Facebook
Twitter
In English

Juniorijoukkueiden SM-kilpaiut ovat käynnissä Helsingin Talihallissa.
Lasikentän ottelut livenä squash.fi/live:ssä

U19

LOHKO A
ESRC Kunkut – ESRC Herttuat 3-0
Touko Juntunen – Joel Rouste 3-0 (11/2 11/5 11/4)
Sebastian Lilja – Tommi Heinilä 3-0 (11/3 11/4 11/3)
Mika Laakkonen – Joel Pennanen 3-0 (11/2 11/1 11/0)
OSKKollit+Kisu – ESRC Herttuat 3-0
Javed Ali – Meeri Särkkä 3-0 (11/5 11/5 11/2)
Cecilia Lilja – Joel Salovaara 3-0 (11/8 11/4 11/5)
Jenni Heikkilä – Rasmus Sirkiä 3-0 (11/7 11/8 11/6)
ESRC Kunkut – OSKollit+Kisu
Touko Juntunen – Santeri Salminen 3-0 (11/3 11/0 11/7)
Sebastian Lilja – Milla Uusitalo 3-0 (11/4 11/2 12/10)
Mika Laakkonen – Axel Åström 3-0 (11/1 11/3 11/1)
LOHKO B
OSKarpaasit – HSK 3-0
Samuli Antikainen – Meeri Särkkä 3-0 (11/4 11/3 11/1)
Nuutti Ruokangas – Joel Jalovaara 3-0 (11/0 11/1 11/1)
Teemu Mankinen – Rasmus Sirkiä 3-0 (11/2 11/2 11/0)
ESRC Aliens – HSK 3-0
Javed Ali – Meeri Särkkä 3-0 (11/5 11/5 11/2)
Cecilia Lilja – Joel Salovaara 3-0 (11/8 11/4 11/5)
Jenni Heikkilä – Rasmus Sirkiä 3-0 (11/7 11/8 11/6)
OSKarpaasit – ESRC Aliens 2-1
Samuli Antikainen – Javed Ali 0-3 (6/11 5/11 5/11)
Nuutti Ruokangas – Inka Luhtala 3-0 (11/0 11/2 11(3)
Teemu Mankinen – Jenni Heikkilä 3-0 (11/3 11/0 11/3)

Sijat 5-6
ESRC Herttuat – HSK 3-0
Joel Rouste – Meeri Särkkä 3-0 (12/10 11/9 11/4)
Tommi Heinilä – Joel Salovaara 3-1 (11/6 9/11 11/3 12/10)
Joel Pennanen – Rasmus Sirkiä 3-2 (13/11 4/11 8/11 11/2 11/7

Pronssiottelu
OSKollit+Kisu – ESRC Aliens 1-2
Severi Salminen – Javed Ali 0-3 (6/11 2/11 5/11)
Milla Uusitalo – Inka Luhtala 3-0 (11/1 11/2 11/5)
Axel Åström – Cecilia Lilja 1-3 ( 12/10 4/11 11/13 2/11)

Loppuottelu
ESRC Kunkut – OSKarpaasit 1-2
Touko Juntunen – Samuli Antikainen 2-3 (9/11 11/9 5/11 11/2 11/13)
Sebastian Lilja – Nuutti Ruokangas 0-3 (4/11 3/11 5/11)
Mika Laakkonen – Teemu Mankinen 3-0 (11/5 11/6 11/1)


U15

1. kierros
HSK 1 – ESRC Kuninkaalliset 1-2
Salla Serenius – Johanna Penttilä 1-3 ( 11/1 8/11 5/11 9/11)
Pontus Nastolin – Ella Heikkilä 3-0 (11/5 11/8 12/10)
Ville Vuola – Iida Lehkoinen 0-3 (3/11 2/11 7/11)
OSKuutit – HSK 2 3-0
Hugo Salovaara – Wim Zilliacus 3-0 (11/2 11/0 11/1)
Leevi Jokinen – Miisa Salminen 3-0 (11/2 11/5 11/6)
Topi Takaluoma – Vivian Kumlin 3-0 (11/1 11/1 11/1)
2. kierros
Ruka Quupiot – ESRC Kuninkaalliset 3-0
Samuli Niskala – Johanna Penttilä 3-0 (11/0 11/3 11/1)
Veikko Herola – Ella Heikkilä 3-0 (11/2 11/1 11/5)
Onni Niskala – Juuso Kotila 3-1 (11/5 11/7 4/11 11/4)
ESRC Predators – OSKimulit 1-2
Sanna Koivumäki – Saana Valasma 3-0 (11/9 11/9 11/6)
Atte Marttinen – Iida Takaluoma 1-3 (11/6 5/11 5/11 2/11)
Santeri Poussa – Karoliina Hilli 0-3 (4/11 9/11 2/11)
OSKärpät – ESRC Ritarit 3-0
Oskari Laitinen – Henri Puura 3-0 (11/0 11/0 11/2)
Johannes Hilli – Jaakko Rouste 3-0 (11/0 11/3 11/0)
Jasper Liikanen – Loe Jylhä 3-0 (11/1 11/3 11/3)
ESRC Prinssit – OSKuutit 3-0
Leo Paatelainen – Hugo Salovaara 3-0 (12/10 11/7 11/2)
Ville Ruismäki – Leevi Jokinen 3-0 (11/4 11/4 11/0)
Axel Ollikainen – Topi Takaluoma 3-0 (11/3 11/3 11/5)
Välierät
Ruka Quupiot – OSKimulit 2-1
Samuli Niskala – Saana Valasma 3-0 ( 11/4 11/3 11/5)
Veikko Herola – Iida Takaluoma 3-0 (16/14 13/11 11/5)
Onni Niskala – Karoliina Hilli 0-3 (8/11 3/11 7/11)
OSKärpät – ESRC Prinssit 2-1
Johannes Hilli – Leo Paatelainen 2-3 (9/11 11/8 11/4 2/11 9/11)
Oskari Laitinen – Ville Ruismäki 3-0 (11/8 11/5 12/10)
Jasper Liikanen – Axel Ollikainen 3-0 (13/11 11/3 11/9)’
Pronssiottelu
OSKimulit – ESRC Prinssit

Saana Valasma – Leo Paatelainen 3-1 (13/11 11/4 8/11 11/9)
Iida Takaluoma – Ville Ruismäki 3-0 (11/6 14/12 11/9)
Karoliina Hilli – Axel Ollikainen 3-0 (11/8 11/8 11/6)
Loppuottelu
Ruka Quupiot – OSKärpät 2-1

Samuli Niskala – Johannes Hilli 3-0 (11/3 11/1 11/1)
Veikko Herola – Oskari Laitinen 3-0 (11/9 11/5 11/2)
Onni Niskala – Jasper Liikanen 1-3 (8/11 12/10 11/13 6/11)

Sijat 5-6
ESRC Predators – OSKuutit 3-0

Sanna Koivumäki – Hugo Salovaara 3-0 (11/3 11/3 11/2)
Atte Marttinen – Topi Takaluoma 3-0 (11/4 11/1 11/9)
Santeri Poussa – Tatu Lappalainen 3-0 (11/2 11/1 11/2)

Sijat 7-8
ESRC Kuninkaalliset – ESRC Ritarit 3-0

Johanna Penttilä – Henri Puura 3-0 (w.o.)
Ella Heikkilä – Jaakko Rouste 3-0 (11/2 11/1 11/2)
Juuso Kotila – Leo Jylhä 3-0 ( 11/3 11/4 11/0)

Sijat 9-10
HSK ! – HSK 2 3-0
Salla Serenius – Wim Zilliacus 3-0 (11/5 11/3 11/3)
Pontus Nastolin – Miisa Salminen 3-0 (11/5 11/1 11/6)
Ville Vuola – Vivian Kumlin 3-0 (11/3 11/0 11/1)


U11

OSKaverit – HSK 3-0
Vilma Liikanen – Erik Gabrielsen 3-0 (11/3 11/1 11/5)
Iivi Lappalainen – Viivi Riutta 3-0 (11/3 11/7 11/5)
Joona Korhonen – Eero Pesonen 3-0 (11/3 11/8 11/3)
ESRC Royals – HSK 3-0
Ville Eskola – Erik Gabrielsen 3-0 (11/2 11/4 11/3)
Kaius Puura – Viivi Riutta 3-0 (11/6 11/3 11/0)
Nea Ollikainen – Einojuhani Nurmi 3-0 (11/0 11/5 11/2)
ESRC Royals – OSKaverit 3-0
Ville Eskola – Vilma Liikanen 3-0 (11/3 11/5 11/2)
Kaius Puura – Iivi Lappalainen 3-1 (5/11 11/9 11/4 11/5)
Jane Kotila – Joona Korhonen 3-1 (11/2 9/11 11/2 11/6)


1. ESRC Royals, 2. OSKaverit, 3. HSK