Facebook
Twitter
In English

ESRC:n naisten joukkue voitti viimeisessä ottelussaan Skotlannin Newlands-joukkueen 2-1 ja sijoittui viidenneksi. Miesten joukkue sai puolestaan helpon voiton, kun puolalainen vastustaja – Simple Kahuna Team – ei vaivautunut paikalle. Kaikki tulokset Tournamentsoftwaressa ja suomalaistulokset täällä alempana.
 

European Club Championships 2015

Naiset
Paderborn GER – ESRC 3-0
Emma Beddoes – Birgit Coufal 11/8 11/7 11/7
Sina Wall – Emilia Korhonen 11/5 11/2 11/5
Franziska Hennes – Nea Falck 11/6 11/2 11/2
ESRC – Sutton IRL 3-0
Birgit Coufal – Stephanie Ryan 11/9 11/5 11/5
Emilia Korhonen – Niamh Maher 11/3 11/3 11/3
Nea Falck – Niamh Brennan 11/4 11/9 11/3
US Cretel FRA – ESRC 3-0
Camille Serme – Birgit Coufal 11/4 11/6 11/3
Coline Aumard – Emilia Korhonen 11/3 11/8 11/6
Enora Villard – Hanna Rusila 11/7 11/4 11/2
ESRC – Squash4You POL 3-0
Birgit Coufal – Dominika Witkowska 10/12 11/6 11/6 11/6
Emilia Korhonen – Zuzanna Sobierajewicz-Dominiak 12/10 11/6 11/5
Nea Falck – Sylwia Ziomek 11/5 11/9 11/6

Sijat 5-6
ESRC – Newlands SCO 2-1
Birgit Coufal – Victoria Bell 9/11 8/11 12/14
Emilia Korhonen – Samanthe Ward 9/11 11/3 11/5 11/8
Hanna Rusila – Amanda Nicoll 12/10 11/7 11/9

Miehet
ESRC – Vidux-Tisza HUN 1-3
Matias Tuomi – Benadek Sebök 5/11 11/7 12/10 9/11 3/11
Jaakko Vähämaa – Mate Vas 11/2 11/5 11/3
Tatu Knuutila – Peter Hoffmann 8/11 11/8 11/5 7/11 2/11
Janne Järvinen – Daniel Kiss 5/11 13/11 10/12 11/5 11/13
ESRC – Squash4You POL 3-1
Matias Tuomi – Mateusz Kotra 11/5 11/8 11/6
Jaakko Vähämaa – Julia Kischel 11/2 11/2 11/6
Tatu Knuutila – Michal Kotra 11/7 7/11 11/4 11/7
Janne Järvinen – Maciek Maciantowicz 6/11 1/11 4/11
Edgbaston Priory ENG – ESRC 4-0
Jaymie Haycocks – Matias Tuomi 11/1 11/8 11/7
Joel Hinds – Jaakko Vähämaa 11/7 11/9 11/8
Chris Ryder – Tatu Knuutila 11/5 11/5 11/4
Mike Edwards – Janne Järvinen 11/7 11/8 8/11 11/4

Sijat 9-12
Newlands SCO – ESRC 3-1
Michael Harris – Matias Tuomi 8/11 11/8 11/5 11/2
Peter O’Hara – Jaakko Vähämaa 11/8 10/12 2/11 11/7 11/8
Paul Bell – Tatu Knuutila 7/11 11/9 6/11
Matthew Bedwell – Janne Järvinen 11/5 11/6 11/2
Sijat 11-12
ESRC – Simpla Kahuna Team POL 4-0 w.o.