Facebook
Twitter
In English

Kauden toisen Eliittiturnauksen – TSK Openin – pääkaavioiden voittajiksi selviytyivät Kristian Rautiainen ja Henrietta Huuhka. Tulokset löytyvät tournamentsoftwaressa sekä tällä alempana.
Live-tallenteet nähtävinäYoutubessa.

Tampere Open Eliitti 2015

Miehet 1

1. kierros
Kristian Rautiainen Senators – Jonne Stengård SquNa 11/2 11/7 11/0
Joonas Karhu KSQ – Erik Mäki NääsSq 11/3 11/2 11/5
Janne Järvinen ESRC – Aleksander Shilov JSK 11/5 11/4 11/4
Ville Karsikas JSK – Tuomas Häkkinen MiSq 11/3 11/4 11/3
Hendrik Vössing ESRC – Tommi Ryyppö TSSq 11/3 11/9 13/11
Aleksi Leskinen Senators – Jani Stengård SquNa 11/9 11/4 12/10
Riku Mehta KSQ – Jaakko-Antti Peltola Senators 11/3 13/11 11/8
Lasse Sulku NääsSq – Miko Äijänen JSK w.o.
Puolivälierät
Kristian Rautiainen – Joonas Karhu 11/7 11/6 12/10
Ville Karsikas – Janne Järvinen 11/8 4/11 11/7 13/11
Hendrik Vössing – Aleksi Leskinen 3/11 11/9 11/7 12/10
Riku Mehta – Lasse Sulku 11/2 11/5 11/5
Välierät
Kristian Rautiainen – Ville Karsikas 11/2 11/4 11/1
Hengrik Vössing – Riku Mehta 11/7 11/1 11/6
Pronssiottelu
Ville Karsikas – Riku Mehta 11/4 12/10 11/5
Loppuottelu
Kristian Rautiainen – Hendrik Vössing 11/9 11/2 11/9

Sijat 5-8
Janne Järvinen – Joonas Karhu 11/7 11/3 11/7
Lasse Sulku – Aleksi Leskinen w.o.
Sijat 5-6
Janne Järvinen – Lasse Sulku 11/1 11/4 11/3

Sijat 9-16
Erik Mäki – Jonne Stengård 11/6 12/10 13/15 11/0
Tuomas Häkkinen – Aleksander Shilov 11/7 11/9 11/9
Tommi Ryyppö – Jani Stengård 11/3 11/8 11/9
Jaakko-Antti Peltola bye
Sijat 9-12
Tuomas Häkkinen – Erik Mäki 11/7 11/6 10/12 11/5
Jaakko-Antti Peltola – Tommi Ryyppö 14/16 11/9 11/9 11/9
Sijat 11-12
Tommi Ryyppö – Erik Mäki 11/5 11/9 11/4
Sijat 9-10
Tuomas Häkkinen – Jaakko-Antti Peltola 11/4 11/8 9/11 11/9

Sijat 13-16
Aleksander Shilov – Jonne Stengård 11/6 11/8 11/8
Jani Stengård bye
Sijat 13-14
Alksander Shilov – Jani Stengård 11/6 11/9 11/0


Naiset

1. kierros
Riina Koskinen HSRC bye
Henrietta Huuhka SqK – Saana Valasma OSK 11/2 11/2 11/2
Kristiina Mustonen LahtiSq – Sanna Koivumäki ESRC 6/11 13/11 9/11 11/3 11/7
Jutta Tuunanen MiSq – Meeri Särkkä HSK 11/3 11/4 11/7
Välierät
Henrietta Huuhka – Riina Koskinen 6/11 11/7 1/11 11/6 11/7
Kristina Mustonen – Jutta Tuunanen 8/11 11/9 12/10 1/11 11/8
Pronssiottelu
Jutta Tuunanen – Riina Koskinen 11/4 11/5 11/7
Loppuottelu
Henrietta Huuhka – Kristina Mustonen 3/11 11/7 11/6 12/10

Sijat 5-8
Sanna Valasma bye
Sanna Koivumäki – Meeri Särkkä 11/9 12/14 7/11 11/5 11/6
Sijat 5-6
Sanna Koivumäki – Saana Valasma 11/2 11/6 11/5


Miehet 2

1. kierros
Petteri Tiitinen TSSq bye
Riina Koskinen HSRC – Keijo Liikala SqJu 11/3 11/9 11/8
Harri Valasma OSK – Atte Stengård SquNa 11/8 11/4 11/3
Elias Korhonen ESRC – Juha Heinonen NääsSq 11/9 12/10 11/8
Ville Koskinen SqK – Lauri Heikkilä NääsSq w.o.
Petri Packalen SqJu – Eemeli Lappalainen SquNa 11/2 11/4 11/2
Jonas Selkälä NääsSq – Esa Sorvali TSK 11/9 1/6 9/11 11/8
Joni Jaakola ESRC bye
Juhani Heinonen NääsSq bye
Marko Pääkkönen OSK – Raoul Öhman Sq-88 11/1 11/7 11/2
Sanna Koivumäki ESRC – Esa Mäkisalo SquNa 11/6 11/6 13/15 11/3
Tuomas Kuuluvainen TSSq – Risto Vuopala HSRC 9/11 11/4 11/5 11/8
Sami Mäkinen NääsSq – Henrietta Huuhka SqK 11/7 11/3 3/11 11/9
Angel Iglesias NääsSq – Teuvo Määttänen YlivSq 11/13 11/5 12/10 11/8
Joel Jalovaara HSK – Jari Kaartinen SqJu 11/2 11/2 11/6
Jan Wichmann TSK bye
2.kierros
Petteri Tiitinen – Riina Koskinen 11/13 8/11 11/7 11/7 13/11
Harri Valasma – Elias Korhonen 16/14 8/11 11/3 11/6
Ville Koskinen – Petri Packalen 7/11 11/8 15/17 11/8 11/8
Joni Jaakkola – Jonas Selkälä 11/8 9/11 11/8 11/2
Marko Pääkkönen – Juhani Heinonen 11/6 11/6 11/3
Tuomas Kuuluvainen – Sanna Koivumäki 11/5 11/2 11/9
Sami Mäkinen – Angel Iglesias 11/5 11/2 6/11 11/5
Jan Wichmann – Joel Jalovaara 11/6 11/6 11/8
Puolivälierät
Harri Valasma – Petteri Tiitinen 11/7 11/5 4/11 11/3
Ville Koskinen – Joni Jaakkola 11/6 11/9 11/4
Marko Pääkkönen – Tuomas Kuuluvainen 11/2 11/7 11/5
Jan Wichmann – Sami Mäkinen 11/9 8/11 8/11 11/3 11/4
Välierät
Harri Valasma – Ville Koskinen 11/2 11/0 11/4
Marko Pääkkönen – Jan Wichmann 11/7 11/3 9/11 12/10
Pronssiottelu
Ville Koskinen – Jan Wichmann w.o.
Loppuottelu
Harri Valasma – Marko Pääkkönen 4/11 11/9 11/3 11/6

Sijat 5-8
Ei otteluja, sijalle 8: Tiitinen, Jaakkola, Kuuluvainen, Mäkinen

Sijat 9-16
Riina Koskinen – Elias Korhonen 11/4 6/11 10/12 11/5 11/9
Jonas Selkälä – Petri Packalen w.o.
Juhani Heinonen – Sanna Koivumäki 11/5 12/10 12/10
Joel Jalovaara – Angel Iglesias 9/11 11/7 13/11 11/7
Sijat 9-12
Riina Koskinen – Jonas Selkälä 11/1 11/1 11/7
Juhani Heinonen – Joel Jalovaara 11/9 11/2 7/11 11/7
Sijat 9-10
Riina Koskinen – Joel Jalovaara w.o.

Sijat 13-16
Ei otteluja

Sijat 17 – 24
Keijo Liikala bye
Juha Heinonen – Atte Stengård 11/6 9/11 11/4 11/3
Eemeli Lappalainen bye
Esa Sorvali bye
Raoul Öhman bye
Risto Vuopala – Esa Mäkisalo 11/1 11/5 11/3
Teuvo Määttänen – Henrietta Huuhka 11/2 11/2 11/2
Jari Kaartinen bye
Sijat 17-20
Juha Heinonen – Keijo Liikala 11/1 11/5 11/2
Esa Sorvali – Eemeli Lappalainen 11/6 11/5 8/11 11/5
Raoul Öhman – Risto Vuopala 11/9 19/17 2/11 11/9
Teuvo Määttänen – Jari Kaartinen 11/0 11/8 11/2
Sijat 17 – 18
Juha Heinonen – Teuvo Määttänen 5/11 13/11 6/11 11/8 11/4
Sijat 19 – 20
Ei ottelua
Sijat 21-24
Eemeli Lappalainen – Keijo Liikala 6/11 11/5 11/7 14/12
Risto Vuopala – Jari Kaartinen w.o.
Sijat 21-22
Risto Vuopala – Eemeli Lappalainen 11/6 11/6 11/8
Sijat 23-24
Ei ottelua

Sijat 25-26
Henrietta Huuhka – Atte Stengård 7/11 11/4 11/7 11/1


Tampere Open kuva-albumi

16. marraskuuta 2015