Facebook
Twitter
In English

Mustonen ja Kononen mestariksi
Henrik Mustonen nousi uudeksi mestariksi viikonloppuna Talihallissa pelatuissa SM-kilpailuissa. Loppuottelussa Mustonen kukisti Jaakko Vähämaan, joka vastasi vuosituhannen paukusta pudottamalla vuodesta 2000 SM-kisoja hallinneen Olli Tuomisen välierissä.
Naisten mestaruuden vei Elina Kononen voittamalla Saara Vanhasen loppuottelussa.
Täydelliset tulokset Tournamentsoftwaressa

Miehet yleinen

Välierät
Jaakko Vähämaa ESRC – Olli Tuominen HSRC 5/11 6/11 11/6 13/11 11/4
Henrik Mustonen TSSq – Matias Tuomi ESRC 11/6 11/8 11/4
Prosnssiottelu
Matias Tuomi – Olli Tuominen w.o.
Loppuottelu
Henrik Mustonen – Jaakko Vähämaa 11/2 8/11 11/6 11/4


Naiset yleinen

Välierät
Saara Vanhanen MiSq – Emilia Korhonen ESRC 11/3 11/7 11/7
Elina Kononen ESRC – Jutta Tuunanen MiSq 8/11 8/11 11/4 11/8 11/6
Prosnssiottelu
Jutta Tuunanen – Emilia Korhonen 11/9 6/11 9/11 11/8 13/11
Loppuottelu
Elina Kononen – Saara Vahnanen 11/9 8/11 11/5 12/10


Miehet B

Välierät
Matti Eskelinen TSK – Tommi Lind ESRC
Jussi Vehniäinen Senators – Sami Mäkinen TSK 11/6 11/3 12/10
Prosnssiottelu
Tommi Lind – Sami Mäkinen 11/5 11/6 11/2
Loppuottelu
Jussi Vehniäinen – Matti Eskelinen 13/11 8/11 11/6 9/11 11/9


Naiset B

Jenni Heikkilä ESRC – Johanna Penttilä ESRC 7/11 11/7 11/5 11/9
Jenni Heikkilä – Lu Cong ESRC 2/11 12/10 11/7 11/9
Jeni Heikkilä – Hanna-Mari Halme HSK 7/11 4/11 6/11
Johanna Penttilä – Lu Cong 11/8 12/10 16/14
Johanna Penttilä – Hanna-Mari Halme 11/7 11/8 11/4
Lu Cong – Hanna-Mari Halme 6/11 11/6 11/6 11/9


Miehet C

Välierät
Samuli Antikainen OSK – Ville Koskinen SqK 11/13 11/7 11/0 11/5
Jukka-Pekka Salminen OSK – Kari Laurikainen Sq-88 11/2 11/8 7/11 11/9
Prosnssiottelu
Kari Laurikainen – Ville Koskinen 11/8 2/11 11/7 2/11 11/9
Loppuottelu
Samuli Antikainen – Jukka-Pekka Salminen 11/8 9/11 11/6 11/4


Naiset C

Välierät
Kamilla Stengård SquNa – Viola Joutsi SquNa 11/0 11/8 8/11 7/11 11/1
Anu Lehtonen JoSK – Iiris Joutsi SquNa 12/10 11/3 11(/1
Prosnssiottelu
Viola Joutsi – Iiris Joutsi 11/4 11/9 11/2
Loppuottelu
Anu Lehtonen – Kamilla Stengård 11/9 12/14 11/5 11/3


Miehet D

Välierät
Antti Putkonen KSC – Henri Lesonen KSC 12/10 12/10 11/7
Kimmo Pennanen ESRC – Markku Merta MyyrSq 11/7 11/13 11/6 8/11 11/7
Prosnssiottelu
Markku Merta – Henri Lesonen 12/10 9/11 11/4 11/5
Loppuottelu
Antti Putkonen – Kimmo Pennanen 8/11 5/11 11/7 11/2 11/5


Miehet kunto

Mika Saarimaa – Matti Kallio 11/3 11/9 11/7
Mika Saarimaa – Markku Ignatius 11/6 11/9 11/3
Mika Saarimaa – Mikko Kantola 11/3 12/10 11/5
Mika Saarimaa – Hannu Niemistö 11/7 11/5 11/3
Matti Kallio – Markku Ignatius 11/9 11/8 11/8
Matti Kallio – Mikko Kantola 10/12 11/5 11/6 11/8
Matti Kallio – Hannu Niemistö 11/7 11/9 11/6
Markku Ignatius – Mikko Kantola 11/4 11/13 11/6 11/6
Markku Ignatius – Hannu Niemistö 15/13 11/3 12/10
Mikko Kantola – Hannu Niemistö 11/9 11/6 11/6


Avaa pdf klikkaamalla kutsua.