Facebook
Twitter
In English

JSK-squashin Jami Äijänen vei voiton hyvätasoisessa Helsinki Openissa Talihallissa. Äijänen löi loppuottelussa Maltaa edustavan australialaisen Bradley Hindlen suoraan kolmessa erässä
Tulospalvelu täällä alempana sekä Tournamentsoftwaressa.

Hindle oli välierissä noussut 0-2 tappioasemasta 3-2 erävoittoon Miko Äijäsestä, kun Jami Äijänen selviytyi loppuotteluun helpohkolla 3-0 voitolla Ville Karsikkaasta.
Naisten kaaviossa Riina Koskinen nousi myös 0-2 erätilanteesta voittoon loppuottelussa Riikka Piekäistä vastaan.
Miesten 2-kaavio oli JSK-Squashin jäsentenvälinen. Voiton vei JSK_squashia edestava venäläinen Aleksander Shilov 3-2 voitolla Kai Störistä. Pronssin vei Raimo Yliranta kukistamalla Eemeli Hautasen.
Miesten 3-kaavio oli myös SJK:n heiniä. Voittaja oli Timo Montell voittamalla loppuottelussa naisten mestarin Riina Koskisen. Järjestävän seuran, HSK:n, Juho Halonen toi isännille kaavion pronssin.

Helsinki Open 2015

Miehet 1

1. kierros
Bradley Hindle MLT – Santtu Puurunen Sq-88 11/8 11/4 11/6
Aleksi Leskinen Senators – Joonas Karhu KSQ 11/4 11/9 13/11
Hendrik Vössing ESRC – Heikki Kononen HSRC 11/7 12/10 11/9
Miko Äijänen JSK – Tuomas Häkkinen MiSq 13/11 11/8 11/4
Ville Karsikas JSK – Riku Mehta KSQ 11/2 12/10 11/8
Nir Cohen ISR – Jaanus Pettai JSK 11/6 11/8 11/13 11/3
Anssi Määttänen TSSq – Marko Suistomaa MiSq 11/7 11/6 13/11
Jami Äijänen JSK – Jaakko-Antti Peltola Senators 11/2 11/3 11/4
Puolivälierät
Bradley Hindle – Aleksi Leskinen 11/7 11/7 11/6
Miko Äijänen – Hendrik Vössing 11/2 11/8 11/8
Ville Karsikas – Nir Cohen 13/15 11/3 11/3 8/11 11/3
Jami Äijänen – Anssi Määttänen 11/2 11/5 11/4
Välierät
Bradley Hindle – Miko Äijänen 5/11 3/11 11/7 13/11 13/11
Jami Äijänen – Ville Karsikas 11/7 11/6 11/5
Pronssiottelu
Miko Äijänen – Ville Karsikas 11/8 11/8 9/11 9/11 11/9
Loppuottelu
Jami Äijänen – Bradley Hindle 11/9 11/6 12/10


Sijat 5-8
Aleksi Leskinen – Hendrik Vössing 11/7 12/10 7/11 8/11 11/5
Nir Cohel – Anssi Määttänen 10/12 11/9 4/11 11/5 11/2
Sijat 7-8
Anssi Määttänen – Hendrik Vössing w.o.
Sijat 5-6
Aleksi Leskinen – Nir Cohen 14/12 11/9 8/1 rtd.

Sijat 9-16
Joonas Karhu – Santtu Puurunen 11/8 11/5 11/7
Heikki Kononen – Tuomas Häkkinen 6/11 12/10 11/6 12/10
Riku Mehta – Jaanus Pettai 13/11 7/11 7/11 11/6 11/8
Jaakko-Antti Peltola – Marko Suistomaa 11/7 11/6 12/10
Sijat 9-12
Heikki Kononen – Joonas Karhu 6/11 11/6 11/2 11/3
Jaakko-Antti Peltola – Riku Mehta 14/12 11/9 9/11 5/11 11/4
Sijat 11-12
Riku Mehta – Joonas Karhu 11/4 11/4 11/8
Sijat 9-10
Jaakko-Antti Peltola – Heikki Kononen 11/6 12/10 11/9

Sijat 13-16
Santtu Puurunen – Tuomas Häkkinen w.o.
Marko Suistomaa – Jaanus Pettai w.o.
Sijat 13-14
Santtu Puurunen – Jaanus Pettai


Naiset

1. kierros
Riikka Piekäinen ESRC – Viola Joutsi SquNa 11/1 11/9 11/5
Meeri Särkkä HSK – Inka Luhtala ESRC 11/3 11/5 11/8
Kristina Mustonen LahtiSq – Raila Luhtala ESRC 11/5 11/6 11/8
Riina Koskinen HSRC – Iiris Joutsi SquNa 11/5 11/0 11/2
Välierät
Riikka Piekäinen – Meeri Särkkä 11/7 11/4 11/8
Riina Koskinen – Kristina Mustonen 11/4 11/13 11/6 11/5
Pronssiottelu
Kristina Mustonen – Meeri Särkkä 11/5 11/2 11/3
Loppuottelu
Riina Koskinen – Riikka Piekäinen 8/11 8/11 11/6 11/2 11/2


Sijat 5-8
Inka Luhtala – Raila Luhtala 8/11 11/6 11/6 11/8
Inka Luhtala – Iiris Joutsi 11/5 11/6 11/9
Inka Luhtala – Viola Joutsi 9/11 14/12 11/4 7/11 11/5
Raila Luhtala – Iiris Joutsi 11/8 11/7 11/1
Raila Luhtala – Viola Jouti 9/11 11/5 11/7 11/7
Iiris Joutsi – Viola Joutsi 11/6 12/10 11/7


Miehet 2

1. kierros
Aleksander Shilov JSK – Tuomo Pohjamies ESRC 12/10 11/1 11/5
Esa Naukkarinen KSQ – Jarmo Karjala MetStone 11/7 7/11 11/3 11/5
Jack Westren-Doll JSK – Marko Värilä MetStone 11/6 11/9 11/7
Eemeli Hautanen JSK bye
Kai Stör JSK – Aleksey Popov RUS 11/3 11/9 11/2
Tauri Talu EST – Iiro Stubin MetStone 11/8 11/3 15/13
Vasili Beliaev RUS bye
Raimo Yliranta JSK – Jani Stengård SquNa 11/7 11/7 9/11 11/7
Puolivälierät
Aleksander Shilov – Esa Naukkarinen 11/2 6/11 11/5 3/11 11/7
Eemeli Hautanen – Jack Westren-Doll 11/7 10/12 11/8 11/5
Kai Stör – Tauri Talu 11/9 11/2 11/4
Raimo Yliranta – Vasili Beliaev 11/1 11/6 14/12
Välierät
Aleksander Shilov – Eemeli Hautanen 11/5 11/7 13/11
Kai Stör – Raimo Yliranta 7/11 11/7 11/6 11/6
Pronssiottelu
Raimo Yliranta – Eemeli Hautanen 11/8 11/3 11/0
Loppuottelu
Aleksander Shilov – Kai Stör 11/13 13/11 13/15 11/8 11/8


Sijat 5-8
Esa Naukkarinen – Jack Westren-Doll 11/9 11/3 11/7
Tauri Talu – Vasili Beliaev 11/7 11/6 11/8
Sijat 7-8
Jack Westren-Doll – Vasili Beliaev 11/4 11/7 11/7
Sijat 5-6
Esa Naukkarinen – Tauri Talu w.o.

Sijat 9-16
Tuomo Pohjamies – Jarmo Karjala 11/7 5/11 11/8 12/11
Marko Värilä bye
Iiro Stubin – Aleksey Popov 1/11 11/5 11/6 11/5
Jani Stengård bye
Sijat 9-12
Marko Värilä – Tuomi Pohjamies 11/7 6/11 11/13 12/10 11/9
Iiro Stubin – Jani Stengård 11/5 11/2 11/6
Sijat 11-12
Jani Stengård – Tuomo Pohjamies 11/8 13/11 11/9
Sijat 9-10
Iiro Stubin – Marko Värilä 11/5 10/12 15/13 4/11 12/10

Sijat 13-14
Jarmo Karjala – Aleksey Popov 5/11 11/4 11/9 6/11 11/9


Miehet 3

1. kierros
Kristian Ulfves ESP bye
Gleb Shirshov RUS – Jari Mether HSK 11/5 11/4 11/8
Kari Hiltunen HSRC – Teemu Joutsi SquNa 6/11 11/2 7/11 11/8 11/6
Ville Koskinen SqK – Petri Kela ESRC 11/7 11/5 11/3
Riina Koskinen HSRC – Joel Jalovaara HSK 11/8 11/3 11/3
Ilkka Virtanen JSK – Ekaterina Glinchikova RUS 11/8 11/4 11/4
Martti Nakari ESP – Jouko Järvi ESRC 11/5 11/7 11/2
Jan Riutta HSK bye
Esa Sutelainen HSRC bye
Timo Montell JSK – Eino Vaarala MetStone 11/5 11/8 11/9
Markku Hyrske HSK – Torbjörn Koivisto ESP 11/2 11/5 11/1
Riikka Piekäinen ESRC – Seppo Pastila HSRC 9/11 11/5 12/10 5/11 11/6
Jouko Puustinen KSQ bye
Risto Lambert JSK – Janne-Matti Peltola MiSq 10/12 12/10 11/8 11/8
Juho Halonen HSK – Jyrki Wahlstedt HSRC 11/0 11/1 11/4
Atte Stengård SquNa bye
2. kierros
Gleb Shirshov – Kristian Ulfves 11/9 5/11 11/8 5/11 12/10
Ville Koskinen – Kari Hiltunen 11/3 11/3 11/5
Riina Koskinen – Ilkka Virtanen 9/11 11/4 11/9 11/6
Jan Riutta – Martti Nakari 5/11 8/11 11/8 11/5 11/9
Timo Montell – Esa Sutelainen 11/4 11/9 11/9
Markku Hyrske – Riikka Piekäinen 11/7 11/9 9/11 11/6
Jouko Puustinen – Risto Lambert 11/8 13/15 11/5 6/11 11/9
Juho Halonen – Atte Stengård 11/6 11/8 11/3
Puolivälierät
Ville Koskinen – Gleb Shirshov 10/12 11/8 11/7 11/4
Riina Koskinen – Jan Riutta 11/4 11/6 14/12
Timo Montell – Markku Hyrske 11/9 12/14 12/10 11/8
Juho Halonen – Jouko Puustinen 11/5 11/5 12/14 11/7
Välierät
Riina Koskinen – Ville Koskinen 11/8 11/8 6/11 11/9
Timo Montell – Juho Halonen 11/3 11/8 7/11 5/11 11/5
Pronssiottelu
Juho Halonen – Ville Koskinen 17/15 11/6 11/8
Loppuottelu
Timo Montell – Riina Koskinen 12/10 11/9 4/11 11/9

Sijat 5-8
Gleb Shirshov – Jan Riutta 11/6 11/8 11/6
Markku Hyrske – Jouko Puustinen 11/9 7/11 11/13 11/2 15/13
Sijat 7-8
Jouko Puustinen – Gleb Shirshov w.o.
Sijat 5-6
Markku Hyrske – Jan Riutta 9/11 11/9 11/7 11/5

Sijat 9-16
Kristian Ulfves – Kari Hiltunen 11/3 11/2 11/2
Ilkka Virtanen – Martti Nakari 7/11 11/9 11/5 10/12 11/9
Esa Sutelainen – Riikka Piekäinen 12/10 11/2 11/7
Atte Stengård – Risto Lambert 11/1 11/7 11/5
Sijat 9-12
Kristian Ulfves – Ilkka Virtanen 11/5 7/11 11/2 11/4
Esa Sutelainen – Atte Stengård 11/5 11/6 11/9
Sijat 11-12
Atte stengård – Ilkka Virtanen 11/3 11/1 11/8
Sijat 9-10
Esa Sutelainen – Kristian Ulfves 7/11 21/23 11/5 11/7 11/5

Sijat 13-16
Martti Nakari – Kari Hiltunen 11/9 11/5 11/7
Riikka Piekäinen – Risto Lambert 5/11 11/6 11/9 11/6
Sijat 15-16
Risto Lambert – Kari Hiltunen 11/3 11/2 11/6
Sijat 13-14
Martti Nakari – Riikka Piekäinen w.o.

Sijat 17-27
Jari Mether bye
Petri Kela – Teemu Joutsi 11/5 11/2 11/5
Joel Jalovaata – Ekaterina Glinchikova 11/3 11/5 11/6
Jouko Järvi bye
Eino Vaarala bye
Seppo Pastila – Torbjörn Koivisto 11/8 11/4 11/7
Janne-Matti Peltola bye
Hyrki Wahlsteft bye
Sijat 17-24
Petri Kela – Jari Mether 11/8 7/11 11/9 11/3
Joel Jalovaara – Jouko Järvi w.o.
Seppo Pastila – Eino Vaarala 11/4 12/10 11/5
Janne-Matti Peltola – Jyrki Wahlstedt 13/11 12/10 11/3
Sijat 17-20
Joel Jalovaara – Petri Kela 11/8 11/7 11/6
Seppo Pastila – Janne-Matti Peltola 11/9 11/7 11/3
Sijat 19-20
Petri Kela – Janne-Matti Peltola 11/6 8/11 12/10 6/11 11/7
Sijat 17-18
Seppo Pastila – Joel Jalovaara 10/12 11/9 12/10 11/7

Sijat 21-24
Jari Mether bye
Eino Vaarala – Jyrki Wahlstedt 8/11 11/5 11/3 11/9
Sijat 21-22
Eino Vaarala – Jari Mether w.o.

Sijat 25-26
Ekaterina Glinchikova – Teemu Joutsi 11/9 8/11 11/7 11/4


Avaa pdf-versio klikkaamalla kutsua


Open a pdf-version by klicking on the invitation