11/7 11/1)
HSK – LahtiSq 3-0
Markku Hyrske – Pekka Riikonen 3-1 (11/9 10/12 11/3 11/6)
Jarmo Holm – Kyösti Mustonen 3-1 (11/9 6/11 11/9 11/3)
Timo Luhtala – Peter Puhlin 3-0 (11/6 11/7 11/8)
HSRC – HSK 2-1
Esa Tuominen – Markku Hyrske 2-3 (6/11 7/11 11/6 11/7 7/11)
Timo Tulonen – Jarmo Holm 3-0 (11/6 11/3 11/4)
Timo Laitinen – Tapio Ekholm 3-0 (11/3 11/4 11/4)
SalSi – LahtiSq 2-1
Jari Purtilo – Pekka Riikonen 3-2 (5/11 11/5 6/11 11/9 11/4)
Tommi Solansuu – Kyösti Mustonen 3-0 (11/9 11/8 11/4)
Jari Kaskela – Peter Puhlin 2-3 (8/11 11/5 7/11 11/5 7/11)


MIEHET 60

SalSi – ESP 2-1
Markku Kaistinen – Torbjörn Koivisto 3-2 (12/10 6/11 9/11 12/10 11/6)
Heikki Teräsvirta – Bertil Walli 3-2 (10/12 11/4 11/6 4/11 11/4)
Timo Lampila – Pekka Utti 1-3 (12/10 10/12 6/11 6/11)
NääsSq – ESP 3-1
Erkki Pyynönen – Torbjörn Koivisto 3-0 (11/3 11/8 11/4)
Risto Rapelo – Bertil Walli 3-0 (11/5 11/6 11/3)
Antti Autere – Pekka Utti 0-3 (2/11 2/11 9/11)
SalSi – NääsSq 1-2
Markku Kaistinen – Erkki Pyynönen 1-3 (3/11 11/9 8/11 3/11)
Heikki Teräsvirta – Risto Rapelo 3-2 (16/14 11/6 6/11 8/11 11/9)
Pertti Värtö – Eero Mäkinen 2-3 (9/11 11/8 11/7 11/13 8/11)

1. NääsSq, 2. SalSi, 3. ESP