Facebook
Twitter
In English

Määttänen Turun ykkönen
Järjestävän seuran Anssi Määttänen nousi TSSq Cupin ykköskaavion voittoon erien erolla kaikkien mitalistian päätyessä tasapisteisiin. Toiseksi tuli Aleksi Leskinen ja kolmanneksi Tuomas Häkkinen
Tulokset Tournamentsoftwaressa. sekä täällä alla.

Kakkoskaavion voiton vei Santtu Puurunen voittamalla Markosuistomaan loppuottelussa erin 3-1. Pronssiottelussa Erik Mäki löi Olli Marjomaan niukasti 3-2
Kolmoskaaviossa isäntäseuran pelaajat putsasivat palkintopöydän. Loppuottelussa Juha Kuuluvainen kukisti Petri Toivosen niukasti 3-2 ja pronssiottelussa Martin Poganitsch pääsi hieman helpommalla, kun Atte Stengård joutui luovuttamaan kolmannen erän alussa loukkaantumisen vuoksi.

TSSq Cup 2014

Miehet 1
Aleksi Leskinen Senators – Jaakko-Antti Peltola Senators 11/9 11/9 11/6
Anssi Määttänen TSSq – Tuomas Häkkinen MiSq 11/9 11/8 11/4
Tuomas Häkkinen – Aleksi Leskinen 12/10 11/6 5/11 11/3
Anssi Määttänen – Jaakko-Antti Peltola 11/9 12/10 11/7
Aleksi Leskinen – Anssi Määttänen 10/12 14/12 11/8 11/8
Tuomas Häkkinen – Jaakko-Antti Peltola 11/3 8/11 11/2 11/6
1. Määttänen, 2. Leskinen, 3. Häkkinen, 4. Peltola


Miehet 2

1. kierros
Erik Mäki NääsSq – Raoul Öhman Sq-88 11/6 11/5 11/7
Jarmo Karjala StoneSq – Jan Riutta HSK 11/3 11/5 11/8
Marko Suistomaa MiSq – Tero Mäenpää TSSq 11/4 11/9 11/5
Petteri Tiitinen TSSq – Tuomas Kuuluvainen TSSq 9/11 9/11 11/6 11/8 11/8
Olli Marjomaa HSK – Juho Halonen SqK 11/6 11/6 11/4
Timo Ahlroos TSSq – Samuli Elo TSSq 11/7 7/11 11/9 11/4
Lasse Sulku NääsSq – Juha Söderström TSSq 11/9 11/6 11/6
Santtu Puurunen Sq-88 – Jani Stengård SquNa 11/6 11/4 11/9
Puolivälierät
Erik Mäki – Jarmo Karjala 12/14 11/4 11/4 11/5
Marko Suistomaa – Petteri Tiitinen 8/11 11/5 12/10 11/3
Olli Marjomaa – Timo Ahlroos 11/7 11/5 11/9
Santtu Puurunen – Lasse Sulku 11/0 11/7 11/8
Välierät
Marko Suistomaa – Erik Mäki 11/9 11/5 11/6
Santtu Puurunen – Olli Marjomaa 13/11 11/4 11/7
Pronssiottelu
Erik Mäki – Olli Marjomaa 6/11 11/8 11/5 4/11 11/8
Loppuottelu
Santtu Puurunen – Marko Suistomaa 8/11 11/7 11/6 12/10

Plate
1. kierros

Raoul Öhman – Jan Riutta 11/9 11/7 11/8
Tuomas Kuuluvainen – Tero Mäenpää 11/6 11/8 11/8
Juho Halonen – Samuli Elo 11/5 12/10 11/2
Jani Stengård – Juha Söderström 13/11 11/5 11/7
Välierät
Raoul Öhman – Tuomas Kuuluvainen 11/7 8/11 11/4 6/11 11/5
Juho Halonen – Jani Stengård 13/11 11/6 11/7
Pronssiottelu
Jani Stengård – Tuomas Kuuluvainen 11/3 11/3 11/5
Loppuottelu
Juho Halonen – Raoul Öhman 11/7 11/3 11/6


Miehet 3

1. kierros
Petri Toivonen TSSq – Aimo Lindberg TSSq 11/5 11/8 11/4
Santtu Elo TSSq – Eino Vaarala StoneSq 9/11 11/3 11/9 15/13
Mauri Lokkila SaSkö – Vesa Vähämaa ESRC w.o.
Martin Poganitsch TSSq – Janne-Matti Peltola HSRC 11/2 11/0 11/5
Atte Stengård SquNa – Roope Toivanen TSSq 11/3 11/9 11/6
Tom Söderhpöm TSSq – Sam Kivilä TSSq 11/6 11/7 11/5
Jari Halonen MyyrSq – Jyrki Wahlstedt HSRC 11/0 11/3 11/3
Juha Kuuluvainen TSSq bye
Puolivälierät
Petri Toivonen – Santtu Elo 11/4 11/2 11/5
Martin Poganitsch – Mauri Lokkila 11/3 11/3 11/5
Atte Stengård – Tom Söderholm 12/10 4/11 11/9 11/8
Juha Kuuluvainen – Jari Halonen 16/14 11/8 11/5
Välierät
Petri Toivonen – Martin Poganitsch 11/6 11/6 11/7
Juha Kuuluvainen – Atte Stengård 11(8 9/11 11/1 11/5
Pronssiottelu
Martin Poganitsch – Atte Stengård 10/12 8/11 3/0 rtd
Loppuottelu
Juha Kuuluvainen – Petri Toivonen 6/11 5/11 11/6 11/4 11/9

Plate
1. kierros

Eino Vaarala – Aimo Lindberg 11/8 15/13 3/11 11/4
Janne-Matti Peltola bye
Sami Kivilä – Roope Toivanen 11/9 11/3 11/9
Jyrki Wahlstedt bye
Välierät
Eino Vaarala – Janne-Matti Peltola 11/9 5/11 11/3 5/11 11/8
Sami Kivilä – Jyrki Wahlstedt 11/7 7/11 11/4 11/3
Pronssiottelu
Janne-Matti Peltola – Jyrki Wahlstedt 11/6 11/2 11/5
Loppuottelu
Eino Vaarala – Sami Kivilä 11/6 11/7 11/9