Facebook
Twitter
In English

Anssi Määttänen (TSSQ) löi Heikki Ruotasen (JSK) Kivenlahti Openin loppuottelussa erin 3-2. Pronssiottelussa Tommi Lind (ESRC) oli Topias Aaltoa (ESRC) parempi erin 3-1.
Tulokset on julkaistu täällä alempana sekä tournamentsoftwaressa.

Naisten neljän pelaajan lohkossa sijoitukset olivat: 1. Katri Aalto-Setälä, 2. Jenni Heikkilä, 3. Johanna Penttilä ja 4. Ella Heikkilä. Kaikki ESRC:stä.
Miesten kakkoskaavio oli HSRC:n Jussi Vikströmin heiniä. Tiukassa viiden erän loppuottelussa kaatui Mika Laakkonen ESRC. Pronssin vei Elias Korhonen ESRC 3-1 voitolla Joel Jalovaarasta HSK.
Kolmoskaavion loppuottelu Harri Kivi-Koskinen MetStone – Petri Kela ESRC sekä pronssiottelu Joel Rouste ESRC – Markku Kaistinen SalSi ratkesivat erin 3-1

Kivenlahti Open 2015

Miehet 1

1. kierros
Heikki Ruotanen JSK – Kenneth Wennström Senators 11/5 11/3 11/7
Topias Aalto ESRC – Iiro Stubin MetStone w.o.
Anssi Määttänen TSSq – Raimo Yliranta JSK 11/5 11/1 7/11 11/5
Tommi Lind ESRC – Erik Mäki NääsSq 11/8 11/4 11/9
Välierät
Heikki Ruotanen – Topias Aalto 11/9 11/7 10/12 6/11 13/11
Anssi Määttänen – Tommi Lind 11/7 8/11 11/9 9/11 11/9
Pronssiottelu
Tommi Lind – Topias Aalto 11/9 4/11 11/5 11/8
Loppuottelu
Anssi Määttänen – Heikki Ruotanen 11/5 3/11 11/5 8/11 11/5


Sijat 5-8
Kenneth Wennström bye
Erik Mäki – Raimo Yliranta 8/11 11/9 11/6 11/7
Sijat 5-6
Kenneth Wennström – Erik Mäki 11/7 11/4 11/9


Naiset

Katri Aalto-Setälä ESRC – Jenni Heikkilä ESRC 11/4 11/2 11/2
Katri Aalto –Setälä – Johanna Penttilä ESRC 11/4 11/6 11/4
Katri Aalto-Setälä – Ella Heikkilä ESRC 11/3 11/7 11/1
Jenni Heikkilä – Johanna Penttilä 11/8 11/9 11/8
Jenni Heikkilä – Ella Heikkilä 11/5 9/11 11/5 11/2
Johanna Penttilä – Ella Heikkilä 11/7 11/2 11/6


Miehet 2

1. kierros
Mika Laakkonen ESRC – Eino Vaarala MetStone 11/6 11/2 11/2
Joel Kirsimaa HSK – Teemu Suvanto HSRC 11/8 11/1 2/11 11/6
Elias Korhonen ESRC – Jarmo Karjala MetStone 11/6 7/11 7/11 11/7 11/7
Jussi Vikström HSRC – Rahul Suri ESRC 11/4 9/11 11/8 11/7
Välierät
Mika Laakkonen – Joel Jalovaara 11/7 12/10 11/3
Jussi Vikström – Elias Korhonen 11/8 11/8 8/11 4/11 11/9
Pronssiottelu
Elias Korhonen – Joel Jalovaara 11/8 8/11 11/9 111/4
Loppuottelu
Jussi Vikström – Mika Laakkonen 7/11 11/8 2/11 11/8 11/5


Sijat 5-8
Teemu Suvanto – Eino Vaarala 11/6 9/11 12/10 10/12 11/3
Rahul Suri – Jarmo Karjala 11/7 12/10 6/11 11/8
Sijat 7-8
Jarmo Karjala – Eino Vaarla 11/9 11/2 11/4
Sijat 5-6
Rahul Suri – Teemu Suvanto w.o.


Miehet 3

1. kierros
Petri Kela ESRC bye
Rasmus Sirkiä HSK – Atte Marttinen ESRC 11/2 11/4 11/7
Joel Rouste ESRC – Leo Paatelainen ESRC 11/9 11/7 11/1
Kari Hiltunen HSRC bye
Harri Kivi-Koskinen MetStone – Kari Aalto ESRC 11/8 11/8 11/1
Markku Kaistinen SalSi – Anssi Okkonen ESRC 11/5 11/6 7/11 11/5
Jouko Järvi ESRC bye
Puolivälierät
Petri Kela – Rasmus Sirkiä 11/13 11/4 11/7 11/6
Joel Rouste – Ville Ruismäki 11/9 12/10 4/11 9/11 11/9
Harri Kivi-Koskinen – Kari Hiltunen 11/5 11/9 11/2
Markku Kaistinen – Jouko Järvi 11/7 12/10 11/8
Välierät
Petri Kela – Joel Rouste 8/11 11/4 12/10 11/6
Harri Kivi-Koskinen – Markku Kaistinen 11/7 11/8 11/3
Pronssiottelu
Joel Rouste – Markku Kaistinen 11/9 5/11 11/9 13/11
Loppuottelu
Harri Kivi-Koskinen –- Petri Kela 11/9 6/11 11/5 12/10


Sijat 5-8
Rasmus Sirkiä – Ville Ruismäki 11/4 11/9 11/8
Jouko Järvi – Kari Hiltunen 11/8 11/7 11/3
Sijat 7-8
Ville Ruismäki – Kari Hiltunen 14/12 11/6 11/8
Sijat 5-6
Rasmus Sirkiä – Jouko Järvi w.o.

Sijat 9-13
Atte Marttinen bye
Leo Paatelainen – Jyrki Wahlstedt 11/9 15/17 11/3 11/6
Kari Aalto bye
Axel Ollikainen bye
Sijat 9-12
Atte Marttinen – Leo Paatelainen w.o.
Kari Aalto – Axel Ollikainen 11/8 11/5 11/4
Sijat 9-10
Kari Aalto – Atte Marttinen 11/5 11/2 11/5



Avaa pdf-kutsu klikkaamalla