Facebook
Twitter
In English

Ville Karsikas JSK, Mikko Rautiolla ESRC ja Jari Halonen MyyrSq nousivat kaavioidensa voittoihon StoneSquash Openissa Kivenlahdessa
Tulokset Tournamentsoftwaressa sekä täällä alempana..

StoneSquash Open 2015

Miehet 1

1. kierros
Ville Karsikas JSK – Iiro Stubin StoneSq 11/9 11/4 11/3
Heikki Ruotanen JSK – Kai Stör JSK w.o.
Topias Aalto ESRC – Santtu Puurunen Sq-88 11/9 8/11 11/7 11/6
Anssi Määttänen TSSq – Jack Westren-Doll JSK 117 13/11 11/9
Välierät
Ville Karsikas – Heikki Ruotanen 11/8 7/11 11/6 11/5
Anssi Määttänrn – Topias Aalto 11/6 11/6 11/5
Pronssiottelu
Heikki Ruotanen – Topias Aalto 9/11 11/5 11/7 8/11 11/2
Loppuottelu
Ville Karsikas – Anssi Määttänen 6/11 11/6 11/3 11/8


Anssi Määttänen, Ville Karsikas, Heikki Ruotanen ja Topias Aalto

Sijat 5-8
Iiro Stubin bye
Santtu Puurunen – Jack Westren-Doll 9/11 11/6 11/7 11/6
Sijat 5-6
Santtu Puurunen – Iiro Stubin 11/9 11/9 11/3


Miehet 2

1. kierros
Mikko Rautiola ESRC – Kristian Ulfves ESP 13/11 11/2 11/5
Riikka Piekäinen ESRC – Tero Mäenpää TSSq 12/10 11/7 11/9
Jarmo Karjala StoneSq – Tuomo Pohjamies ESRC 5/11 12/10 11/9 11/7
Kari Hautala MetSq – Marko Välimäki ESRC 11/4 11/7 7/11 11/7
Välierät
Mikko Rautiola – Riikka Piekäinen 11/5 11/5 11/5
Kari Hautala – Jarmo Karjala 11/9 11/9 11/3
Pronssiottelu
Jarmo Karjala – Riikka Piekäinen 7/11 11/4 13/11 11/9
Loppuottelu
Mikko Rautiola – Kari Hautala 11/7 11/6 11/5


Kari Hautala, Mikko Rautiola, Jarmo Karjala ja Riikka Piekäinen

Sijat 5-8
Kristian Ulfves – Tero Mäenpää 11/9 11/4 7/11 11/5
Tuomo Pohjamies – Marko Välimäki w.o.
Sijat 5-6
Kristian Ulfves – Tuomo Pohjamies 11/5 10/12 11/6 8/11 12/10


Miehet 3

1. kierros
Jari Halonen MyyrSq bye
Seppo Pastila HSRC – Petri Kela ESRC 11/3 9/11 9/11 11/9 11/7
Heikki Hassinen SalSi – Vesa Toropainen ESP 12/10 8/11 11/3 4/11 12/10
Raila Luhtala ESRC – Jyrki Wahlstedt HSRC 11/8 11/3 11/5
Timo Tulonen HSRC – Joni Jaakkola ESRC 13/11 9/11 9/11 11/4 13/11
Eino Vaarala StoneSq – Kari Hiltunen HSRC 11/8 11/6 11/7
Lasse Pyre HSRC – Jouko Järvi ESRC 9/11 11/6 11/4 9/11 11/8
Martti Nakari ESP Bye
2. kierros
Jari Halonen – Seppo Pastila 9/11 11/8 11/6 11/6
Heikki Hassinen – Raila Luhtala 11/6 11/5 11/7
Timo Tulonen – Eino Vaarala 11/8 11/5 11/6
Martti Nakari – Lasse Pyre 6/11 11/4 13/11 11/5
Välierät
Jari Halonen – Heikki Hassinen 11/3 11/3 11/3
Timo Tulonen – Martti Nakari 11/5 11/5 11/5
Pronssiottelu
Heikki Hassinen – Martti Nakari 6/11 11/9 11/9 9/11 11/7
Loppuottelu
Jari Halonen – Timo Tulonen 11/3 11/6 11/7


Timo Tulonen, Jari Halonen, Heikki Hassinen ja Martti Nakari

Sijat 5-8
Seppo Pastila – Raila Luhtala 11/8 11/5 11/1
Eino Vaarala – Lasse Pyre w.o.
Sijat 5-6
Seppo Pastila – Eino Vaarala 11/8 11/7 9/11 11/7

Sijat 9-14
Vesa Toropainen – Jyrki Wahlstedt 12/10 9/11 11/3 11/3
Joni Jaakkola – Kari Hiltunen 11/4 11/1 11/3
Sijat 9-12
Petri Kela – Vesa Toropainen 11/9 11/6 7/11 11/8
Joni Jaakkola – Jouko Järvi 11/5 11/5 11/4
Sijat 13-14
Kari Hiltunen – Jyrki Wahlstedt 11/7 11/9 8/11 12/10
Sijat 11-12
Vesa Toropainen – Jouko Järvi w.o.
Sijat 9-10
Joni Jaakkola – Petri Kela 8/11 11/9 6/11 11/2 11/6