Facebook
Twitter
In English

Nuutti Ruokangas kukisti Samuli Antikaisen Terva Cupin miesten loppuottelussa. Pronssia otti Samuli Niskala.
Junioriluokan voiton vei Onni Niskala ennen Topi Takaluomaa ja Leevi Jokista.
Tulokset täällä alempana ja tournamentsoftwaressa.

Miehet

1. kierros
Valtteri Laitinen OSK – Henri Lesonen KSC 11/6 6/11 11/7 11/6
Jaakko Laatikainen KSC – Jasper Liikanen OSK 11/5 11/4 5/11 11/8
2. kierros
Nuutti Ruokangas OSK – Valtteri Laitinen 11/3 11/1 11/1
Kari Niskala SC Ruka – Saana Valasma OSK 12/10 11/5 12/10
Kalle Väisänen KSC – Mille Uusitalo OSK 12/10 11/2 7/11 11/9
Tommi Laine KSC – Oskari Laitinen OSK 9/11 12/10 11/5 11/3
Samuli Antikainen KSC – Axel Åström OSK 11/2 11/3 11/2
Antti Putkonen KSC – Johannes Hilli OSK 11/7 11/5 11/4
Juha Korhonen OSK – Iida Takaluoma OSK 11/7 7/11 11/8 11/5
Samuli Niskala SC Ruka – Jaakko Laatikainen
Puolivälierät
Nuutti Ruokangas – Kari Niakala 11/1 11/4 11/8
Tommi Laine – Kalle Väisänen 11/6 11/9 17/15
Samuli Antikainen – Antti Putkonen 11/4 11/5 11/4
Samuli Niskala – Juha Korhonen 11/6 11/9 11/8
Välierät
Nuutti Ruokangas – Tommi Laine 11/3 11/5 11/7
Samuli Antikainen – Samuli Niskala 11/6 12/10 4/11 14/12
Pronssiottelu
Samuli Niskala – Tommi Laine 11/7 11/3 9/11 14/12
Loppuottelu
Nuutti Ruokangas – Samuli Antikainen 11/7 8/11 11/4 11/8

Sijat 5-8
Kari Niskala – Kalle Väisänen 11/9 6/11 11/8 11/6
Antti Putkonen – Juha Korhonen 11/7 9/11 11/4 5711 11/5
Sijat 7-8
Kalle Väisänen – Joha Korhonen w.o.
Sijat 5-6
Antti Putkonen – Kari Niskala 11/9 4/11 11/8 12/10

Sijat 9-16
Valtteri Laitinen – Saana Valasma 12/10 11/6 5/11 11/4
Milla Uusitalo – Oskari Laitinen 14/12 6/11 11/5 11/9
Johannes Hilli – Axel Åström 11/8 12/14 11/6 11/0 3/1 rtd
Iida Takaluoma – Jaakko Laatikainen 11/2 11/3 6/11 11/9
Sijat 9-12
Valtteri Laitinen – Milla Uusitalo 11/8 9/11 11/8 4/11 11/6
Iida Takaluoma – Johannes Hilli 11/8 11/5 11/6
Sijat 11-12
Milla Uusitalo – Johannes Hilli 11/9 11/1 11/5
Sijat 9-10
Iida Takaluoma – Valtteri Laitinen 11/6 13/15 11/6 11/5

Sijat 17-18
Henri Lesonen – Jasper Liikanen 11/6 11/8 11/2


Juniorit

Lohko A
Onni Niskala SC Ruka – Vilma Liikanen OSK 11/2 11/4 11/6
Onni Niskala – Joona Korhonen OSK 11/3 11/2 11/3
Vilma Liikanen – Joona Korhonen 11/6 11/8 11/1
Lohko B
Topi Takaluoma OSK – Tatu Lappalainen OSK 11/7 11/6 11/8
Topi Takaluoma – Anton Uhmann OSK 11/4 11/3 11/8
Tatu Lappalainen – Anton Uhman 13/11 12/10 10/12 11/8
Lohko C
Leevi Jokinen OSK – Joni Kuosmanen SqK 11/9 11/9 14/12
Leevi Jokinen – Iivi Lappalainen OSK 11/5 13/11 11/2
Joni Kuosmanen . Iivi Lappalainen 11/3 11/9 11/6

Sijat 1-3
Onni Niskala – Topi Takaluoma 8/11 11/4 11/7 11/5
Onni Niskala – Leevi Jokinen 11/6 2/11 9/11 11/4 11/2
Topi Takaluoma – Leevi Jokinen 11/5 11/4 5/11 11/5

Sijat 4-6
Joni Kuosmanen – Vilma Liikanen 11/5 11/7 11/8
Joni Kuosmanen – Tatu Lappalainen 2/11 11/6 11/9 11/7
Vilma Liikanen – Tatu Lappalainen 11/8 11/4 11/9

Sijat 7-9
Anton Uhmann – Iivi Lappalainen 11/8 11/7 11/9
Anton Uhmann – Joona Korhonen 11/5 14/12 11/5
Iivi Lappalainen – Joona Korhonen 11/9 11/3 11/5
Klikkaa kutsu suuremmaksi