Facebook
Twitter
In English

ESRC:n Jaakko Vähämaa otti selvän voiton HSRC:n Wilson Cupissa. Toiseksi tuli JSK:n Ville Karsikas ja kolmanneksi TSSq:n Anssi Määttänen.
Kakkoskaavion loppuottelussa HSRC:n Ilmari Vikström löi ESRC:n Elias Korhosen.
Tulokset on julkaistu tournamentsoftwaressa sekä tässä alla.

Wilson Cup 2016

Miehet 1

Lohko A
Jaakko Vähämaa ESRC – Kai Stör JSK 13/11 11/2 11/2
Jaakko Vähämaa – Jaakko-Antti Peltola Senators 11/1 11/3 11/2
Kai Stör – Jaakko-Antti Peltola 13/15 12/10 13/11 11/2
Lohko B
Ville Karsikas JSK – Aleksander Shilov JSK 13/11 11/9 11/6
Ville Karsikas – Marko Suistomaa MiSq 11/7 11/8 11/6
Aleksander Shilov – Marko Suistomaa 11/5 11/5 7/11 11/9
Lohko C
Anssi Määttänen TSSq – Heikki Ruotanen JSK 5/11 11/9 11/9 12/10
Anssi Määttänen – Esa Naukkarinen KSQ 13/11 11/2 11/8
Heikki Ruotanen . Esa Naukkarinen 11/5 11/7 11/9

Sijat 1-3
Jaakko Vähämaa – Ville Karsikas 11/1 11/6 11/2
Jaakko Vähämaa – Anssi Määttänen 11/4 11/2 11/5
Ville Karsikas . Anssi Määttänen 12/10 12/10 11/6

Sijat 4-6
Aleksander Shilov – Heikki Ruotanen 11/4 9/11 12/10 7/11 11/5
Aleksander Shilov – Kai Stör 11/8 13/11 11/6
Heikki Ruotanen – Kai Stör 11/7 11/8 10/12 9/11 11/6

Sijat 7-9
Jaakko-Antti Peltola – Marko Suistomaa 12/14 11/7 11/9 11/7
Jaakko-Antti Peltola – Esa Naukkarinen 11/6 11/6 11/9
Marko Suistomaa – Esa Naukkarinen 11/6 11/7 8/11 11/4


Miehet 2

1. kierros
Markus Seppälä HSRC – Mika Uotila HSRC 11/2 11/5 11/4
Jukka Havaste HSRC – Vesa Toropainen ESP 11/8 11/9 11/2
Jari Mether HSK – Kari Hiltunen HSRC 13/11 11/5 10/12 11/4
Esa Tuominen HSRC – Leo Paatelainen ESRC 11/8 11/9 11/6
Ari Vakkala HSRC – Eino Vaarala MetStone 11/9 11/9 9/11 11/8
Kale Leskinen HSK – Jyrki Wahlstedt HSRC 11/4 11/2 11/4
2. kierros
Jari Halonen MyyrSq – Markus Seppälä 11/4 11/8 11/8
Rasmus Sirkiä HSK – Jukka Havaste 11/9 9/11 11/7 11/6
Elias Korhonen ESRC – Sami Uotila HSRC 11/5 11/9 11/5
Jarmo Karjala MetStone – Niilo Riikonen HSK 11/4 11/5 11/3
Joel Jalovaara HSK – Jari Mether 11/5 11/9 11/4
Ilmari Vikström HSRC – Ari Vakkala 11/1 11/4 11/4
Esa Tuominen – Jan Riutta HSK 4/11 11/4 11/1 11/1
Kale Leskinen – Teemu Suvanto HSRC 11/9 11/8 11/9
Puolivälierät
Jari Halonen – Rasmus Sirkiä 4/11 11/4 11/8 11/8
Elias Korhonen – Jarmo Karjala 9/11 11/5 11/9 11/4
Ilmari Vikström – Joel Jalovaara 15/13 11/6 11/7
Kale Leskinen – Esa Tuominen 11/9 10/12 13/11 7/11 11/5
Välierät
Elias Korhonen – Jari Halonen 11/7 11/3 11/6
Ilmari Vikström – Kale Leskinen 11/9 11/7 11/9
Pronssiottelu
Jari Halonen – Kale Leskinen 11/7 11/3 12/10
Loppuottelu
Ilmari Vikström – Elias Korhonen 11/8 11/4 11/3

Sijat 5-8
Jarmo Karjala – Rasmus Sirkiä 3/11 2/11 11/8 11/8 12/10
Joel Jalovaara – Esa Tuominen 9/11 13/11 11/7 11/5
Sijat 7-8
Esa Tuominen – Rasmus Sirkiä 11/7 11/4 11/3
Sijat 5-6
Joel Jalovaara – Jarmo Karjala w.o.

Sijat 9-16
Markus Seppälä – Jukka Havaste 10/12 7/11 11/5 11/6 11/8
Sami Uotila – Niilo Riikonen 11/9 11/4 11/5
Ari Vakkala – Jari Mether w.o.
Teemu Suvanto – Jan Riutta 11/8 11/8 4/11 6/11 11/2
Sijat 9-12
Markus Seppälä – Sami Uotila 11/2 11/7 11/4
Teemu Suvanto – Ari Vakkala 7/11 11/13 11/3 11/3 11/6
Sijat 11-12
Ari Vakkala – Sami Uotila w.o.
Sijat 9-10
Markus Seppälä – Teemu Suvanto

Sijat 13-16
Jukka Havaste – Niilo Riikonen 5/11 11/7 11/9 11/3
Jan Riutta – Jari Mether w.o.
Sijat 13-14
Jukka Havaste – Jan Riutta 11/5 10/12 11/9 11/9

Sijat 17-22
Mika Uotila – Vesa Toropainen 9/11 12/10 11/8 11/4
Kari Hiltunen – Eino Vaarala w.o.
Leo Paatelainen – Jyrki Wahlstedt 11/1 11/8 12/10
Sijat 17-20
Mika Uotila bye
Leo Paatelainen – Kari Hiltunen 7/11 11/1 11/7 11/8
Sijat 17-18
Mika Uotila – Leo Paatelainen 11/8 11/8 16/14
Sija 19
Kari Hiltunen
Sijat 20-21
Vesa Toropainen – Jyrki Wahlstedt 11/7 11/4 11/9
Sija 22
Eino Vaarala