Facebook
Twitter
In English

Rautiainen eliittimestari
Helsinki Senatorsin Kristian Rautianen nousi kauden viimeisen Eliittikilpailun voitollaan koko sarjan voittajaksi. Loppuottelussa Rautiainen löi JSK:n Miko Äijäsen tasaisessa ja hyvätasoisessa loppuottelussa erin 3-2.

Tulospalvelu Tournamentsoftwaressa sekä täällä alempana.
Petteri Revon kisakuvia
Eliittipisteet 2014-15


Pronssiotelussa ESRC:n Tatu Knuutila löi erin 3-1 JSK:n Jami Äijäsen, joka oli hieman yllättäen hävinyt nuoremmalle veljelleen välierissä.
Naisten loppuottelussa USA:n opintovuodeltaan juuri kotiutunut ESRC:n Emilia Soini voitti seuratoverinsa Emilia Korhosen tiukassa viiden erän ottelussa. Pronssin vei ESRC:n Riikka Piekäinen.

JSK Squash Open Eliitti 2015

Miehet 1

1. kierros
Jami Äijänen JSK – Jaakko-Antti Peltola Senators 11/1 11/0 11/2
Javed Ali ESRC – Anssi Määttänen TSSq 11/7 6/11 11/6 11/6
Ville Karsikas JSK – Riku Mehta KSQ 11/8 11/3 11/1
Miko Äijänen JSK – Harry Lilja ESRC 11/1 11/5 11/4
Kristian Rautiainen Senators – Tommi Ryyppö TSSq 11/0 11/5 11/4
Aleksi Leskinen Senators – Santtu Puurunen Sq-88 w.o.
Marko Kämäräinen Senators – Joonas Karhu KSQ w.o.
Tatu Knuutila ESRC – Tuomas Häkkinen MiSq 12/10 7/11 11/4 11/8
Puolivälierät
Jami Äijänen – Javed Ali 11/5 11/3 11/8
Miko Äijänen – Ville Karsikas w.o.
Kristian Rautiainen – Aleksi Leskinen 11/5 11/4 11/7
Tatu Knuutila – Marko Kämäräinen 11/8 11/2 11/7
Välierät
Miko Äijänen – Jami Äijänen 11/2 11/4 14/12
Kristian Rautiainen – Tatu Knuutila 11/7 11/5 11/7
Pronssiottelu
Tatu Knuutila – Jami Äijänen 11/6 11/8 12/14 11/6
Loppuottelu
Kristian Rautiainen – Miko Äijänen 11/7 4/11 4/11 11/8 11/7


Naiset

1. kierros
Emilia Soini ESRC – Sanna Koivumäki ESRC 11/8 11/2 11/1
Nea Falck ESRC – Ayuna Khantaeva RUS 11/5 11/3 7/11 11/3
Riikka Piekäinen ESRC – Tatyana Nikitina RUS 11/4 11/2 11/5
Emilia Korhonen ESRC – Marja Vainio ESRC 11/5 11/4 1173
Välierät
Emilia Soini – Nea Falck 11/1 11/5 11/5
Emilia Korhonen – Riika Piekäinen 11/3 11/5 9/11 11/3
Pronssiottelu
Riikka Piekäinen – Nea Falck 11/7 13/11 11/9
Loppuottelu
Emilia Soini – Emilia Korhonen 11/6 8/11 12/10 8/11 11/1

Sijat 5-8
Ayuna Khantaeva – Sanna Koivumäki 11/7 11/9 11/6
Marja Vainio – Tatyana Nikitina 11/3 11/2 11/2
Sijat 7-8
Sanna Koivumäki – Tatyana Nikitina 11/2 11/4 11/7
Sijat 5-6
Ayuna Khantaeva – Marja Vainio 16/14 8/11 11/4 5/11 11/7


Miehet 2

1. kierros
Raimo Yliranta JSK – Ilkka Virtanen JSK 11/4 11/6 11/7
Marko Värilä StoneSq – Ihab Aljamal EGY 11/8 11/9 14/12
Jonne Stengård SquNa – Kim Korhonen ESRC 11/4 11/6 11/9
Kai Stör JSK – Ville Koskinen SqK 11/5 11/5 11/4
Marko Suistomaa MiSq – Jan Riutta HSK 11/1 11/4 11/6
Eemeli Hautanen JSK – Tuomo Pohjamies ESRC 10/12 11/2 11/7 11/6
Marko Välimäki ESRC – Esa Tuominen HSRC 11/8 11/6 10/12 3/11 11/6
Kenneth Wennström Senators – Petri Rasmus JSK 11/4 11/9 11/5
Jaanus Pruuli EST – Jarmo Karjala StoneSq 11/1 11/9 11/8
Jani Stengård SquNa – Joni Jaakkola ESRC 12/10 11/7 5/11 11/2
Jack Westren-Doll JSK – Risto Vuopala HSRC 11/4 11/6 11/6
Aleksey Popov RUS – Tero Mäenpää TSSq 9/11 7/11 11/8 11/7 11/6
Mika Laakkonen ESRC – Vasily Belyaev RUS 11/6 9/11 11/7 11/4
Olli Marjomaa HSK – Kristian Ulfves ESP 8/11 11/6 7/11 11/8 11/8
Heikki Ruotanen JSK – Emilia Soini ESRC 12/10 11/5 11/6
2. kierros
Raimo Yliranta – Marko Värilä 11/4 11/2 11/6
Kai Stör – Jonne Stengård 11/6 11/9 11/7
Marko Suistomaa – Eemeli Hautanen 12/10 11/1 8/11 11/8
Marko Välimäki bye
Jaanus Pettai – Kenneth Wennström 11/8 7/11 11/13 11/5 11/3
Jack Westren-Doll – Jani Stengård 3/11 11/8 11/3 11/7
Mika Laakkonen – Aleksey Popov 16/14 11/8 11/3
Heikki Ruotanen – Olli Marjomaa 11/4 11/7 11/6
Puolivälierät
Raimo Yliranta – Kai Stör 11/2 11/8 11/5
Marko Suistomaa – Marko Välimäki 11/6 11/9 11/5
Jaanus Pettai – Jack Westren-Doll 11/8 5/11 8/11 11/9 11/4
Heikki Ruotanen – Mika Laakkonen 11/7 11/3 12/10
Välierät
Marko Suistomaa – Raimo Yliranta 11/4 11/8 11/5
Heikki Ruotanen – Jaanus Pettai 11/7 9/11 11/8 11/7
Pronssiottelu
Jaanus Pettai – Raimo Yliranta w.o.
Loppuottelu
Marko Suistomaa – Heikki Ruotanen 12/10 11/7 11/3


Miehet 3

1. kierros
Mika Leppänen JSK bye
Priit Lumi EST – Antti Lind HSRC 11/1 11/2 11/2
Eino Vaarala StoneSq – Elias Korhonen ESRC w.o.
Esa Sutelainen HSRC – Rasmus Sirkiä HSK 11/3 11/3 11/5
Teemu Suvanto HSRC bye
Markku Kaistinen JSK bye
Haeikki Castren MyyrSq – Torbjörn Koivisto ESP 11/3 11/5 11/4
Sanna Koivumäki ESRC bye
Jukka Havaste HSRC – Joel Jalovaara HSK 11/4 11/3 4/11 11/6
Nea Falck ESRC – Ville Mustonen Senators 8/11 17/15 10/12 11/5 11/6
Erkki Pyynönen NääsSq – Kari Hiltunen HSRC 11/4 11/13 11/8 7/11 11/2
Martti Nakari ESP – Jouko Järvi ESRC w.o.
Risto Välimäki ESRC – Niilo Riikonen HSK 11/7 11/8 11/2
Heikki Teräsvirta SalSi – Jyrki Walhlstedt HSRC 11/6 11/3 11/5
Samuli Niskala Ruka – Tapio Ulkuniemi KSC 10/12 11/2 9/11 11/2 11/7
Jari Halonen MyyrSq – Petri Kela ESRC 11/9 11/9 11/9
2. kierros
Priit Lumi – Mika Leppänen 11/9 11/6 11/4
Esa Sutelainen – Eino Vaarala 11/4 11/6 7/11 11/4
Teemu Suvanto – Markku Kaistinen 11/3 11/4 11/4
Heikki Castren – Sanna Koivumäki 11/3 11/3 11/4
Nea Falck – Jukka Havaste 6/11 11/7 11/8 11/9
Martti Nakari – Erkki Pyynönen 12/10 11/5 11/1
Risto Välimäki – Heikki Teräsvirta 11/6 11/9 11/3
Samuli Niskala – Jari Halonen 11/6 6/11 11/8 11/5
Puolivälierät
Priit Lumi – esa Sutelainen 11/6 11/3 12/10
Teemu Suvanto – Heikki Castren 11/3 12/10 5/11 8/11 11/9
Nea Falck – Martti Nakari 12/10 4/11 11/3 11/7
Samuli Niskala – Risto Välimäki 11/1 11/7 11/3
Välierät
Priit Lumi – Teemu Suvanto 11/5 11/4 11/7
Samuli Niskala – Nea Falck 11/9 11/6 9/11 11/8
Pronssiottelu
Nea Falck – Teemu Suvanto w.o.
Loppuottelu
Priit Lumi – Samuli Niskala 11/8 11/5 11/6