Facebook
Twitter
In English

Emilia Korhonen EWO:n ykkönen
ESRC:n Emilia Korhonen vei Espoo Women’s Openin ykköskaavion voiton lyömällä Nea Falckin loppuottelussa erin 3-0. Kakkoskaavion vahvin oli OSK:n Iida Takaluoma, joka voitti HSK:n Meeri Särkän erin 3-1.
Tulokset tournamentsoftwaressa sekä täällä alla.

Espoo Women’s Open 2015

Naiset 1

1. kierros
Emilia Korhonen ESRC – Jenni Heikkilä ESRC 11/2 11/2 11/2
Hanna Rusila ESRC – Raila Luhtala ESRC 11/3 11/6 11/9
Nea Falck ESRC – Milla Uusitalo OSK 11/7 11/3 11/6
Riikka Piekäinen ESRC – Katri Aalto-Setälä ESRC 11/3 11/5 7/11 11/2
Välierät
Emilia Korhonen – Hanna Rusila 11/8 13/11 11/6
Riikka Piekäinen – Nea Falck 11(9 9/11 11/8 11/6
Pronssiottelu
Riikka Piekäinen – Hanna Rusila 11/7 11/5 11/8
Loppuottelu
Emilia Korhonen – Nea Falck 11/6 11/5 11/9

Sijat 5-8
Raila Luhtala – Jenni Heikkilä 11/6 12/10 11/6
Milla Uusitalo – Katri Aalto-Setälä 11/8 11/9 4/11 13/11
Sijat 7-8
Katri Aalto-Setälä – Jenni Heikkilä 7/11 11/6 11/6 11/2
Sijat 5-6
Milla Uusitalo – Raila Luhtala 11/6 12/10 11/8


Naiset 2

1. kierros
Iida Takaluoma OSK – Roosa Stengård SquNa 11/5 11/3 11/3
Hanna-Mari Halme HSK Viveca Still ESTC 10/12 11/7 11/3 11/8
Leena Schneider JSK – Iiris Joutsi SquNa 11/2 11/1 11/2
Meeri Särkkä HSK – Johanna Salmi KSQ 11/3 11/5 11/4
Välierät
Iida Takaluoma – Hanna-Mari Halme 11/9
Meeri Särkkä – Leena Schneider 9/11 11/6 11/7 11/7
Pronssiottelu
Leena Schneider – Hanna-Mari Halme 11/4 11/3 11/7
Loppuottelu
Iida Takaluoma – Meeri Särkkä 11/8 11/6 8/11 13/11

Sijat 5-8
Viveca Still – Roosa Stengård 11/7 11/4 11/4
Johanna Salmi – Iiris Joutsi 11/5 11/3 11/5
Sijat 7-8
Roosa Stengård – Iiris Joutsi 11/7 11/5 13/11
Sijat 5-6
Viveca Still – Johanna Salmi 9/11 13/11 11/5 11/9


Naiset harraste

Tanja Turkia Lahti – Julia Yu ESRC 11/6 13/11 8/11 11/4
Tanja Turkia Lahti – Mia Stengård SquNa 13/11 11/1 11/7
Tanja Turkia – Morgan Xiao-Berglund ESRC 11/3 11/6 11/7
Julia Yu ESRC – Mia Stengård 11/2 11/3 11/9
Julia Yu ESRC – Morgan Xiao-Berglund 11/1 11/2 11/6
Mia Stengård – Morgan Xiao-Berglund 11/5 11/7 13/11


Tytöt u15
Kamilla Stengård SquNa – Viola Joutsi SquNa 11/8 11/5 11/9
Heidi Salmi DNS