Facebook
Twitter
In English

Emilia Soini otti selvän voiton Espoo Women’s Openissa lauantaina Esport Centerissä. Loppuottelussa Soini löi Itävallan ESRC:tä edustavan Birgit Coufalin erin 3-0. Pronssiottelussa Riina Koskinen voitti Kristina Mustosen 3-0.
Tulokset täällä alempana sekä tournamentsoftwaressa.

Naiset 1

1. kierros
Birgit Coufal ESRC – Marja Vainio ESRC 9/11 11/4 11/6 11/3
Kristina Mustonen LahtiSq – Aurora Vikström HSRC w.o.
Emilia Soini ESRC – Sanna Koivumäki ESRC 11/1 11/3 11/6
Riina Koskinen HSRC – Hanna Rusila ESRC 11/4 5/11 11/5 13/11
Välierät
Birgit Coufal – Kristina Mustonen 9/11 11/8 11/7 11/6
Emilia Soini – Riina Koskinen 11/7 11/5 11/2
Pronssiottelu
Riina Koskinen – Kristina Mustonen 11/7 11/1 11/9
Loppuottelu
Emilia Soini – Birgit Coufal 11/7 11/4 11/4

Sijat 5-8
Marja Vainio bye
Hanna Rusila – Sanna Koivumäki 11/1 11/8 11/7
Sijat 5-6
Hanna Rusila – Marja Vainio 11/4 11/6 9/11 4/11 11/4


Naiset 2

1. kierros
Meeri Särkkä HSK – Lu Cong ESRC 11/8 11/6 11/2
Sofia Korpeinen ESRC – Johanna Penttilä ESRC 11/6 6/11 11/5 11/8
Katri Aalto-Setälä ESRC – Jenni Heikkilä ESRC 11/3 11/3 11/7
Inka Luhtala ESRC – Hanna-Mari Halme HSK 11/8 11/7 8/11 11/6
Välierät
Meeri Särkkä – Sofia Korpeinen 11/9 11/5 11/1
Katri Aalto-Setälä – Inka Luhtala 11/4 11/5 11/7
Pronssiottelu
Inka Luhtala – Sofia Korpeinen 11/9 9/11 11/4 12/10
Loppuottelu
Meeri Särkkä – Katri Aalto-Setälä 6/11 10/12 11/6 11/2 rtd

Sijat 5-8
Johanna Penttilä – Lu Cong 11/3 11/8 11/9
Jenni Heikkilä – Hanna-Mari Halme 11/13 11/5 11/4 11/7
Sijat 7-8
Lu Cong – Hanna-Mari Halme w.o.
Sijat 5-6
Johanna Penttilä – Jenni Heikkilä 11/3 11/4 11/7


Naiset 3

1. kierros
Johanna Salmi KSQ bye
Leena Schneider JSK – Ella Heikkilä ESRC 11/6 11/3 11/7
Cecilia Lilja ESRC – Roosa Stengård SquNa 11/5 8/11 11/2 11/3
Iiris Joutsi SquNa – Anni Lehikoinen ESRC 13/11 9/11 11/9 10/12 11/7
Välierät
Leena Schneider – Johanna Salmi 11/2 11/7 11/3
Cecilia Lilja – Iiris Joutsi 11/7 9/11 11/6 11/5
Pronssiottelu
Iiris Joutsi – Johanna Salmi 12/10 11/13 11/5 11/6
Loppuottelu
Cecilia Lilja – Leena Schneider 11/1 11/3 11/5

Sijat 5-8
Ella Heikkilä bye
Anni Lehikoinen – Roosa Stengård 11/2 11/7 8/11 11/2
Sijat 5-6
Anni Lehikoinen – Ella Heikkilä 11/2 11/6 11/8


Naiset harraste

Lohko A
Laura Ylikoski TSK – Morgan Xiao-Berglund 11/2 11/6 11/6
Laura Ylikoski – Emilia Kosktiainen 11/6 11/2 11/2
Morgan Xiao-Berglund – Emilia Kosktiainen 11/4 11/8 11/2
Lohko B
Tanja Turkia – Jane Kotila ESRC 11/4 11/4 11/6
Tanja Turkia – Heidi Ylikoski TSK 11/3 11/6 11/4
Tanja Turkia – Meri Heikkinen ESRC 11/0 11/0 11/0
Jane Kotila – Heidi Ylikoski 10/12 11/7 11/4 11/13 11/8
Jane Kotila – Meri Heikkinen 11/2 11/5 11/3
Heidi Ylikoski – Meri Heikkinen 11/1 11/7 11/2

Sijat 5-6
Heidi Ylikoski – Emilia Kosktiainen 11/8 11/3 12/10
Pronssiottelu
Jane Kotila – Morgan Xiao-Berglund 11/5 11/7 11/6
Loppuottelu
Tanja Turkia – Lauri Ylikoski 11/5 11/4 11/8


Avaa pdf-kutsu klikkaamalla