Facebook
Twitter
In English

Suomalaisvoittoja Ruotsissa
Euroopan toiseksi suurimman ammattilaiskilpailun yhteydessä pelattussa Case Squash Cupissa saatiin kaksi suomalaisvoittajaa, kun Henrik Mustonen voitti miesten valio-luokan ja Kale Leskinen M60 luokan.

Case Squash Cup

Miehet valio

1. kierros
Miko Äijänen – Carl Remie SWE 7/11 11/4 11/8 11/7
2. kierros
Henrik Mustonen – Björn Angtoft SWE 11/8 11/7 11/5
Kristian Rautiainen – Michael Babra SWE 11/8 11/0 11/9
Jaakko Vähämaa – Carl-Johan Löfvenborg SWE 11/4 8/11 11/9 11/9
Jami Äijänen – Alexander Gottfridsson SWE 11/4 11/5 11/2
Rasmus Hult SWE – Miko Äijänen 11/8 11/13 11/4 11/3
Puolivälierät
Henrik Mustonen – Kristian Rautiainen 11/2 13/11 11/8
Jaakko Vähämaa – Alex Christenson SWE 11/2 11/5 11/4
Rasmus Hult SWE – Jami Äijänen 12/10 11/9 11/1
Välierät
Henrik Mustonen – Aryan Ahmed SWE 11/6 11/3 11/7
Rasmus Hult SWE – Jaakko Vähämaa 11/5 5/11 12/10 11/6
Loppuottelu
Henrik Mustonen – Rasmus Hult SWE 8/11 11/9 11/7 11/5


Miehet A

1. kierros
Aleksi Leskinen – Noel Solomon SWE 9/11 7/11 11/8 12/10 13/11
Joonas Karhu – Johan Uller SWE 7/11 11/1 11/6 11/3
2. kierros
Tuomas Häkkinen – John Henryz SWE 11/8 11/7 7/11 11/4
Joel Viksten SWE Aleksi Leskinen 8/11 11/4 4/11 12/10 11/6
Rehan Javed SWE – Riku Mehta 11/7 12/10 11/8
Arthur Hedlund SWE – Joonas Karhu 11/7 11/7 11/5
Puolivälierät
Tuomas Häkkinen – Mathias Kallio SWE 11/8 8/11 11/89 13/11
Välierät
Joel Viksten SWE – Tuomas Häkkinen 11/5 11/4 11/6


Miehet C

1. kierros
Jonne Stengård – Anders Lindeberg SWE 11/9 11/8 11/5
Matias Wallin SWE – Jani Stengård 11/3 11/7 11/3
2. kierros
Jonne Stengård – Per Tipsis SWE 11/8 6/11 11/8 11/9
3. kierros
Jonne Stengård – Gabriel Nilsen SWE 11/3 11/6 11/4
Puolivälierät
Andreas Ekstrand SWE – Jonne Stengård 11/9 11/5 11/6


Miehet 60

Kale Leskinen – Peter Karlsson SWE 9/11 11/7 11/7 11/3
Kale Leskinen – Udo Dackweiler GER 11/2 11/3 11/6
Kale Leskinen – Arne Seeman Berg NOR w.o.


Pojat u15

1. kierros
Atte Stengård – Seth Strauss SWE w.o.
Välierät
Atte Stengård – Oliver Vasilis SWE 10/12 11/8 11/7 11/7
Loppuottelu
Fritiof Jacobsson SWE – Atte Stengård 11/2 11/8 11/0


Tytöt u15

2. kierros
Livia Sjöström SWE – Kamilla Stengård 8/11 11/8 11/8 11/5


Tytöt u13

1. kierros
Viola Joutsi – Nova Friberg SWE w.o.
Välierät
Malin Frank SWE – Viola Joutsi 11/8 12/10 7/11 6/11 11/9