Facebook
Twitter
In English

Oulu Junior Openin kaaviot ja tulokset löytyvät tournamentsoftwaressa.

Oulu Junior Open

V-luokka

1. kierros
Filip Hultman SWE – Severi Salminen OSK 11/3 11/2 11/2
Joel Jalovaara HSK – Mika Laakkonen ESRC 12/10 11/3 11/1
Albin Kalding SWE – Elias Korhonen ESRC 11/8 7/11 11/8 7/11 11/7
Emil Lundström SWE – Rasmus Sirkiä HSK 11/8 11/2 11/6
Välierät
Filip Hultman – Joel Jalovaara 11/5 11/4 11/1
Emil Lundström – Albin Kalding 11/7 6/11 1/11 11/6 11/6
Pronssiottelu
Albin Kalding – Joel Jalovaara 11/8 12/10 12/10
Loppuottelu
Filip Hultman – Emil Lundström 11/5 11/8 11/4

Sijat 5-8
Mika Laakkonen – Severi Salminen 11/7 11/7 11/5
Elias Korhonen – Rasmus Sirkiä 11/9 12/10 11/7
Sijat 7-8
Rasmus Sirkiä – Severi Salminen 11/6 11/6 9/11 11/5
Sijat 5-6
Mika Laakkonen – Elias Korhonen 11/7 14/12 9/11 11/9


A-luokka

1. kierros
Leo Paatelainen ESRC – Jasper Liikanen OSK 11/7 11/5 8/11 11/9
Anna Kalding SWE – Saana Valasma OSK 11/9 10/12 8/11 11/9 11/6
Joel Rouste ESRC – Axel Åström OSK w.o.
Meeri Särkkä HSK – Katri Aalto-Setälä ESRC 11/6 5/11 11/3 11/7
Viktor Degerman SWE – Johannes Hilli OSK w.o.
Oskari Laitinen OSK – Ville Ruismäki ESRC 7/11 12/10 11/8 11/8
Puolivälierät
Loe Paatelainen – Iida Takaluoma OSK 5/11 11/7 6/11 16/14 11/7
Joel Rouste – Anna Kalding 11/6 12/14 11/4 12/10
Viktor Degerman – Meeri Särkkä 11/7 11/3 11/8
Milla Uusitalo OSK – Oskari Laitinen 11/4 8/11 11/6 11/3
Välierät
Joel Rouste – Leo Paatelainen 5/11 11/6 12/10 11/6
Milla Uusitalo – Viktor Degerman 11/7 11/9 11/7
Pronssiottelu
Leo Paatelainen – Viktor Degerman 11/7 11/9 11/7
Loppuottelu
Joel Rouste – Milla Uusitalo 11/6 11/6 12/14 11/6

Sijat 5-8
Iida Takaluoma – Anna Kalding 11/3 11/4 11/7
Meeri Särkkä – Oskari Laitinen w.o.
Sijat 5-6
Iida Takaluoma – Meeri Särkkä 11/3 14/12 11/8

Sijat 9-12
Jasper Liikanen – Saana Valasma w.o.
Katri Aalto-Setälä – Ville Ruismäki 11/3 9/11 11/2 11/4
Sijat 9-10
Katri Aalto-Setälä – Jasper Liikanen 13/11 11/6 11/4


B-luokka

1. kierros
Joose Leppänen ESRC – Tuva Holmberg SWE 11/2 11/6 11/6
Viola Joutsi SquNa – Juusi Kotila ESRC w.o.
Onni Niskala SC-Ruka – Axel Ollikainen ESRC 11/3 3/11 11/2 11/7
Ville Eskola ESRC – Karoliina Hilli OSK 11/8 7/11 11/9 11/4
William Hultman SWE – Jaakko Rouste ESRC 11/8 11/2 11/3
Atte Marttinen ESRC – Leevi Jokinen OSK 11/3 11/2 11/4
Ella Heikkilä ESRC – Joni Kuosmanen SqK 8/11 11/8 12/10 11/5
Johanna Penttilä ESRC – Topi Takalouma OSK 11/2 11/5 11/4
Puolivälierät
Joose Leppänen – Viola Joutsi 11/6 11/2 7/11 11/4
Ville Eskola – Onni Niskala 11/1 8/11 11/6 11/4
William Hultman – Atte Marttinen 12/10 11/9 11/9
Johanna Penttilä – Ella Heikkilä 11/6 11/5 11/4
Välierät
Joonas Leppänen – Ville Eskola 11/5 11/7 11/4
Willliam Hultman – Johanna Penttilä 3/11 11/5 7/11 11/5 11/1
Pronssiottelu
Ville Eskola – Johanna Penttilä 11/4 11/8 11/7
Loppuottelu
Joose Leppnen – William Hultman 11/4 11/6 11/3

Sijat 5-8
Viola Joutsi – Onni Niskala 11/5 6/11 11/9 11/4
Atte Marttinen – Ella Heikkilä w.o.
Sijat 5-6
Viola Joutsi – Atte Marttinen 11/9 11/8 11/6

Sijat 9-15
Axel Ollikainen – Karoliina Hilli 11/5 11/7 11/8
Leevi Jokinen – Jaakko Rouste 5/11 11/7 12/10 11/9
Topi Takaluoma – Joni Kuosmanen 11/8 11/7 10/12 3/11 11/8
Sijat 9-12
Axel Ollikainen – Tuva Holmberg 11/3 11/7 11/2
Topi Takaluoma – Leevi Jokinen 8/11 11/9 11/7 11/8
Sijat 11-12
Tuva Holmberg – Leevi Jokinen 11/5 11/4 11/4
Sijat 9-10
Axel Ollikainen – Topi Takaluoma 11/1 11/6 11/4

Sijat 13-15
Karoliina Hilli bye
Joni Kuosmanen – Jaakko Rouste 4/11 11/6 9/11 14/12 12/10
Sijat 13-14
Karoliina Hilli – Joni Kuosmanen 11/4 11/2 11/3


C-luokka

1. kierros
Iivi Lappalainen OSK – Nea Englund SWE 13/11 11/13 7/11 11/9 11/6
Makar Esin RUS – Anton Uhman OSK 11/3 11/0 11/5
Vilma Liikanen OSK – Wilmer Persson SWE 11/6 11/0 11/3
Georgi Nedogibchenko RUS – Julia Ek SWE 11/4 11/8 11/6
Puolivälierät
Antto Määttänen TSSq – Iivi Lappalainen 11/1 11/5 11/1
Maar Esin – Kian Englund SWE 11/1 11/3 11/1
Vilma Liikanen – Sixten Degerman SWE 11/6 10/12 6/11 11/8 11/9
Georgi Nedogibchenko – Tatu Lappalainen OSK 14/12 9/11 4/11 11/8 11/8
Välierät
Makar Esin – Antto Määttänen11/8 11/6 11/5
Georgi Nedogibchenko – Vilma Liikanen 11/4 11/5 11/6
Pronssiottelu
Antto Määttänen – Vilma Liikanen 11/8 11/5 11/9
Loppuottelu
Makar Esin – Georgi Nedogibchenko 9/11 11/7 11/3 9/11 11/6

Sijat 5-8
Kian Engund – Iivi Lappalainen 11/7 11/3 11/8
Tatu Lappalainen – Sixten Degerman 11/8 11/4 11/8
Sijat 7-8
Sixten Degerman – Iivi Lappalainen 11/4 11/7 13/11
Sijat 5-6
Kian Englund – Tatu Lappalainen 4/11 8/11 11/7 11/ 8 11/7

Sijat 9-12
Anton Uhmann – Nina Englund 11/5 11/9 11/8
Julia Ek – Wilmer Persson 11/6 11/7 11/5
Sijat 11-12
Nea Englund – Wilmer Persson 11/8 10/12 8/11 11/8 11/9
Sijat 9-10
Julia Ek – Anton Uhmann 13/11 11/7 4/11 8/11 11/5


D-luokka

1. kierros
Roosa Joutsi SquNa – Joona Koistinaho OSK 11/4 11/4 11/1
Valter Lindberg SWE – Nea Ollikainen ESRC 12/10 11/7 8/11 11/9
Aapo Ahonen SqK – Hugo Flodin SWE 11/3 11/3 12/10
Atte Rusanen OSK – Isac Mannberg SWE 7/11 11/2 11/2 11/2
Varvara Esina RUS – Joona Korhonen OSK 11/0 11/1 11/4
Martti Rönkä SqK – Mea Åkerström SWE 11/3 11/6 11/6
Linus Rehmal SWE – Linus Kuusisto OSK 11/1 11/1 11/3
Varvara Kleueva RUS – Jane Kotila 11/8 11/4 11/8
Puolivälierät
Roosa Joutsi – Valter Lindberg 13/11 11/7 11/5
Aapo Ahonen – Atte Rusanen 4/11 11/6 3/11 11/4 11/9
Varvara Esina – Martti Rönkä 11/1 11/4 11/7
Varvara Kleueva – Linus Remahl 11/2 11/4 11/0
Välierät
Roosa Joutsi – Aapo Ahonen 11/5 11/5 11/4
Varvara Esina – Varvara Kleueva 11/4 11/4 11/6
Pronssiotelu
Varvara Kleueva – Aapo Ahonen 11/1 11/0 11/4
Loppuottelu
Varvara Esina – Roosa Joutsi 11/4 11/3 11/1

Sijat 5-8
Valter Lindberg – Atte Rusanen 11/7 11/4 11/0
Linus Remahl – Martti Rönkä 11/7 11/9 8/11 5/11 11/9
Sijat 7-8
Atte Räsänen – Martti Rönkä 11/8 11/5 11/6
Sijat 5-6
Valter Lindberg – Linus Remahl 11/5 11/4 11/2

Sijat 9-16
Joona Koistinaho – Nea Ollikainen 9/11 11/7 11/9 11/5
Hugo Flodin – Isac Mannberg 3/11 11// 11/9 10/12 11/7
Joona Korhonen – Mea Åkerström 11/6 11/3 11/2
Jane Kotila – Linus Kuusisto 11/0 11/1 11/1
Sijat 9-12
Joona Koistinaho – Hugo Flodin 11/3 11/4 11/3
Jane Kotila – Joona Korhonen 11/7 11/5 11/4
Sijat 11-12
Joona Korhonen – Hugo Flodin 11/2 11/5 11/4
Sijat 9-10
Jane Kotila – Joona Koistinaho 12/19 10/12 11/3 11/9

Sijat 13-16
Nea Ollikainen – Isac Mannberg 11/4 11/5 1175
Mea Åkerström – Linus Kuusisto 11/8 11/4 11/4
Sijat 15-16
Isac Mannström – Linus Kuusisto 11/6 11/4 11/4
Sijat 13-14
Nea Ollikainen – Mes Åkerström w.o.