Facebook
Twitter
In English

Fontanella Kylpylä-Squashin voittajia olivat Nuutti Ruokangas OSK, Timo Pajo SqK, Ville Koskinen SqK, Henrietta Huuhka SqK ja Jasper Liikanen OSK.
Tulokset on julkaistu.

15. Fontanella Kylpylä-Cup

Kaavio 1

A-lohko
Nuutti Ruokangas OSK – Erik Mäki NääsSq 11/7 12/10 11/7
Nuutti Ruokangas – Petri Räbinä SqK 11/5 11/3 12/10
Erik Mäki – Petri Räbinä 4/11 13/11 10/12 11/5 11/8
B-Lohko
Henri Kananen JoSK – Harry Lilja ESRC 4/11 11/7 11/6 11/9
Henri Kananen – Mika Laakkonen ESRC 6/11 11/9 14/11 9/11 11/6
Harry Lilja – Mika Laakkonen 11/2 11/7 11/7
Pronssiottelu
Harry Lilja – Erik Mäki 11/8 11/8 10/12 11/7
Loppuottelu
Nuutti Ruokangas – Henri Kananen 11/9 11/6 11/2


Kaavio 2

A-lohko
Timo Pajo SqK – Samuli Niskala SC Ruka 11/7 13/11 11/9
Timo Pajo – Atte Stengård SqNa 11/8 11/5 11/4
Samuli Niskala – Atte Stengård 11/7 11/9 5/11 11/5
B-Lohko
Kari Niskala SC Ruka – Teemu Tirkkonen HSK 5/11 11/7 11/6 11/7
Kari Niskala – Jukka-Pekka Salminen OSK 8/11 7/11 11/3 12/10 9/11
Teemu Tirkkonen – Jukka-Pekka Salminen 11/7 11/7 11/9
Pronssiottelu
Teemu Tirkkonen – Samuli Niskala 11/7 11/3 12/10
Loppuottelu
Timo Pajo – Kari Niskala 6/11 11/5 11/8 11/2


Kaavio 3

A-lohko
Heikki Olkinuora SqK – Elias Korhonen ESRC 11/9 11/9 11/9
Heikki Olkinuora – Severi Salminen OSK 11/7 11/9 9/11 11/4
Elias Korhonen – Severi Salminen 11/0 8/11 11/6 11/9
B-Lohko
Ville Koskinen SqK – Pyry Saloranta SqK 11/9 11/8 11/7
Ville Koskinen – Antti Lind HSRC 11/5 11/4 11/9
Pyry Saloranta – Lind 13/11 10/12 11/7 8/11 11/7
Pronssiottelu
Elias Korhonen – Pyry Saloranta 12/10 12/14 11/3 11/5
Loppuottelu
Ville Koskinen – Heikki Olkinuora 8/11 11/3 12/10 11/8


Kaavio 4

A-lohko
Veikko Herola SqK – Jari Heikkinen SqK 7/11 11/7 7/11 11/4 11/8
Veikko Herola – Saana Valasma OSK 8/11 14/12 2/11 11/1 11/2
Jari Heikkinen – Saana Valasma 13/11 11/7 11/5
B-Lohko
Henrietta Huuhka SqK – Petri Hanhineva SqK 11/2 11/4 11/6
Henrietta Huuhka – Sanna Koivumäki ESRC 11/3 11/7 11/3
Sanna Koivumäki – Petri Hanhineva 10/12 5/11 11/5 11/8 11/5
C-Lohko
Ari Tanskanen SqK – Axel Åström OSK 12/10 11/8 11/7
Ari Tanskanen – Iida Takaluoma OSK 8/11 11/4 11/9 11/9
Axel Åström – Iida Takaluoma 10/12 11/7 12/10 11/7
Välierät
Henrietta Huuhka – Veikko Herola 11/5 11/4 11/2
Ari Tanskanen – Jari Heikkinen 11/8 11/6 11/8
Pronssiottelu
Veikko Herola – Jari Heikkinen 11/7 8/11 11/8 11/8
Loppuottelu
Henrietta Huuhka – Ari Tanskanen 11/9 11/0 11/6


Juniorit u15

A-lohko
Jasper Liikanen OSK – Miska Rönkä SqK 11/3 11/1
Jasper Liikanen – Elli Heimonen SqK 11/5 11/9
Elli Heimonen – Miska Rönkä 11/8 11/8
B-lohko
Onni Niskala SC Ruka – Joni Kuosmanen SqK 11/4 11/1
Onni Niskala – Juho Kallio MiSq 11/4 11/6
Onni Niskala – Martti Rönkä SqK 11/4 11/2
Joni Kuosmanen – Juho Kallio 11/2 11/4
Joni Kuosmanen – Martti Rönkä 11/4 11/7
Juho Kallio – Martti Rönkä 11/8 12/10

Välierät
Jasper Liikanen – Joni Kuosmanen 11/0 11/4 11/9
Onni Niskala – Elli Heimonen 11/3 11/8 11/3
Pronssiottelu
Joni Kuosmanen – Elli Heimonen 11/6 11/4 8/11 11/5
Loppuottelu
Jasper Liikanen – Onni Niskala 11/2 12/10 11/5

Sijat 5-7
Miska Rönkä – Juho Kallio 11/8 11/1
Miska Rönkä – Martti Rönkä 11/1 11/7
Juho Kallio – Martti Rönkä 11/7 11/7