Facebook
Twitter
In English

Harri Valasma vei ykköskaavion Fontanella Cupissa Siilinjärvellä. Hopea meni Nuutti Ruokankaalle ja pronssi Jaakko-Antti Peltolalle.
Kakkoskaavion voitti Veikko Herola ennen Meeri Särkkää ja Iida Takaluomaa.
Tulokset täällä alempana sekä tournamentsoftwaressa.

Fontanella CUp 2015

Kaavio 1

1. kierros
Jaakko-Antti Peltola Senators bye
Samuli Antikainen OSK – Henrietta Huuhka SqK 11/5 11/6 11/4
Harri Valasma OSK – Riina Koskinen HSRC 11/5 11/9 11/9
Atte Stengård SqNa – Severi Salminen OSK 11/8 11/6 11/3
Ville Koskinen SqK – Elias Korhonen ESRC 17/15 9/11 12/10 9/11 11/9
Jukka-Pekka Salminen OSK – Kari Niskal Ruka 9/11 13/11 12/10 7/11 11/9
Timo Pajo SqK – Kari HIltunen HSRC 11/5 11/2 11/2
Nuutti Ruokangas OSK bye
Puolivälierät
Jaakko-Antti Peltola – Samuli Antikainen 11/9 13/11 11/7
Harri Valasma – Atte Stengård 11/8 11/4 11/8
Ville Koskinen – Jukka-Pekka Salminen 11/2 7/11 11/8 13/11
Nuutti Ruokangas – Timo Pajo 11/3 11/7 11/9
Välierät
Harri Valasma – Jaakko-Antti Peltola 11/8 11/3 7/11 11/8
Nuutti Ruokangas – Ville Eskola 11/3 11/0 11/3
Pronssiottelu
Jaakko-Antti Peltola – Ville Koskinen 11/1 10/12 11/6 11/3
Loppuottelu
Harri Valasma – Nuutti Ruokangas 8/11 11/8 11/5 11/9

Sijat 5-8
Samuli Antikainen – Atte Stengård 11/8 12/10 11/4
Jukka-Pekka Salminen – Timo Pajo w.o.

Sijat 9-14
Henrietta Huuhka bye
Riina Koskinen – Severi Salminen 11/6 12/10 11/2
Elias Korhonen – Kari Niskala 11/6 11/4 11/0
Kari Hiltunen bye
Sijat 9-12
Riina Koskinen – Henrietta Huuhka 11/6 11/8 11/5
Elias Korhonen – Kari Hiltunen 11/2 11/1 11/6
Sijat 11-12
Henrietta Huuhka – Kari Hiltunen w.o.
Sijat 9-10
Elias Korhonen – Riina Koskinen 9/11 11/7 11/9 11/4

Sijat 13-14
Kari Niskala – Severi Salminen 11/7 11/7 11/5

Kaavio 2

Lohko A
Veikko Herola SqK – Saana Valasma OSK 11/7 11/2 11/5
Veikko Herola – Onni Niskala Ruka 11/2 11/2 11/5
Saana Valasma – Onni Niskala 11/4 11/5 11/2
Lohko B
Meeri Särkkä HSK – Iida Takaluoma OSK 7/11 11/4 11/8 11/5
Meeri Särkkä – Ari Tanskanen SqK 9/11 6/11 11/2 11/8 11/0
Iida Takaluoma – Ari Tanskanen 11/8 11/8 5/11 11/3
Sijat 5-6
Ari Tanskanen – Onni Niskala 11/5 11/5 11/8
Pronssiottelu
Iida Takaluoma – Saana Valasma 11/7 10/12 11/5 9/11 13/11
Loppuottelu
Veikko Herola – Meeri Särkkä 11/5 11/9 11/7