Facebook
Twitter
In English

Rautiainen rules
Helsinki Senatorsin Kristian Rautiainen vei kauden kolmannen Eliittiturnauksen ykköspalkinnon lyömällä Jaakko Vähämaan loppuottelussa erin 3-1.
Naisten kilpailun voitti ESRC:n Emilia Korhonen.
Täydelliset tulokset tournamentsofwaressa.
Eliittipesteet kolmen osakilpailun jälkeen.

Planeetta Internet Dunlop Cup Eliitti 2015

Miehet 1

1. kierros
Jami Äijänen JSK – Kenneth Wennström Senators 11/0 11/4 11/4
Aleksi Leskinen Senators – Riku Mehta KSQ 11/6 11/4 11/7
Ville Karsikas JSK – Jaakko-Antti Peltola Senators 11/2 11/5 11/4
Kristian Rautiainen Senators – Joonas Karhu KSQ 11/0 11/4 11/5
Miko Äijänen JSK – Topias Aalto ESRC 11/8 11/2 11/6
Javed Ali ESRC – Mikael Siren ESRC 11/5 11/8 8/11 11/9
Janne Järvinen ESRC – Erik Mäki NääsSq 11/9 11/2 11/4
Jaakko Vähämaa ESRC – Iiro Stubin StoneSq 11/1 11/3 11/3
Puolivälierät
Jami Äijänen – Aleksi Leskinen 11/5 11/5 11/3
Kristian Rautiainen – Ville Karsikas 11&6 11/1 11/7
Miko Äijänen – Javed Ali 11/4 11/9 9/11 11/8
Jaakko Vähämaa – Janne Järvinen 11/4 11/8 11/9
Välierät
Kristian Rautiainen – Jami Äijänen 8/11 11/4 11/5 5/11 11/8
Jaakko Vähämaa – Miko Äijänen 11/8 11/8 11/7
Pronssiottelu
Jami Äijänen – Miko Äijänen 6/11 11/6 11/7 9/11 11/7
Loppuottelu
Kristian Rautiainen – Jaakko Vähämaa 11/9 11/8 7/11 11/8

Sijat 5-8
Ville Karsikas – Aleksi Leskinen 11/7 4/11 11/6 11/7
Janne Järvinen – Javed Ali 11/9 11/2 11/3
Sijat 5-6
Ville Karsikas – Janne Järvinen 2/11 11/5 11/4 11/8
Sijat 7-8
Aleksi Leskinen – Javed Ali w.o.

Sijat 9-16
Riku Mehta – kenneth Wennström 11/6 13/11 17/15
Jaakko-Antti Peltola – Joonas Karhu 15/13 1/11 10/12 11/8 11/9
Topias Aalto – Mikael Siren 12/10 11/7 11/7
Iiro Stubin – Erik Mäki 9/11 11/6 11/4 11/8

Sijat 9-12
Riku Mehta – Jaakko-Antti Peltola 11/8 11/5 11/4
Topias Aalto – Iiro Stubin 11/9 11/4 7/11 11/9
Sijat 9-10
Riku Mehta – Topias Aalto w.o.
Sijat 11-12
Jaakko-Antti Peltola – Iiro Stubin 9/11 11/9 11/5 11/8

Sijat 13-16
Joonas Karhu – Kenneth Wennström 11/3 8/11 11/4 5/11 11/6
Mikael Siren – Erik Mäki w.o.
Sijat 13-14
Joonas Karhu – Mikael Siren w.o.
Sijat 15-16
Kenneth Wennström – Erik Mäki w.o.


Naiset

Emilia Korhonen ESRC – Alina Tuzlukova RUS 11/7 11/4 11/3
Emilia Korhonen – Hanna Rusila ESRC 11/6 12/10 11/6
Emilia Korhonen– Sari Ahlblad HSK 11/1 11/5 11/5
Emilia Korhonen – Tiina Koivu ESRC 11/1 11/6 11/3
Alina Tuzlukova – Hanna Rusila 8/11 14/12 11/7 11/4
Alina Tuzlukova– Sari Ahlblad 11(9 11/7 11/9
Alina Tuzlukova – Tiina Koivu 11/4 11/4 11/4
Hanna Rusila – Sari Ahlblad 9/11 11/4 11/2 12/10
Hanna Rusila – Tina Koivu 11/2 11/0 11/1
Tiina Koivu – Sari Ahlblad w.o.


Miehet 2

1. kierros
Kai Stör JSK – Jukka Havaste HSRC 11/9 11/4 11/13 11/6
Tuomo Pohjamies ESRC – Janne Falck ESP 11/9 11/2 11/4
Tero Mäenpää TSSq bye
Mika Laakkonen ESRC – Juha Söderström TSSq 11/8 11/3 11/6
Touko Juntunen ESRC – Vasili Beliaev RUS 11/5 11/8 11/8
Aleksandr Shilov RUS – Jarmo Karjala StoneSq 11/1 11/4 11/5
Kristian Ulfves ESP – Joni Jaakkola ESRC 14/12 11/2 11/4
Marko Suistomaa MiSq – Seppo Raiski Sq-88 11/7 11/2 11/5
Puolivälierät
Kai Stör – Tuomo Pohjamies 11/8 6/11 11/7 11/4
Mika Laaakonen – Tero Mäenpää 9/11 11/6 11/6 11/6
Aleksandr Shilov – Touko Juntunen 11/5 11/8 11/8
Marko Suistomaa – Kristian Ulfves 7/11 11/4 11/8 11/3
Välierät
Kai Stör – Mika Laakkonen 11/5 8/11 11/4 11/3
Aleksandr Shilov – Marko Suistomaa 5/11 11/9 11/5 11/3
Pronssiottelu
Marko Suistomaa – Mika Laakkonen w.o.
Loppuottelu
Aleksandr Shilov – Kai Stör 9/11 4/11 11/8 11/9 11/7


Miehet 3

1. kierros
Jouko Puustinen KSQ bye
Rasmus Sirkiä HSK – Antti Matinpalo HSRC 11/9 8/11 11/4 13/11
Sergei Mazur RUS – Kari Hiltunen HSRC 11/5 11/3 11/5
Elias Korhonen ESRC bye
Vesa Vähämaa ESRC bye
Tuukka Niemi HSRC bye
Petri Keöla ESRC – Lupu Pitkänen HSRC 11/3 11/3 11/1
Esa Sutelainen HSRC bye
Teemu Suvanto HSRC bye
Kari Aalto ESRC – Jyrki Walhstedt HSRC 11/4 7/11 11/4 11/7
Andrey Chistov RUS bye
Martti Nakari ESP bye
Timo Tulonen HSRC bye
Ari Vakkala HSRC – Eino Vaarala StoneSq 15/13 11/6 13/15 12/10
Antti Lind HSRC – Heikki Hassinen SalSi 11/8 2/11 11/4 7/11 11/9
Tapio Koivu ESRC bye
2. kierros
Jouko Puustinen – Rasmus Sirkiä 11(7 11/3 11/4
Elias Korhonen – Sergei Mazus 12/10 12/10 11/3
Tuukka Niemi – Vesa Vähämaa 9/11 11/6 11/3 11/5
Esa Sutelainen – Petri Kela 11/2 11/4 11/8
Teemu Suvanto – Kari Aalto 11/2 11/6 11/2
Martti Nakari – Andrey Chistov 11/3 11/9 7/11 11/9
Timo Tulonen – Ari Vakkala 11/5 11/3 11/7
Tapio Koivu – Antti Lind 11/7 8/11 9/11 11/7 11/4
Puolivälierät
Jouko Puustinen – Elias Korhonen 11/4 14/12 4/11 9/11 13/11
Esa Sutelainen – Tuukka Niemi 11/7 11/6 11/3
Teemu Suvanto – Martti Nakari 11/8 11/6 12/10
Timo Tulonen – Tapio Koivu 11/2 6/11 11/7 11/7
Välierät
Esa Sutelainen – Jouko Puustinen 11/9 11/4 9/11 11/1
Timo Tulonen – Teemu Suvanto 6/11 11/7 8/11 11/7 11/4
Pronssiottelu
Juoko Puustinen – Teemu Suvanto 15/13 7/11 11/8 11/7
Loppuottelu
Esa Sutelainen – Timo Tulonen 11/8 11/6 13/11


Helsinki Squash Rackets Club järjestää  Suomen Squashliiton ja Professional Squash Associationin luvalla:
Tapahtuma Planeetta Internet Dunlop Cup 2015
Aika Lauantaina ja sunnuntaina 7.–8.3.2015
Ottelut alkavat la ja su klo 10.00
Paikka Talihalli, Huopalahdentie 28, 00350 Helsinki
Kilpailutaso Miehet: Eliittikilpailu + PSA Closed
Naiset: Eliittikilpailu
Luokat M 1 ja N1 sekä alempia luokkia osallistujamäärän mukaan
Kilpailu on viimeinen EM-kisajoukkueen valintaan vaikuttava kilpailu.
Kaikissa luokissa jaetaan 25% enemmän ranking-pisteitä
Pelitapa PARS-11, kaikki sijat pelataan
Kilpailupallo Dunlop Pro
Osanottomaksu 35 euroa
Palkinnot Raha- ja tavarapalkintoja
Tuomarointi Ottelun häviäjä tuomitsee kentän seuraavan pelin
Ilmoittaudu Ma 2.3.2015 klo 18.00 mennessä tällä lomakkeella
Päätuomari Kale Koivula
Kaaviot Julkaistaan www.hsrc.fi ja www.squash.fi ke 4.3.2015 klo 18
Lisätietoja Kilpailun ylituomari Kalevi Koivula, puh. 041-5162514,
johtaja Antti Lind puh. 044-5529008 antti.lind@hsrc.fi

Kisakutsu pdf:nä löytyy täältä