Facebook
Twitter
In English

Riina Koskinen ja Jami Äijänen mestareiksi
Alle 19-vuotiaiden ykkössijoitetut Kuopion Riina Koskinen ja JSK Squashin Jami Äijänen kruunattiin sunnuntaina juniorien Suomen mestareiksi. Loppuotteluissa Koskinen löi Espoon Nea Falckin ja Äijänen veljensä Miko Äijäsen. Tulokset on julkaistu täällä alempana sekä Tournamentsoftwaressa.
Petteri Revon kisakuvia.

Mitalistit luokittain:
P19: 1. Jami Äijänen JSK, 2. Miko Äijänen JSK, 3. Mirko Muukkonen MiSq
T19: 1. Riina Koskinen SqK, 2. Nea Falck ESRC 3. Henrietta Huuhka SqK
P17: 1. Mika Laakkonen ESRC, 2. Sebastian Lilja ESRC, 3. Ville Koskinen SqK
T17: 1. Henrietta Huuhka SqK, 2. Katri Aalto-Setälä ESRC, 3. Milla Uusitalo OSK
P15: 1. Samuli Niskala SC-Ruka, 2. Ville Koskinen SqK, 3. Atte Stengård SquNa
T15: 1. Saana Valasma OSK, 2. Johanna Penttilä ESRC, 3. Lu Cong ESRC
P13: 1. Ville Ruismäki ESRC, 2. Johannes Hilli OSK, 3. Leo Paatelainen ESRC
T13: 1. Heidi Salmi KSQ, 2. Viola Joutsi SquNa, 3. Elli Heimonen SqK
P11: 1. Ville Eskola ESRC, 2. Antto Määttänen TSSq, 3. Kaius Puura ESRC
T11: 1. Vilma Liikanen OSK, 2. Jane Kotila ESRC, 3. Nea Ollikainen ESRC

Juniorien SM 2015

P19

1. kierros
Matias Hänninen MiSq – Severi >Salminen OSK 11/3 11/3 11/4
Frans Lehmusvaara JSK – Atte Mäkinen 11/5 9/11 11/2 11/3
2. kierros
Jami Äijänen JSK – Matias Hänninen 11/4 11/4 11/6
Touko Juntunen ESRC – Anton Hämäläinen HSRC 11/1 11/5 11/3
Mirko Muukkonen MiSq – Nuutti Ruokangas OSK 11/7 11/9 11/7
Miko Äijänen JSK – Frans Lehmusvaara JSK 11/0 11/4 11/7
Välierät
Jami Äijänen – Touko Juntunen 11/3 11/5 11/1
Miko Äijänen – Mirko Muukkonen 11/7 11/8 11/5
Pronssiottelu
Mirko Muukkonen – Touko Juntunen 8/11 11/6 11/6 9/11 11/6
Loppuottelu
Jami Äijänen – Miko Äijänen 11/8 11/4 11/6

Sijat 5-8
Matias Hänninen – Anton Hämäläinen 11/2 11/1 11/4
Nuutti Ruokangas – Frans Lehmusvaara 11/4 11/2 11/5
Sijat 7-8
Frans Lehmusvaara – Anton Hämäläinen 11/1 11/4 11/3
Sijat 5-6
Nuutti Ruokangas – Matias Hänninen 11/9 11/5 11/7

Sijat 9-10
Severi Salminen – Atte Mäkinen 11/7 9/11 11/6 9/11 11/3


T19

Riina Koskinen SqK – Nea Falck ESRC 9/11 11/8 11/7 11/2
Riina Koskinen – Henrietta Huuhka SqK 11/6 11/4 11/0
Riina Koskinen – Cecilia Lilja ESRC 11/9 11/6 11/1
Riina Koskinen – Jenni Heikkilä ESRC 11/4 11/4 11/9
Nea Falck – Henrietta Huuhka 8/11 11/4 11/3 11/4
Nea Falck – Cecilia Lilja 11/0 11/8 11/4
Nea Falck– Jenni Heikkilä 11/0 11/3 11/2
Henrietta Huuhka – Cecilia Lilja 11/1 11/2 11/3
Henrietta Huuhka – Jenni Heikkilä 11/3 11/3 11/4
Cecilia Lilja – Jenni Heikkilä 11/6 10/12 11/9 11/4


P17

1. kierros
Joel Rouste ESRC – Joel Pennanen ESRC 11/3 7/11 13/11 9/11 11/8
Rasmus Sirkiä HSK – Eero Karjala HSRC 11/6 11/2 8/11 11/7
Axel Åström OSK – Joel Jalovaara HSK 11/9 6/11 11/8 7/11 11/7
Luka Penttinen KSQ – Aaro Niskanen TSK 11/2 11/2 11/1
2. kierros
Mika Laakkonen ESRC – Joel Rouste 11/2 11/0 11/2
Ville Koskinen SqK – Rasmus Sirkiä 11/5 11/1 11/1
Santtu Elo TSSq – Axel Åström 11/2 11/1 11/1
Sebastian Lilja ESRC – Luka Penttinen 11/1 11/5 11/4
Välierät
Mika Laakkonen – Ville Koskinen 11/8 11/4 11/1
Sebastian Lilja – Santtu Elo 11/5 11/1 11/5
Pronssiottelu
Ville Koskinen – Santtu Elo 11/8 10/12 11/7 11/4
Loppuottelu
Mika Laakkonen – Sebastian Lilja 8/11 11/7 11/4 12/10

Sijat 5-8
Rasmus Sirkiä – Joel Rouste 10/12 11/6 11/8 11/8
Luka Penttinen – Axel Åström 11/3 11/7 11/9
Sijat 7-8
Axel Åström – Joel Rouste 10/12 12/10 11/7 11/4
Sijat 5-6
Luka Penttinen – Rasmus Sirkiä 11/7 11/7 11/6

Sijat 9-12
Joel Pennanen – eero Karjala 11/5 11/5 11/9
Joel Jalovaara – Aaro Niskanen 11/5 11/4 11/0
Sijat 11-12
Eero Karjala – Aaro Niskanen 11/3 11/6 11/6
Sijat 9-10
Joel Pennanen – Joel Jalovaara 11/8 11/9 13/11


T17

1. kierros
Helmi Takala TSK – Ella Heikkilä ESRC 9/11 11/2 11/4 11/5
Milla Uusitalo OSK – Iiris Joutsi SquNa 11/2 11/0 11/6
Sofia Korpeinen ESRC – Roosa Stengård SquNa 11/4 11/3 11/9
Meeri Särkkä HSK – Johanna Salmi KSQ 11/3 11/0 11/3
Salla Serenius HSK – Elina Kervinen JSK 11/2 11/6 11/3
2. kierros
Henrietta Huuhka SqK – Helmi Takala 11/1 11/0 11/0
Milla Uusitalo – Iida Takaluoma OSK 11/7 11/5 11/6
Sofia Korpeinen – Meeri Särkkä 7/11 11/7 11/5 11/5
Katri Aalto-Setälä ESRC – Salla Serenius 11/2 11/0 11/1
Välierät
Henrietta Huuhka – Milla Uusitalo 11/8 4/11 11/4 11/5
Katri Aalto-Setälä – Sofia Korpeinen 11/7 11/8 11/3
Pronssiottelu
Milla Uusitalo – Sofia Korpeinen 11/9 12/10 8/11 11/4
Loppuottelu
Henrietta Huuhka – Katri Aalto-Setälä 11/7 11/5 11/5

Sijat 5-8
Iida Takaluoma – Helmi Takala 11/1 11/4 11/5
Meeri Särkkä – Salla Serenius 11/4 11/4 11/9
Sijat 7-8
Salla Serenius – Helmi Takala 11/9 11/2 12/10
Sijat 5-6
Iida Takaluoma – Meeri Särkkä 11/3 11/6 11/6

Sijat 9-12
Ella Heikkilä – Iiris Joutsi 7/11 11/6 12/14 11/5 11/9
Johanna Salmi – Elina Kervinen 11/1 11/3 11/3
Sijat 11-12
Iiris Joutsi – elina Kervinen 11/9 11/7 11/6
Sijat 9-10
Johanna Salmi – Ella Heikkilä 11/8 9/11 11/7 11/7


P15

Lohko A
Atte Stengård SquNa – Veikko Herola SqK 11/3 11/9 11/5
Atte Stengård – Jaakko Rouste ESRC 11/0 11/1 11/1
Veikko Herola – Jaakko Rouste 11/1 11/1 11/3
Lohko B
Samuli Niskala SC-Ruka – Atte Marttinen ESRC 11/0 11/2 11/0
Samuli Niskala – Joose Leppänen ESRC 11/2 11/2 11/0
Atte Marttinen – Joose Leppänen 11/5 11/3 11/6y
Lohko C
Ville Koskinen SqK – Elias Korhonen ESRC 11/6 8/11 11/9 11/4
Ville Koskinen – Jasper Liikanen OSK 11/2 11/2 11/5
Elias Korhonen – Jasper Liikanen 11/4 11/6 11/1

Sijat 1-3
Samuli Niskala – Ville Koskinen 8/11 11/6 11/9 11/9
Atte Stengård – Samuli Niskala 4/11 11/5 12/10 11/7
Ville Koskinen – Atte Stengård 13/11 11/9 8/11 11/6

Sijat 4-6
Elias Korhonen – Veikko Herola 11/3 14/12 11/3
Elias Korhonen – Atte Marttinen 11/2 11/6 11/9
Veikko Herola – Atte Marttinen 11/5 11/6 11/9

Sijat 7-9
Jasper Liikanen – Joose Leppänen 11/8 11/5 11/4
Jasper Liikanen – Jaakko Rouste 11/2 11/2 11/4
Joose Leppänen – Jaakko Rouste 11/5 11/2 11/9


T15

1. kierros
Saana Valasma OSK – Elsa Korpeinen ESRC 11/0 11/3 11/0
Kamilla Stengård SquNa – iiris Aalto-Setälä ESRC 11/9 11/6 11/6
Johanna Penttilä ESRC – Lisa Serenius HSK 11/7 11/2 11/1
Lu Cong ESRC – Heidi Ylikoski TSK 11/5 11/2 11/5
Välierät
Saana Valasma – Kamilla Stengård 11/3 11/4 11/5
Johanna Penttilä – Lu Cong 7/11 6/11 12/10 11/4 11/8
Pronssiottelu
Lu Cong – Kamilla Stengård 11/5 11/3 11/3
Loppuottelu
Saana Valasma – Johanna Penttilä 11/9 11/6 11/9

Sijat 5-8
Iiris Aalto-Setälä – Elisa Korpeinen 11/4 11/4 11/4
Liisa Serenius – Heidi Ylikoski 11/3 11/2 11/0
Sijat 7-8
Elisa Korpeinen – Heidi Ylikoski 8/11 15/13 11/7 11/5
SIJAT 5-6
Liisa Serenius – Iiris Aalto-Setälä 12/10 11/6 11/6


P13

Lohko A
Oskari Laitinen OSK – Juuso Kotila ESRC 11/6 11/3 11/3
Oskari Laitinen Leo Jylhä ESRC 11/0 11/1 11/1
Juuso Kotila – Leo Jylhä 11/8 11/4 11/6
Lohko B
Leo Paatelainen ESRC – Pontus Nastolin HSK 11/5 11/9 10/12 11/4
Leo Paatelainen – Leevi Jokinen OSK 11/4 11/7 11/4
Pontus Nastolin – Leevi Jokinen 11/4 11/6 11/2
Lohko C
Ville Ruismäki ESRC – Topi Takaluoma OSK 11/4 11/1 11/2
Ville Ruismäki – Henri Puura ESRC 11/3 11/2 11/1
Topi Takaluoma – Henri Puura 11/6 11/6 11/5
Lohko D
Johannes Hilli OSK – Joni Kuosmanen SqK 11/1 11/5 11/5
Johannes Hilli – Christian Lilja ESRC 11/2 11/2 11/0
Joni Kuosmanen – Christian Lilja 11/2 11/2 11/0
Lohko E
Onni Niskala SC-Ruka – Antti Laakkonen ESRC 11/7 11/5 11/3
Onni Niskala – Aleksi Leskijärvi ESRC 8/11 11/6 11/8 11/5
Antti Laakkonen – Aleksi Leskijärvi 11/6 11/4 12/10
Lohko F
Axel Ollikainen ESRC – Ville Eskola ESRC 11/7 11/8 11/7
Axel Ollikainen – Matias Heikkinen JSK 11/3 11/3 11/3
Ville Eskola – Matias Heikkinen 11/2 11/2 11/4

Sijat 1-6
Johannes Hilli – Onni Niskala 11/5 11/2 11/2
Ville Ruismäki – Axel Ollikainen 11/5 11/4 11/8
Sijat 5-6
Axel Ollikainen – Onni Niskala 11/6 11/6 11/1
Välierät
Johannes Hilli – Oskari Laitinen 9/11 11/5 11/8 rtd
Ville Ruismäki – Leo Paatelainen 11/4 11/7 7/11 11/7
Pronssiottelu
Leo Paatelainen – Oskari Laitinen w.o.
Loppuottlu
Ville Ruismäki – Johannes Hilli 11/9 7/11 11/2 11/4

Sijat 7-12
Antti Laakkonen – Joni Kuosmanen 12/10 11/3 11/6
Ville Eskola – Topi takaluoma 11/6 12/14 11/9 11/8
Sijat 11-12
Topi Takaluoma – Joni Kuosmanen 11/8 11/8 11/8
Sijat 7-10
Juuso Kotila – Antti Laakkonen 8/11 11/9 15/13 11/9
Pontus Nastolin – Ville Eskola 11/9 11/9 11/6
Sijat 9-10
Ville Eskola – Antti Laakkonen
Sijat 7-8
Pontus Nastolin – Juuso Kotila 11/3 11/8 12/10

Sijat 13-18
Aleksi Leskijärvi – Christian Lilja 11/4 11/3 11/2
Henri Puura – Matias Heikkinen 11/4 9/11 12/10 7/11 11/5
Sijat 17-18
Matias Heikkinen – Christian Lilja 11/9 11/7 11/6
Sijat 13-16
Aleksi Leskijärvi – Leo Jylhä 11/7 11/5 11/7
Leevi Jokinen – Henri Puura 11/7 12/10 11/8
Sijat 15-16
Henri Puura – Leo Jylhä 11/6 11/9 11/2
Sijat 13-14
Leevi Jokinen – Aleksi Leskijärvi 11/7 11/4 4/11 11/7


T13

Lohko A
Heidi salmi KSQ – Vilma Liikanen OSK 11/3 11/0 11/4
Heidi Salmi – Jemina Stengård SquNa 11/2 11/2 11/7
Vilma Liikanen – Jemina Stengård 11/8 11/5 11/9
Lohko B
Viola Joutsi SquNa – Elli Heimonen SqK 11/4 11/0 11/1
Viola Joutsi – Aino Linho SquNa 11/5 11/3 11/3
Viola Joutsi – Viivi Riutta HSK 11/2 11/1 11/6
Elli Heimonen – Aino Linho 11/5 11/3 11/3
Elli Heimonen – Viivi Riutta 11/4 11/1 11/7
Aino Lihno – Viivi Riutta 11/1 11/7 11/2
Välierät
Heidi Salmi – Elli Heimonen 11/0 11/1 11/7
Viola Joutsi – Vilma Liikanen 11/6 11/1 11/5
Pronssiottelu
Elli Heimonen – Vilma Liikanen 8/11 8/11 11/8 11/9 11/8
Loppuottelu
Heidi Salmi – Viola Joutsi 5/11 11/7 9/11 12/10 11/6

Sijat 5-7
Jemina Stengård – Aino Linho 11/4 11/6 3/11 11/13 11/5
Jemina Stengård – Viivi Riutta 3/11 12/10 13/11 11/3
Aino Linho – Viivi Riutta 11/7 11/1 11/6


P11

Ville Eskola ESRC – Antto Määttänen TSSq 12/10 11/2 11/3
Ville Eskola – Joona Korhonen OSK 11/2 11/1 11/0
Ville Eskola – Kaius Puura ESRC 11/3 11/3 11/3
Antto Määttänen – Joona Korhonen 11/2 11/3 11/1
Antto Määttänen – Kaius Puura 11/5 11/2 11/4
Kaius Puura – Joona Korhonen 13/11 12/14 11/5 10/12 11/6


T11

Vilma Liikanen OSK – Jane Kotila ESRC 11/9 10/12 11/9 11/8
Vilma Liikanen – Nea Ollikainen ESRC 11/7 11/7 12/10
Vilma Liikanen – Iivi Lappalainen OSK 11/9 11/6 11/4
Vilma Liikanen – Roosa Joutsi SquNa 11/2 11/5 11/3
Jane Kotila – Nea Ollikainen 11/2 11/4 11/4
Jane Kotila– Iivi Lappalainen 11/1 11/4 11/7
Jane Kotila – Roosa Joutsi 11/4 11/1 11/9
Nea Ollikainen – Iivi Lappalainen 2/11 11/2 11/8 6/11 11/7
Nea Ollikainen – Roosa Joutsi 11/5 11/5 11/13 11/6
Iivi Lappalainen – Roosa Joutsi 11/9 11/6 11/3