Facebook
Twitter
In English

KSQ:n Riku Mehta otti kiinnityksen Pori Openin kiertopalkintoon lyömällä tasokkaassa ja viihdyttävässä loppuottelussa JSK:n ja Venäjän Alexander Shilovin erin 3-0. Pronssin vei TSSq:n Tuomas Kuuluvainen 3-2 voitolla NääsSq:n Erik Mäestä.
Kakkoskaavion voitto meni SqJu:n Petri Packalenille, joka kukisti HSK:n Rasmus Sirkiän finaalissa erin 3-1. HSK:n Joel Jalovaara pokkasi pronssin luovutusvoitolla.
Tulokset on julkaistu täällä alempana sekä tournamentsoftwaressa..
Livestriimi

Pori Open 2015

Miehet 1

1. kierros
Erik Mäki NääsSq – Tero Mäenpää TSSq 11/5 11/8 11/7
Alexander Shilov JSK – Atte Stengård SquNa 4/11 11/4 11/9 11/8
Tuomas Kuuluvainen TSSq – Jani Stengård SquNa 11/9 11/6 11/5
Riku Mehta KSQ – Jonne Stengård SquNa 11/2 11/5 11/9
Välierät
Alexander Shilov – Erik Mäki 11/9 12/10 11/8
Riku Mehta – Tuomas Kuuluvainen 11/4 11/4 11/9
Pronssiottelu
Tuomas Kuuluvainen – Erik Mäki 8/11 11/8 11/5 11/7
Loppuottelu
Riku Mehta – Alexander Shilov 11/8 11/7 11/7

Sijat 5-8
Atte Stengård – Tero Mäenpää 11/9 11/6 11/7
Jani Stengård – Jonne Stengård 3/11 11/9 11/8 11/9
Sijat 7-8
Jonne Stengård – Tero Mäenpää 12/10 11/3 11/8
Sijat 5-6
Atte Stengård – Jani Stengård 8/11 11/8 11/8 12/10


Miehet 2

1. kierros
Petri Packalen SqJu bye
Jari Kaartinen SqJu – Roosa Stengård SquNa 11/4 11/3 11/4
Teemu Joutsi SquNa – Elli Rissanen SquNa 11/8 11/9 11/7
Joel Jalovaara HSK – Viola Joutsi SquNa 11/1 11/2 11/1
Keijo Liikala SqJu – Iiris Joutsi SquNa 11/9 11/2 11/4
Jouko Järvi ESRC – Kamilla Stengård SquNa 11/3 11/6 11/6
Rasmus Sirkiä HSK – Eemeli Lappalainen SquNa 11/1 11/5 11/4
Juha Söderström TSSq – Heikki Tyynysniemi SquNa 11/6 11/9 11/3
Puolivälierät
Petri Packalen – Jari Kaartinen 11/5 11/5 11/2
Joel Jalovaara – Teemu Joutsi 11/4 11/1 11/2
Jouko Järvi – Keijo Liikala 11/5 11/7 10/10 rtd.
Rasmus Sirkiä – Juha Söderström 11/8 11/7 6/11 13/11
Välierät
Petri Packalen – Joel Jalovaara 11/13 11/7 11/5 11/8
Rasmus Sirkiä – Jouko Järvi 11/7 11/3 11/4
Pronssiottelu
Joel Jalovaara – Jouko Järvi w.o.
Loppuottelu
Petri Packalen – Rasmus Sirkiä 11/4 12/14 11/4 11/5

Sijat 5-8
Teemu Joutsi – Jari Kaartinen w.o.
Juha Söderström bye
Sijat 5-6
Juha Söderström – Teemu Joutsi 11/7 11/3 11/6

Sijat 9-16
Roosa Stengård bye
Elli Rissanen – Viola Joutsi 11/8 11/8 11/4
Iiris Joutsi – Kamilla Stengård 11/9 11/9 11/5
Eemeli Lappalainen – Heikki Tyynysniemi 11/6 11/3 4/11 11/5
Sijat 9-12
Elli Rissanen – Roosa Stengård 11/9 11/8 11/9
Eemeli Lappalainen – Iiris Joutsi 8/11 11/6 11/8 13/11
Sijat 9-10
Eemeli Lappalainen – elli Rissanen 11/9 11/9 11/2
Sijat 11-12
Iiris Joutsi – Roosa Stengård 11/3 11/5 11/6

Sijat 13-15
Viola Joutsi bye
Heikki Tyynysniemi – Kamilla Stengård 11/13 11/7 11/8 11/2
Sijat 13-14
Heikki Tyynysniemi – Viola Joutsi 11/4 11/7 11/6


Tytöt

Lohko A
Iiris Joutsi SquNa – Aino Linho SquNa 11/4 11/1 11/3
Iiris Joutsi – Roosa Joutsi SquNa 11/4 11/4 11/6
Aino Linho – Roosa Joutsi 11/8 11/9 10/12 12/10
Lohko B
Elli Rissanen SquNa – Jemina Stengård SquNa 11/3 11/8 11/9
Lohko C
Kamilla Stengård SquNa – Roosa Stengård SquNa 11/2 11/7 11/9
Kamilla Stengård – Elina Heinikoski SquNa 11/2 11/2 11/3

Sijat 1-3
Kamilla Stengård – Iiris Joutsi 11/9 9/11 11/9 9/11 15/13
Kamilla Stengård – Elli Rissanen 11/9 11/7 11/3
Iiris Joutsi – Elli Rissanen 11/7 11/6 8/11 11/8
Sijat 4-6
Roosa Stengård – Jemina Stengård 13/11 11/2 11/8
Roosa Stengård – Aino Lihno 11/9 12/10 11/8
Jemina Stengård – Aino Linho 12/10 9/11 11/8 6/11 11/9


Avaa pdf-kutsu klikkaamalla