Facebook
Twitter
In English

ESF:n junioritourin toiseksi viimeinen kilpailu – Pioneer Junior Squash Cup – pelattiin viikonloppuna Saksan Kölnissä. Kisaan osallistui 381 junioria, joiden joukossa Suomen 15-henkinen joukkue.

Pioneer Junior Squash Cup 2016

Pojat u19

1. kierros
Liam Eason WAL – Rasmus Sirkiä 11/2 11/2 11/4
Elliot Devreid WAL – Joel Jalovaara 11/4 11/1 11/7

Sijat 33-64
Rasmus Sirkiä – Sebastian Walter GER 11/3 11/6 11/2
Ricardo Toscano GUA – Joel Jalovaara 11/7 11/2 10/12 /11 13/11
Sijat 33-48
Willi Wingelsdorf GER – Rasmus Sirkiä 11/2 11/6 12/10

Sijat 41-48
Sergio Garcia ESP – Rasmus Sirkiä 11/7 8/11 11/7 11/6
Sijat 45-48
Max Wohlleben GER – Rasmus Sirkiä w.o.

Sijat 49-64
Yvi Roggen BEL – Joel Jalovaara 11/8 11/7 11/9
Sijat 57-64
Yotam Peled ISR – Joel Jalovaara 11/9 11/8 5/11 11/6
Sijat 61-64
Ayush Udyavar UAE – Joel Jalovaara w.o.


Pojat u17

1. kierros
Omar Maher 2. kierros
Julien Gosset CAN – Ville Koskinen 9/11 11/2 11/5 11/5

Sijat 17-32
Nils Schwab GER – Ville Koskinen 11/8 11/7 11/4
Sijat 25-32
Paul Wingelsdorf GER – Ville Koskinen 11/4 11/6 14/12
Sijat 29-32
Ville Koskinen – Kirill Beolv RUS 11/9 9/11 11/2 11/5
Sijat 29-30
Brian Cowhey USA – Ville Koskinen w.o.

Sijat 33-64
Gus Prager USA – Samuli Niskala 4/11 13/11 11/8 11/6
Alsaraj Hamza JOR – Atte Stengård 11/7 11/6 11/9
Sijat 49-64
Samuli Niskala – Bjarni Kemperman NED 11/7 11/2 11/9
Atte Stengård – Allen Barbier FRA 11/3 8/11 11/5 11/13 11/4
Sijat 49-56
Florian Bierkens BEL – Samuli Niskala 5/11 11/8 11/5 11/5
Tom Schreurs NED – Atte Stengård 11/8 11/5 11/8
Sijat 53-56
Samuli Niskala – Laurin Plank GER 11/4 11/4 11/3
Atte Stengård – Mikolaj Korsak POL 13/11 11/6 11/8
Sijat 53-54
Samuli Niskala – Atte Stengård 11/4 8/11 11/4 13/11


Pojat u13

Karsinta
Florian Söger GER – Onni Niskala 11/9 11/9 11/2
Ville Eskola – Makar Esina RUS 7/11 11/9 15/13 11/6
1. kierros
Rowan Damming NED – Ville Eskola 11/5 11/5 11/9

Sijat 17-32
Antonin Romieu FRA – Ville Eskola 11/4 11/4 12/10
Sijat 25-32
Karan Patel ENG – Ville Eskola 11/4 9/11 11/8 11/8
Sijat 29-32
Petr Smekhov RUS – Ville Eskola 11/6 5/11 11/8 11/9
Sijat 31-32
Ville Eskola – Nico Mathis SUI 7/11 11/7 12/10 11/6

Sijat 33-42
Onni Niskala – Lars Van Dongen NED 11/4 11/8 7/11 11/5
Sijat 33-40
Dennis Welte GER – Onni Niskala 11/9 13/11 11/9
Sijat 33-36
Onni Niskala – Omar Mohamed Khalil Yousef EGY 11/1 11/8 11/5
Sijat 33-34
Moritz Tischler GER – Onni Niskala 9/11 10/12 11/4 11/8 11/9


Tytöt u17

1. kierros
Daniek Krukkert NED – Iida Takaluoma 11/9 11/5 11/9
Gabi Fritsche NED – Iiris Joutsi 11/2 11/2 11/7
Elizabeth Lentz USA – Milla Uusitalo 11/4 5/11 11/7 17/15

Sijat 17-32
Marie Jicinska CZE – Iida Takaluoma 11/9 11/3 11/7
Caroline Arena USA – Iiris Joutsi 11/3 11/2 11/0
Milla Uusitalo – Cassandra Fitze SUI 6/11 11/9 11/8 9/11 11/5
Sijat 17-24
Milla Uusitalo – Carlijn De Zwijger NED 11/6 11/4 11/4
Sijat 17-20
Milla Uusitalo – Isabella Kearns USA 3/11 11/7 11/8 7/11 11/8
Sijat 17-18
Milla Uusitalo –Caroline Arena USA w.o.

Sijat 25-32
Iida Takaluoma – Rose Lawrence USA 11/8 11/4 11/8
Julia Stöger GER – Iiris Joutsi 11/6 11/7 11/7
Sijat 25-28
Iida Takaluoma – Julia Stöger USA 11/8 11/4 8/11 12/10
Sijat 25-26
Cassandra Fitze SUI – Iida Takaluoma 8/11 13/11 11/6 11/6

Sijat 29-32
Rose Lawrence USA – Iiris Joutsi 11/1 11/4 11/7
Sijat 31-32
Iiris Joutsi – Koel Shankar IND w.o.


Tytöt u15

1. kierros
Julia Fink USA – Kamilla Stengård 11/3 3/11 11/4 11/6
Nour Hassan EGY – Viola Joutsi 11/3 11/6 11/7

Sijat 17-31
Kamilla Stengård bye
Ninon Lemarchand FRA – Viola Joutsi 11/7 11/3 11/3
Sijat 17-24
Ruby Jarman ENG – Kamilla Stengård 11/3 7/11 11/6 11/4
Sijat 21-24
Marie-Amelie Callebaut BEL – Kamilla Stengård 11/0 11/3 11/6
Sijat 23-24
Ninon Lemarchand FRA – Kamilla Stengård 11/2 11/5 11/6


Tytöt u13

Karsinta
Riana Alxova CZE – Jemina Stengård 11/7 11/4 11/7
Kara Lincou FRA – Aino Linho 11/2 11/2 11/2
Nour Heikal EGY – Roosa Joutsi 11/2 11/0 11/2

Sijat 17-21
Emma Rózsa HUN – Annamaria Machalova NED 11/9 11/9 3/11 3/11 11/6
Emma Rózsa – Aino Linho 11/9 5/11 5/11 11/8 11/6
Emma Rózsa – Jemina Stengård 11/7 11/9 11/7
Emma Rózsa – Roosa Joutsi 14/12 4/11 8/11 11/5 11/8
Annamaria Machalova – Aino Linho 11/2 12/10 10/12 11/3
Annamaria Machalova – Jemina Stengård 12/10 11/9 11/6
Annamaria Machalova – Roosa Joutsi 13/11 8/11 6/11 11/4 11/5
Aino Linho – Jemina Stengård 11/7 11/4 9/11 11/6
Aino Linho – Roosa Joutsi 11/9 8/11 6/11 11/1 11/3
Jemina Stengård – Roosa Joutsi 11/7 11/9 11/9