Facebook
Twitter
In English

Päivän nimet: Tuomi ja Piekäinen
ESRC:n Matias Tuomi ja Riikka Piekäinen nousivat kauden ensimmäisen eliittiturnauksen voittajiksi sunnuntaina Espoossa.

Tulokset täällä alempana sekä Tournamentsoftwaressa.
Pääkentän ottelut livestriiminä osoitteessa squash.fi/live


Matias Tuomi teki hienon paluun kotimaiseen kärkeen luokkaantumisten vaivaaman edellisen kauden jälkeen. Tuomi otti kolme hienoa voittoa matkalla palkintopallille. Puolivälierissä kaatui Miko Äijänen 3-0, välierissä Jaakko Vähämaa 3-2 ja loppuottelussa Jami Äijänen 3-0.
Riikka Piekäinen sai revanssin parin viikon takaiselle tappiolleen Emilia Korhosta vastaan. Piekäinen nousi kahden hävityn erän jälkeen voittoon viidennen erän jatkopalloilla.

Espoo Dunlop Open 2014

Miehet 1

1. kierros
Tatu Knuutila ESRC – Riku Mehta KSQ 11/4 10/12 11/1 14/12
Jami Äijänen JSK – Santtu Puurunen Sq-88 11/7 11/2 11/4
Janne Järvinen ESRC – Erik Mäki NääsSq 11/6 11/4 11/2
Kristian Rautiainen Senators – Topias Aalto ESRC 11/2 11/3 11/3
Matias Tuomi ESRC – Marko Kämäräinen Senators 11/4 11/1 11/5
Miko Äijänen JSK – Javed Ali ESRC 11/4 12/10 11/6
Ville Karsikas JSK – Jaakko-Antti Peltola Senators 11/9 11/6 11/5
Jaakko Vähämaa ESRC – Tommi Ryyppö TSSq 11/6 11/5 11/3
Puolivälierät
Jami Äijänen – Tatu Knuutila 11/6 11/8 11/2
Kristian Rautiainen – Janne Järvinen 11/7 11/1 11/6
Matias Tuomi – Miko Äijänen 11/5 11/6 11/5
Jaakko Vähämaa – Ville Karsikas 11/1 11/1 11/6
Välierät
Jami Äijänen – Kristian Rautiainen 11/4 11&7 8/11 9/11 12/10
Matias Tuomi – Jaakko Vähämaa 13/11 9/11 13/11 5/11 11/8
Pronssiottelu
Jaakko Vähämaa – Kristian Rautiainen w.o.
Loppuottelu
Matias Tuomi – Jami Äijänen 11/5 11/5 11/3

Sijat 5-8
Tatu Knuutila – Janne Järvinen 11/5 3/11 11/7 13/11
Miko Äijänen – Ville Karsikas 11/5 11/4 11/7
Sijat 7-8
Janne Järvinen – Ville Karsikas 11/8 11/6 6/11 18/16
Sijat 5-6
Tatu Knuutila – Miko Äijänen 6/11 11/9 11/6 7/11 12/10

Sijat 9-16
Santtu Puurunen – Riku Mehta w.o.
Topias Aalto – Erik Mäki 11/8 11/8 11/9
Marko Kämäräinen – Javed Ali 10/12 11/5 5/11 11/8 12/10
Tommi Ryyppö – Jaakko-Antti Peltola 6/11 11/8 3/11 11/8 11/4
Sijat 9-12
Santtu Puurunen – Topias Aalto 11/8 11/3 11/8
Marko Kämäräinen – Tommi Ryyppö 8/11 6/11 11/6 11/7 11/9
Sijat 11-12
Tommi Ryyppö – Topias Aalto 3/11 11/9 11/9 11/5
Sijat 9-10
Marko Kämäräinen – Santtu Puurunen 13/11 11/1 11/4
Sijat 13-15
Erik Mäki bye
Jaakko-Antti Peltola – Javed Ali 11/4 15/13 11/8
Sijat 13-14
Jaakko-Antti Peltola – Erki Mäki w.o.


Naiset 1

1. kierros
Emilia Korhonen ESRC bye
Saana Valasma OSK – Tiina Koivu ESRC 11/6 11/5 5/11 9/11 11/5
Jenni Vähämaa ESRC – Raila Luhtala ESRC 11/7 11/5 9/11 5/11 11/1
Nea Falck ESRC bye
Henrietta Huuhka SqK – Jenni Heikkilä ESRC 11/6 11/2 11/5
Inka Luhtala ESRC – Johanna Penttilä ESRC 11/5 11/4 11/6
Jenni Korhonen ESRC – Marina Mezentseva RUS 11/4 11/4 11/9
Riikka Piekäinen ESRC bye
Puolivälierät
Emilia Korhonen – Saana Valasma 11/5 11/3 11/0
Nea Falck – Jenni Vähämaa 11/5 11/3 11/9
Henrietta Huuhka – Inka Luhtala 11/4 11/1 11/4
Riikka Piekäinen – Jenne Korhonen 11/4 11/3 11/2
Välierät
Emilia Korhonen – Nea Falck 11/7 11/6 11/6
Riikka Piekäinen – Henrietta Huuhka 11/7 10/12 11/5 11/4
Pronssiottelu
Nea Falck – Henrietta Huuhka w.o.
Loppuottelu
Riikka Piekäinen – Emilia Korhonen 5/11 6/11 11/3 11/4 12/10

Sijat 5-8
Jenni Vähämaa – Saana Valasma w.o.
Jenni Korhonen – Inka Luhtala 11/4 11/7 11/4
Sijat 5-6
Jenni Vähämaa – Jenni Korhonen 13/11 5/11 11/2 11/6

Sijat 9-13
Jenni Heikkilä – Johanna Penttilä 11/5 8/11 11/6 11/7
Sijat 9-12
Tiina Koivu – Raila Luhtala 11/6 11/8 8/11 11/4
Marina Mezentseva – Jenni Heikkilä 11/4 11/3 13/11
Sijat 11-12
Raila Luhtala – Jenni Heikkilä 11/5 11/8 11/3
Sijat 9-10
Marina Mezentseva – Tiina Koivu 11/7 11/9 14/16 6/11 12/10


Miehet 2

1. kierros
Kenneth Wennström Senators – Jani Stengård SquNa 11/8 11/3 11/4
Joonas Karhu KSQ – Tero Mäenpää TSSq 11/5 11/2 11/2
Tero Timberg ESRC – Ilkka Virtanen 11/2 11/6 11/3
Olli Marjomaa HSK – Jarmo Karjala StoneSq 11/1 11/7 11/6
Petteri Tiitinen TSSq – Kristian Ulfves ESP 11/4 10/12 11/0 4/11 11/9
Iiro Stubin StoneSq – Marko Suistomaa MiSq 11/8 11/7 11/2
Jack Westren-Doll JSK – Priit Lumi EST 8/11 11/5 11/8 11/8
Harry Lilja ESRC – Marko Värilä StoneSq 11/2 11/5 12/10
Puolivälierät
Joonas Karhu – Kenneth Wennström 11/3 11/3 11/6
Tero Timberg – Olli Marjomaa 11/6 11/0 11/0
Iiro Stubin – Petteri Tiitinen 12/10 11/9 11/5
Harry Lilja – Jack Westren-Doll 11/0 11/6 8/11 1/7
Välierät
Tero Timberg – Joonas Karhu 11/7 11/6 11/9
Iiro Stubin – Harry Lilja 8/11 11/8 11/9 11/6
Pronssiottelu
Joonas Karhu – Harri Lilja 13/11 11/8 11/6
Loppuottelu
Tero Timberg – Iiro Stubin 11/8 11/5 11/6

Sijat 5-8
Kenneth Wennström – Olli Marjomaa 8/11 11/8 9/11 11/3 11/6
Jack Westren-Doll – Petteri Tiitinen w.o.
Sijat 5-6
Kenneth Wennström – Jack Westren’Doll 11/7 6/11 11/2 11/2

Sijat 9-16
Jani Stengård – Tero Mäenpää 11/5 11/8 14/12
Jarmo Karjala – Ilkka Virtanen 11/4 12/10 11/8
Marko Suistomaa – Kristian Ulfves 11/7 11/6 11/7
Priit Lumi – Marko Värilä 14/12 11/0 11/9
Sijat 11-12
Priit Lumi – Jarmo Karjala w.o.
Sijat 9-10
Marko Suistomaa – Jani Stengård w.o.

Sijat 13-16
Ilkka Virtanen – tero Mäenpää w.o.
Marko Värilä – Kristian Ulfves 12/10 11/7 4/11 11/9
Sijat 13-14
Marko Värilä – Ilkka Virtanen 11/5 18/16 11/4


Miehet 3

1. kierros
Risto Vuopala HSRC bye
Tapio Koivu ESRC – Bertil Walli ESP 11/3 11/4 11/5
Petri Rasmus JSK – Vesa Vähämaa ESRC 11/6 11/7 11/2
Sebastian Lilja ESRC – Ville Koskinen SqK 11/4 11/2 11/0
Mika Laakkonen ESRC bye
Esa Sutelainen HSRC – Eino Vaarala StoneSq 11/9 11/6 8/11 11/4
Juha Heinonen NääsSq – Harri Pohja ESRC 11/8 11/6 13/11
Martti Nakari ESP bye
Tuomo Pohjamies ESRC bye
Teemu Suvanto HSRC – Torbjörn Koivisto ESP 11/6 11/4 11/2
Marko Välimäki ESRC – Jari Halonen MyyrSq 11/8 6/11 6/11 13/11 12/10
Seppo Raiski Sq-88 bye
Kim Korhonen ESRC bye
Atte Stengård SquNa – Markku Kaistinen JSK 11/8 11/9 11/5
Jouko Järvi ESRC – EdgarShcherbii RUS 11/3 11/5 11/2
Jan Riutta HSK bye
2. kierros
Risto Vuopala – Tapio Koivu 5/11 11/6 11/9 12/10
Sebastian Lilja – Petri Rasmus 11/7 11/9 11/6
Esa Sutelainen – Mika Laakkonen w.o.
Juha Heinonen – Martti Nakari 11/4 11/4 11/5
Tuomo Pohjamies – Teemu Suvanto 15/13 11/9 3/11 11/13 11/9
Marko Välimäki – Seppo Raiski 6/11 11/7 13/11 11/2
Kim Korhonen – Atte Stengård 11/7 11/4 13/11
Jan Riutta – Jouko Järvi 11/4 9/11 11/8 10/12 11/9
Puolivälierät
Sebastian Lilja – Risto Vuopala 11/3 11/2 11/5
Juha Heinonen – Esa Sutelainen 11/8 11/2 11/9
Marko Välimäki – Tuomo Pohjamies 11/5 12/10 11/8
Kim Korhonen – Jan Riutta 11/6 11/4 11/4
Välierät
Sebastian Lilja – Juha Heinonen 11/2 11/6 11/2
Marko Välimäki – Kim Korhonen 3/11 15/13 11/6 5/11 11/6
Pronssiottelu
Juha Heinonen – Kim Korhonen 11/7 7/11 11/2 11/6
Loppuottelu
Sebastian Lilja – Marko Välimäki 11/3 11/5 11/8

Sijat 5-8
Esa Sutelainen – Risto Vuopala 11/4 11/9 11/4
Tuomo Pohjamies – Jan Riutta 11/5 11/5 11/6
Sijat 7-8
Risto Vuopala – Jan Riutta 13/11 11/8 11/6
Sijat 5-6
Tuomo Pohjamies – Esa Sutelainen 11/13 12/10 10/12 11/7 11/9

Sijat 9-16
Petri Rasmus – Tapio Koivu 11/9 13/11 8/11 11/6
Martti Nakari bye
Teemu Suvanto – Seppo Raiski 11/7 9/11 11/7 8/11 11/7
Atte Stengård – Jouko Järvi 11/4 12/10 11/6
Sijat 9-12
Petri Rasmus – Martti Nakari 11/5 11/9 11/13 11/7
Teemu Suvanto – Atte Stengård w.o.
Sijat 9-10
Teemu Suvanto – Petri Rasmus 11/3 11/7 13/11

Sijat 13-16
Tapio Koivu bye
Seppo Raiski – Jouko Järvi 11/5 11/2 11/4
Sijat 13-14
Seppo Raiski – Tapio Koivu 13/11 11/4 7/11 11/9

Sijat 17-25
Ville Koskinen – Vesa Vähämaa 11/8 11/8 11/9
Sijat 17-24
Ville Koskinen – Bertil Walli 11/7 11/4 11/4
Harri Pohja – Eino Vaarala 11/6 11/5 11/9
Torbjörn Koivisto – Jari Halonen w.o.
Markku Kaistinen – Edgar Shcherbii 11/6 11/3 11/6
Sijat 17-20
Ville Koskinen – Harri Pohja 6/11 2/11 13/11 11/8 11/8
Torbjörn Koivisto – Markku Kaistinen 11/7 11/6 8/11 11/7
Sijat 19-20
Markku Kaistinen – Harri Pohja w.o.
Sijat 17-18
Ville Koskinen – Torbjörn Koivisto 11/8 11/7 12/14 13/11

Sijat 21-24
Eino Vaarala – Bertil Walli 11/9 11/6 8/11 11/9
Edgar Shcherbii bye
Sijat 21-22
Eino Vaarala – Edgar Shcherbii 11/6 11/7 11/6