Facebook
Twitter
In English

OSK järjestää Oulu Junior Openin (8.)9.-10.5.2015 Nallisportissa (www.nallisport.com)
Kisan livestriimi
Henkilökohtaisen kisan tulokset tournamentsoftwaressa ja joukkuekisan tulokset tässä alempana.

Oulu Junior Open 2015

Joukkuekilpailu

Kaavio A

1. kierros
Skellefte Ducks SkeSq – HSK 3-0

Filip Hultman – Joel Jalovaara 2-0 11/5 11/7
Albin Kaiding – Rasmus Sirkiä 2-0 11/3 11/4
Emil Lundström – Meeri Särkkä 2-0 11/1 11/5
Pertti Kurikan pelipäivät OSK – Vaahtopäät ESRC 3-0
Milla Uusitalo – Mika Laakkonen 0-2 4/11 1/11
Iida Takaluoma – Elias Korhonen 0-2 2/11 7/11
Saana Valasma – Katri Aalto-Setälä 0-2 6/11 4/11
Kosteat Tiikerit SqK/SqNa – e-LEMON-ators SkeSq 2-1
Ville Koskinen – Chritoffer Segerstedt 0-2 6/11 2/11
Atte Stengård – Simon Greholm 2-1 11/5 3/11 11/8
Henrietta Huuhka – Axexander Johansson 2-0 11/4 11/1
Böönat ESRC – Puupäät OSK 3-0
Sanna Koivumäki – Nuutti Ruokangas 0-2 2/11 2/11
Jenni Heikkilä – Teemu Mankinen 0-2 1/11 2/11
Lu Cong – Severi Salminen 0-2 4/11 4/11

Välierät
Skellefte Ducks SkeSq – Vaahtopäät ESRC 3-0
Filip Hultman – Mika Laakkonen 2-0 11/4 11/5
Albin Kaiding – Elias Korhonen 2-0 11/7 11/4
Emil Lundström – Katri Aalto-Setälä 2-0 11/3 11/3
Kosteat Tiikerit SqK/SqNa – Puupäät OSK 2-1
Ville Koskinen – Nuutti Ruokangas 0-2 1/11 6/11
Atte Stengård – Teemu Mankinen 2-0 11/4 13/11
Henrietta Huuhka – Severi Salminen 2-0 11/5 11/4

Pronssiottelu
Vaahtopäät ESRC – Puupäät OSK 1-2
Mika Laakkonen – Nuutti Ruokangas 0-2 4/11 3/11
Elias Korhonen – Teemu Mankinen 2-1 6/11 11/2 11/7
Katri Aalto-Setälä – Severi Salminen 0-2 8/11 8/11

Loppuottelu
Skellefte Ducks SkeSq – Kosteat Tiikerit SqK/SqNa 3-0
Filip Hultman – Ville Koskinen 2-0 12/10 11/3
Albin Kaiding – Atte Stengård 2-0 11/9 12/10
Emil Lundström – Henrietta Huuhka 2-0 11/3 11/9

Sijat 5-8
HSK – Pertti Kurikan pelipäivät OSK 2-1
Joel Jalovaara – Milla Uusitalo 2-0 11/4 11/6
Rasmus Sirkiä – Iida Takaluoma 0-2 10/12 3/11
Meeri Särkkä – Saana Valasma 2-0 11/8 11/8
e-LEMON-ators SkeSq – Böönat ESRC 3-0
Chritoffer Segerstedt – Sanna Koivumäki 2-0 11/2 11/5
Simon Greholm – Jenni Heikkilä 2-0 11/3 11/4
Axexander Johansson – Johanna Penttilä 2-0 11/6 11/7

Sijat 7-8
Pertti Kurikan pelipäivät OSK – Böönat ESRC 3-0
Milla Uusitalo – Sanna Koivumäki 2-0 13/11 13/11
Iida Takaluoma – Jenni Heikkilä 2-1 9/11 11/5 11/7
Saana Valasma – Johanna Penttilä 2-0 11/9 11/8

Sijat 5-6
HSK – e-LEMON-ators SkeSq 0-3
Joel Jalovaara – Chritoffer Segerstedt 0-2 8/11 9/11
Rasmus Sirkiä – Simon Greholm 1-2 11/8 9/11 9/11
Meeri Särkkä – Axexander Johansson 0-2 7/11 4/11


Kaavio B

1. kierros
Team Ruka SC Ruka / OSK – Oulun Valloittajat ESRC 2-1

Samuli Niskala – Atte Marttinen 2-0 11/2 11/3
Jasper Liikanen – Axel Ollikainen 1-2 11/7 2/11 3/11
Onni Niskala – Jaakko Rouste 2-0 11/1 11/5
Liekki Siivet SqNa – Nick Mice OSK/TSSq 2-1
Roosa Stengård – Oskari Laitinen 0-2 0/11 4/11
Iiris Joutsi – Johannes Hilli 0-2 4/11 4/11
Kamilla Stengård – Antto Määttänen 2-0 11/2 11/1
Team Leftovers SkeSq/OSK – Hurjat Mursut OSK/SqK 2-1
Axel Åström – Topi Takaluoma 2-0 11/7 11/3
Viktor Degerman – Leevi Jokinen 2-0 11/2 11/6
Anton Uhman – Joni Kuosmanen 0-2 8/11 6/11
No Let! SkeSq – Espoon Kunkut ESRC 0-3
Anna Kaiding – Leo Paatelainen 0-2 6/11 6/11
Fanni Åström – Ville Ruismäki 0-2 4/11 7/11
Tuva Holmberg – Ville Eskola 0-2 2/11 2/11

Välierät
Team Ruka SC Ruka / OSK – Nick Mice OSK/TSSq 3-0
Samuli Niskala – Oskari Laitinen 2-0 11/5 11/5
Jasper Liikanen – Johannes Hilli 2-0 11/4 13/11
Onni Niskala – Antto Määttänen 2-0 12/10 11/6
Team Leftovers SkeSq/OSK – Espoon Kunkut ESRC 1-2
Axel Åström – Leo Paatelainen 2-0 11/7 11/6
Viktor Degerman – Ville Ruismäki 1-2 8/11 11/8 9/11
Anton Uhman – Ville Eskola 0-2 5/11 0/11

Pronssiottelu
Nick Mice OSK/TSSq – Team Leftovers SkeSq/OSK 2-1
Oskari Laitinen – Axel Åström 2-1 8/11 11/8 11/6
Johannes Hilli – Viktor Degerman 0-2 5/11 11/13
Antto Määttänen – Anton Uhman 2-1 9/11 11/2 11/7

Loppuottelu
Team Ruka SC Ruka / OSK – Espoon Kunkut ESRC 1-2
Samuli Niskala – Leo Paatelainen 2-0 11/4 11/5
Jasper Liikanen – Ville Ruismäki 1-2 11/3 3/11 2/11
Onni Niskala – Ville Eskola 0-2 10/12 11/13

Sijat 5-8
Oulun Valloittajat ESRC – Liekki Siivet SqNa 2-1
Atte Marttinen – Roosa Stengård 2-1 9/11 14/12 11/7
Axel Ollikainen – Iiris Joutsi 2-0 11/8 11/2
Jaakko Rouste – Kamilla Stengård 0-2 7/11 5/11
Hurjat Mursut OSK/SqK – No Let! SkeSq 1-2
Topi Takaluoma – Anna Kaiding 0-2 2/11 2/11
Leevi Jokinen – Fanni Åström 0-2 1/11 4/11
Joni Kuosmanen – Tuva Holmberg 2-1 11/6 7/11 11/9

Sijat 7-8
Liekki Siivet SqNa – Hurjat Mursut OSK/SqK 3-0
Roosa Stengård – Topi Takaluoma 2-0 11/4 11/4
Iiris Joutsi – Leevi Jokinen 2-0 11/6 11/2
Kamilla Stengård – Joni Kuosmanen 2-0 11/8 11/9

Sijat 5-6
Oulun Valloittajat ESRC – No Let! SkeSq 1-2
Atte Marttinen – Anna Kaiding 0-2 4/11 1/11
Axel Ollikainen – Fanni Åström 2-0 11/5 11/5
Jaakko Rouste – Tuva Holmberg 0-2 8/11 9/11