Facebook
Twitter
In English

Miko Äijänen, Tommi Lind ja Mikael Siren voittivat kaavionsa Stone Squashin järjestämässa Kivenlahti Squash Cupissa Espoon Kivenlahdessa. Tulokset Tournamentsoftwaressa sekä täällä alempana.

Kivenlahti Squash Cup 2014

Miehet 1

1. kierros
Ville Karsikas JSK – Iiro Stubin StoneSq 11/4 11/2 11/1
Aleksi Leskinen Senators – Raimo Yliranta JSK 11/9 11/6 11/3
Janne Järvinen ESRC – Javed Ali ESRC 7/11 11/7 11/6 11/6
Miko Äijänen JSK – Topias Aalto ESRC 11/5 11/3 11/8
Välierät
Ville Karsikas – Aleksi Leskinen 11/9 11/7 8/11 11/4
Miko Äijänen – Janne Jörvinen 11/7 11/1 11/8
Pronssiottelu
Janne Järvinen – Aleksi Leskinen w.o.
Loppuottelu
Miko Äijänen – Ville Karsikas 11/3 11/2 4/11 11/7

Sijat 5-8
Raimo Yliranta – Iiro Stubin 11/6 11/1 11/6
Javed Ali – Topias Aalto 12/14 6/11 11/5 11/5 11/6
Sijat 7-8
Topias Aalto – Iiro Stubin 11/1 11/2 11/5
Sijat 5-6
Javed Ali – Raimo Yliranta 11/2 11/13 11/6 12/10


Miehet 2

1. kierros
Jack Westren-Doll JSK – Jarmo Karjala StoneSq 11/8 11/8 11/9
Eemeli Hautanen JSK – Marko Välimäki ESRC 11/13 11/5 9/11 11/3 11/9
Tommi Lind ESRC – Ilkka Virtanen JSK 11/2 11/2 11/3
Mikko Rautiola ESRC – Kale Leskinen HSK 11/1 11/5 11/2
Välierät
Jack Westren-Doll – Eemeli Hautanen 5/11 6/11 12/10 11/9 11/7
Tommi Lind – Mikko Rautiola 11/7 11/8 11/5
Pronssiottelu
Mikko Rautiola – Eemeli Hautanen 11/4 11/4 9/11 11/6
Loppuottelu
Tommi Lind – Jack Westren-Doll w.o.

Sijat 5-8
Jarmo Karjala – Marko Välimäki w.o.
Kale Leskinen – Ilkka Virtanen 11/2 11/1 11/3
Sijat 5-6
Kale Leskinen – Jarmo Karjala 11/5 11/5 10/12 11/9


Miehet 3

1. kierros
Marko Värilä StoneSq – Kari Hiltunen HSRC 11/9 11/6 11/4
Janne Falck ESP – Eero Karjala StoneSq 11/3 11/5 11/4
Jari Halonen MyyrSq – Janne-Matti Peltola HSRC 11/2 11/1 11/3
Lasse Sulku NääsSq – Elias Korhonen ESRC 11/3 11/5 11/4
Jan Riutta HSK – Vesa Toropainen ESP 12/10 8/11 11/3 7/11 11/5
Petri Rasmus JSK – Juha Saarentaus ESRC 16/14 11/6 11/6
Mikael Siren ESRC – Kim Korhonen ESRC 11/7 11/3 11/8
Kristian Ylfves ESP – Jyrki Wahlstedt HSRC 11/5 11/1 11/4
Puolivälierät
Janne Falck – Marko Värilä 5/11 11/5 10/12 11/7 11/5
Jari Halonen – Lasse Sulku 11/9 11/9 11/6
Petri Rasmus – Jan Riutta 11/6 11/6 11/3
Mikael Siren – Kristian Ulfves 11/1 11/5 11/5
Välierät
Jari Halonen – Janne Falck 11/3 11/5 11/0
Mikael Siren – Petri Rasmus 11/4 11/7 11/4
Pronssiottelu
Petri Rasmus – Janne Falck 11/5 11/7 13/11
Loppuottelu
Mikael Siren – Jari Halonen 11/3 11/5 11/0

Sijat 5-8
Lasse SUlku – Marko Värilä 11/9 11/7 11/9
Kristian Ulfves – Jan Riutta 12/10 9/11 9/11 11/4 11/8
Sijat 7-8
Marko Värilä – Jan Riutta 12/14 11/2 11/3 11/4
Sijat 5-6
Lasse Sulku – Kristian Ulfves w.o.

Sijat 9-16
Kari Hiltunen – eero Karjala 11/5 11/8 11/8
Elias Korhonen – Janne-Matti Peltola 11/6 11/9 11/5
Vesa Toropainen – Juha Saarentaus 11/4 5/11 9/11 11/3 14/12
Kim Korhonen – Jyrki Wahlstedt 11/2 11/1 11/6
Sijat 9-12
Elias Korhonen – Kari Hiltunen 11/1 11/2 11/8
Kim Korhonen – Vesa Toropainen 11/4 11/5 11/7
Sijat 11-12
Vesa Toropainen – Kari Hiltunen 11&7 9/11 11/8 11/5
Sijat 9-10
Kim Korhonen – Elias Korhonen 11/9 11/7 9/11 14/12

Sijat 13-16
Janne-Matti Peltola – eero Karjala 11/7 11/2 11/7
Juha Saarentaus – Jyrki Wahlstedt 11/4 11/6 11/7
Sijat 15-16
Eero Karjala – Jyrki Wahlstedt 11/8 11/2 7/11 11/7
Sijat 13-14
Juha Saarentaus – Janne-Matti Peltola 12/10 11/9 13/11