Facebook
Twitter
In English

Rautiainen ja Coufal Salming Squash Openin pääsarjojen parhaat
Kristian Rautiainen vei JSK Squashin järjestämän Salming Squash Openin miesten PSA-luokan voiton kukistamalla Jami Äijäsen loppuottelussa suoraan kolmessa erässä. Naisten PSA-luokan voitti Birgit Coufal, joka loppuottelussa voitti Emilia Korhosen erin 3-1.
Miesten 2-kaaviossa Viron ja JSK:n Kristjan Pettai löi Joonas Karhun ja 3-kaaviossa Ilmari Vikström voitti Joel Jalovaaran 3-0
Täydelliset tulokset tournamentsoftwaressa
Petteri Revon kisakuvia

Salming Squash Open

Miehet 1

1. kierros
Kristian Rautiainen Senators – Topias Aalto ESRC 11/1 11/0 11/0
Heikki Ruotanen JSK – Jaakko-Antti Peltola Senators 11/5 9/11 11/13 11/5 11/6
Tatu Knuutila ESRC – Anssi Määttänen TSSq 11/3 11/8 11/8
Ville Karsikas JSK – Marko Suistomaa MiSq 11/4 11/6 11/5
Jami Äijänen JSK – Jaanus Pettai JSK 11/5 11/4 11/7
Aleksi Leskinen Senators – Janne järvinen ESRC
Hendrik Vössing ESRC – Aleksander Shilov JSK 11/6 8/11 11/7 11/5
Jaakko Vähämaa ESRC – Kai Stör JSK 11/5 11/5 11/9
Puolivälierät
Kristian Rautiainen – Heikki Ruotanen 11/1 11/3 11/9
Tatu Knuutila – Ville Karsikas 11/9 11/4 12/10
Jami Äijänen – Aleksi Leskinen 11/3 11/9 11/7
Jaakko Vähämaa – Hendrik Vössing 11/7 11/9 11/9
Välierät
Kristian Rautiainen Senators – Tatu Knuutila ESRC 11/6 11&5 11&6
Jami Äijänen JSK – Jaakko Vähämaa ESRC 5/11 11/7 14/12 13/15 12/10
Pronssiottelu
Tatu Knuutila – Jaakko Vähämaa 13/11 11/7 2/11 10/12 11/9
Loppuottelu
Kristian Rautiainen – Jami Äijänen 11/6 11/9 11/7

Sijat 5-8
Ville Karsikas – Heikki Ruotanen 3/11 11/5 11/5 11/8
Hendrik Vössing – Aleksi Leskinen 11/9 12/10 8/11 11/7
Sijat 7-8
Aleksi Leskinen – Heikki Ruotanen 11/7 5/11 11/5 11/7
Sijat 5-6
Hendrik Vössing – Ville Karsikas 7/11 11/2 6/11 12/10 11/8

Sijat 9-16
Jaakko Antti-Peltola – Topias Aalto 6/11 11/5 8/11 14/12 11/2
Anssi Määttänen – Marko Suistomaa 5/11 11/6 11/9 12/10
Janne Järvinen – Jaanus Pettai 11/4 13/11 4/11 15/13
Kai Stör – Aleksander Shilov 3/11 11/5 5/11 12/10 11/6
Sijat 9-12
Anssi Määttänen – Jaakko-Antti Peltola 11/9 11/9 11/5
Janne Järvinen – Kai Stör 11/8 11/6 8/11 11/3
Sijat 9-10
Anssi Määttänen – Janne Järvinen 11/7 7/11 11/8 11/5


Naiset

1. kierros
Raila Luhtala ESRC – Johanna Penttilä ESRC 11/5 11/8 11/4
Aurora Vikström HSRC – Jenni Heikkilä ESRC 11/5 11/8 11/4
2. kierros
Birgit Coufal ESRC (BEL) – Raila Luhtala 11/2 11/3 11/4
Henrietta Huuhka SqK – Ella Heikkilä ESRC 11/4 11/2 11/2
Marja Vainio ESRC – Maarit Ekholm HSRC 11/7 11/8 6/11 4/11 11/6
Kristina Mustonen LahtiSq – Inka Luhtala ESRC 11/2 11/4 11/3
Emilia Korhonen ESRC – Aurora Vikström 11/2 11/9 11/3
Sanna Koivumäki ESRC – Kamilla Stengård SquNa 11/7 11/2 11/4
Hanna Rusila ESRC – Viola Joutsi SquNa 11/2 11/2 11/1
Riina Koskinen HSRC – Meeri Särkkä HSK 11/3 11/8 11/6
Puolivälierä
Birgit Coufal – Henrietta Huuhka 11/8 11/0 11/5
Kristina Mustonen – Marja Vainio 11/6 11/6 11/4
Emilia Korhonen – Sanna Koivumäki 11/5 11/4 11/4
Riina Koskinen – Hanna Rusila 11/1 11/4 11/0
Välierät
Birgit Coufal ESRC – Kristina Mustonen LahtiSq 11/3 11/1 11/0
Emilia Korhonen ESRC – Riina Koskinen HSRC 11/4 9/11 11/7 7/11 11/9
Pronssiottelu
Riina Koskinen – Kristina Mustonen 11/6 11/1 11/7
Loppuottelu
Birgit Coufal – Emilia Korhonen 11/6 9/11 11/7 11/5

Sijat 5-8
Henrietta Huuhka – Marja Vainio 11/6 11/8 11/7
Hanna Rusila – Sanna Koivumäki 4/11 14/12 4/11 11/5 11/9
Sijat 7-8
Snna Koivumäki – Marja Vainio 11/5 11/8 10/12 11/8
Sijat 5-6
Henrietta Huuhka – Hanna Rusila 11/9 11/8 10/12 11/5

Sijat 9-16
Raila Luhtala – Ella Heikkilä 11/9 11/5 11/3
Maarit Ekholm – Inka Luhtala 11/1 11/5 11/3
Aurora Vikström – Kamilla Stengård 11/0 11/1 11/2
Meeri Särkkä – Viola Joutsi 11/4 11/3 11/4
Sijat 9-12
Maarit Ekholm – Raila Luhtala 11/7 11/1 11/2
Aurura Vikström – Meeri Särkkä 11/4 11/3 11/4

Sijat 13-16
Ella Heikkilä – Inka Luhtala w.o.
Viola Joutsi – Kamilla Stengård 11/7 11/3 11/3

Sijat 17-18
Johanna Penttilä – Jenni Heikkilä 11/7 7/11 13/11 10/12 11/2


Miehet 2

Välierät
Joonas Karhu KSQ – Kenneth Wennström Senators 13/11 11/8 11/9
Kristjan Pettai JSK – Tommi Ryyppö TSSq 11/5 11/3 11/7
Pronssiottelu
Tommi Ryyppö – Kenneth Wennström 11/7 11/4 6/11 11/4
Loppuottelu
Kristjan Pettai – Joonas Karhu 11/8 11/9 11/3


Miehet 3

Välierät
Joel Jalovaara HSK – Esa Tuominen 11/5 10/12 8/11 11/9 11/5
Ilmari Vikström HSRC – Heikki Castrén MyyrSq 11/9 11/9 11/4
Pronssiottelu
Heikki Castrén – Esa Tuominen 11/7 11/3 11/6
Loppuottelu
Ilmari Vikström – Joel Jalovaara 11/3 12/10 11/4