Facebook
Twitter
In English

ESRC tuplamestari
Espoo Squash Rackets Club vei sekä naisten, että miesten liigamestaruuden lauantaina Talihallissa pelatuissa finaaleissa.
Playoffs- ja karsintatulokset osoitteessa www.squash.fi/?page_id=13394

PLAYOFFS 18.4.2015

Talihalli, Helsinki

NAISET

Välierät
ESRC II – OSK 3-0
Emilia Korhonen – Henrietta Huuhka 3-0 (11/5 11/6 11/1)
Riikka Piekäinen – Milla Uusitalo 3-0 (11/5 11/5 11/8)
Nea Falck – Iida Takaluoma 3-1 (11/8 5/11 11/8 11/5)
ESRC I – MiSq 2-1
Birgit Coufal – Saara Vanhanen 3-0 (12/10 11/5 11/5)
Elina Kononen – Jutta Tuunanen 3-0 (11/2 11/5 11/9)
Marja Vainio – Susanna Vanhanen 0-3 (4/11 5/11 7/11)

Pronssiottelu
MiSq – OSK 2-1
Jutta Tuunanen – Henrietta Huuhka 1-3 (11/9 8/11 12/14 12/14)
Marianna Vanhanen – Milla Uusitalo 3-0 (11/2 11/3 11/9)
Susanna Vanhanen – Iida Takaluoma 3-1 (8/11 11/6 11/2 11/5)

Loppuottelu
ESRC I – ESRC II 2-1
Birgit Coufal – Emilia Korhonen 3-1 (11/4 11/13 11/1 11/4)
Elina Kononen – Riikka Piekäinen 3-0 11/9 11/4 11/8)
Marja Vainio – Hanna Rusila 0-3 (7/11 3/11 6/11)


Marja Vainio, Jenni Korhonen, Elina Kononen, Pia Ojala, Birgit Coufal


Riikka Piekäinen, Emilia Korhonen Nea Falck, Hanna Rusila (sylissä)

MIEHET

Välierät
ESRC – Senators 4-0
Rasmus Hult – Kristian Rautiainen 3-2 (2/11 11/4 16/14 11/13 11/8)
Matias Tuomi – Aleksi Leskinen 3-0 (11/4 11/4 11/1)
Jaakko Vähämaa – Marko Kämäräinen 3-0 (11/8 11/2 11/5)
Tatu Knuutila – Jussi Vehniäinen 3-0 (11/7 11/8 11/4)

JSK – MiSq 3-1
Jami Äijänen – Olli Tuominen 0-3 (3/11 7/11 2/11)
Miko Äijänen – Markus Vanhanen 3-0 (11/7 11/7 11/5)
Ville Karsikas – Tuomas Häkkinen 3-0 (11/5 11/7 11/9)
Juha Raumolin – Erno Teitti 3-0 (11/6 11/8 11/5

Pronssiottelu
MiSq – Senators 3-1
Olli Tuominen – Kristian Rautiainen 3-0 (11/7 12/10 11/4)
Markus Vanhanen – Aleksi Leskinen 2-3 (13/11 5/11 11/6 7/11 5/11)
Tuomas Häkkinen – Marko Kämäräinen 3-2 (6/11 11/7 11/6 8/11 11/8)
Erno Teitti – Jussi Vehniäinen 3-0 (11/2 11/4 11/4)

Loppuottelu
ESRC – JSK 4-0
Rasmus Hult – Jami Äijänen 2-0 (11/8 12/10)
Matias Tuomi – Miko Äijänen 3-1 (7/11 11/4 11/9 11/4)
Jaakko Vähämaa – Ville Karsikas 3-0 (11/7 11/2 11/4)
Tatu Knuutila – Juha Raumolin 3-0 (11/7 11/5 11/9)


Rasmus Hult, Matias Tuomi, Jaakko Vähämaa, Javed Ali, Tatu Knuutila


Jami Äijänen, Juha Raumolin, Ville KArsikas, Miko Äijänen, Heikki Ruotanen