Facebook
Twitter
In English

Ville Kaskikas JSK, Ilkka Aarto Sq-88 ja Joni Jaakkola ESRC olivat kaavioidensa ykkösiä Sq-88:n järjestämässä 3A-Sport Cupissa lauantaina.
Tulokset tournamentsoftwaressa sekä täällä alla.

3A-Sport Cup 2015

Miehet 1

1. kierros
Ville Karsikas JSK – Marko Värilä StoneSq 11/3 11/5 11/6
Santtu Puurunen Sq-88 – Raimo Yliranta JSK 11/6 11/4 11/6
Aleksi Leskinen Senators – Heikki Riuotanen Sq-88 11/6 11/6 7/11 11/9
Javed Ali ESRC – Iiro Stubin StoneSq 11/9 11/9 11/3
Välierät
Ville Karsikas – Santtu Puurunen 11/5 11/7 11/3
Aleksi Leskinen – Javed Ali 11/7 11/8 9/11 8/11 11/9
Pronssiottelu
Santtu Puurunen – Javed Ali 11/5 11/3 11/4
Loppuottelu
Ville Karsikas – Aleksi Leskinen 11/8 11/7 11/5

Sijat 5-8
Raimo Yliranta – Marko Värilä 11/5 11/6 11/2
Heikki Ruotanen – Iiro Stubin 11/5 11/4 8/11 11/8
Sijat 7-8
Iiro Stubin – Marko Värilä 11/3 11/6 12/10
Sijat 5-6
Heikki Ruotanen – Raimo Yliranta 11/9 12/14 11/3 11/13 11/5


Miehet 2

1. kierros
Seppo Raiski Sq-88 – Marko Välimäki ESRC 11/13 9/11 15/13 14/12 11/7
Petri Rasmus JSK – Risto Vuopala HSRC 13/11 11/7 8/11 11/9
Kristian Ulfves ESP – Jan Riutta HSK 11/7 11/9 7/11 11/4
Ilkka Aarto Sq-88 – Tero Mäenpää TSSq 11/1 11/1 11/7
Välierät
Petri Rasmus – Seppo Raiski 11/3 11/6 12/10
Ilkka Aarto – Kristian Ulfves 11/3 11/8 11/6
Pronssiottelu
Kristian Ulfves – Seppo Raiski 11/5 11/5 11/6
Loppuottelu
Ilkka Aarto – Petri Rasmus 11/5 11/4 11/3

Sijat 5-8
Risto Vuopala – Marko Välimäki 11/4 16/14 11/9
Tero Mäenpää – Jan Riutta 11/6 5/11 11/9 8/11 11/5
Sijat 7-8
Jan Riutta – Marko Välimäki w.o.
Sijat 5-6
Risto Vuopala – Tero Mäenpää 11/5 11/5 11/2


Miehet 3

1. kierros
Jari Halonen MyyrSq bye
Eino Vaarala StoneSq – Jouko Järvi ESRC 9/11 11/5 11/9 11/9
Heikki Castren MyyrSq – Petri Kela ESRC 11/6 11/7 11/3
Joni Jaakkola ESRC – Jouni Suominen HSK 11/2 11/2 11/9
Esa Sutelainen HSRC – Jyrki Wahlstedt HSRC 11/4 11/2 11/3
Elias Korhonen ESRC – Joel Jalovaara HSK 11/8 11/7 11/9
Risto Välimäki ESRC – Kari Hiltunen HSRC 11/3 11/8 11/9
Tapio Koivu ESRC Bye
2. kierros
Jari Halonen – Eino Vaarala 11/6 11/5 11/7
Joni Jaakkola – Heikki Castren 11/3 9/11 11/8 11/6
Esa Sutelainen – Elias Korhonen 12/10 9/11 11/6 11/8
Tapio Koivu – Risto Välimäki 9/11 9/11 11/3 11/3 11/5
Välierät
Joni Jaakkola – Jari Halonen 7/11 11/7 11/9 11/7
Esa Sutelainen – Tapio Koivu 11/4 11/6 11/8
Pronssiottelu
Jari Halonen – Tapio Koivu 11/1 11/4 11/7
Loppuottelu
Joni Jaakkola – Esa Sutelainen 11(3 11/7 11/2

Sijat 9-14
Jouko Järvi bye
Jouni Suominen – Petri Kela 11/9 11/6 11/8
Joel Jalovaara – Jyrki Wahlstedt 11/6 11/7 11/8
Kari Hiltunen bye
Sijat 13-14
Petri Kela – Jyrki Wahlstedt 4/11 11/4 11/4 11/6
Sijat 9-12
Jouni Suominen – Jouko Järvi w.o.
Joel Jalovaara – Kari Hiltunen 11/7 11/9 10/12 11/4
Sijat 9-10
Jouni Suominen – Joel Jalovaara 8/11 11/5 11/9 11/3