Facebook
Twitter
In English

ESRC:n Matias Tuomi vei kauden avaavan Nääs Cupin voiton lauantaina Tampereella. Lopputtelussa Sentorsin Aleksi Leskinen joutui antautumaan suoraan kolmessa erässä. Pronssin vei KSQ:n Esa Naukkarinen erin 3-1 ennen MiSq:n Marko Suistomaata.

Miesten 2-kaavionnsa järjstys oli 1. Samuli Antikainen KSC, 2. Jan Wichmann TSK ja 3. Joel Jalovaara HSK
Miesten 3-kaavion paras oli YlivSq:n Teuvo Määttänen, toinen NääsSq:n Angel Iglesias ja kolmas NässSq:n Krister Koivula.

Tulokset myös tournamentsoftwaressa

Nääs Cup 2016

Miehet 1

Lohko A
Matias Tuomi ESRC – Esa Naukkarinen KSQ 11/5 11/1 11/1
Matias Tuomi – Petteri Tiitinen TSSq 11/3 11/1 11/2
Esa Naukkarinen – Petteri Tiitinen 11/5 11/3 11/3
Nuutti Ruokangas Senators DNS
Lohko B
Aleksi Leskinen Senators – Marko Suistomaa MiSq 11/3 11/8 11/7
Aleksi Leskinen – Tommi Ryyppö TSSq 11/3 §/5 11/4
Aleksi Leskinen – Tuomas Kuuluvainen TSSq 11/9 11/6 11/4
Marko Suistomaa – Tommi Ryyppö 11/6 11/8 11/9
Marko Suistomaa – Tuomas Kuuluvainen 11/3 11/8 11/1
Tommi Ryyppö – Tuomas Kuuluvainen 7/11 12/14 11/5 11/3 11/9

Pronssiottelu
Esa Naukkarinen – Marko Suistomaa 10/12 11/1 11/1 11/4
Loppuottelu
Matias Tuomi – Aleksi Leskinen 11/8 11/6 11/9

Miehet 2

Lohko A
Jan Wichmann TSK – Marko Värilä MetStone 11/9 11/7 11/9
Jan Wichmann – Esa Tuominen HSRC 11/6 11/2 11/8
Marko Värilä – Esa Tuominen 14/12 11/6 11/7
Lohko B
Samuli Antikainen KSC – Juha Heinonen NääsSq 11/6 12/10 11/3
Samuli Antikainen – Jani Stengård SquNa 12/10 8/11 11/7 8/11 11/7
Juha Heinonen – Jani Stengård 11/6 11/1 12/10
Lohko C
Olli Marjomaa HSK – Juhani Heinonen NääsSq 11/1 11/4 8/11 11/5
Atte Stengård SquNa DNS
Lohko D
Joel Jalovaara HSK – Elias Korhonen ESRC 13/11 11/5 11/7
Joel Jalovaara – Risto Vuopala HSRC 11/5 11/4 11/4
Elias Korhonen – Risto Vuopala 11/4 11/7 11/5

Välierät
Jan Wichmann – Joel Jalovaara 11/3 5/11 11&4 11/8
Samuli Antikainen – Olli Marjomaa 8/11 11/5 11/8 11/7
Pronssiottelu
Joel Jalovaara – Olli Marjomaa 11/8 12/10 8/11 11/6
Loppuottelu
Samuli Antikainen – Jan Wichmann 11/7 11/9 13/11

Sijat 5-8
Elias Korhonen – Marko Värilä 11/4 9/11 7/11 11/3 11/6
Juha Heinonen – Juhani Heinonen 11/9 11/6 11/6
Sijat 5-6
Juha Heinonen – Elias Korhonen 11/9 8/11 11/7 11/7


Miehet 3

Lohko A
Krister Koivula NääsSq – Jouko Puustinen KSQ 8/11 11/5 11/8 11/9
Krister Koivula – Jari Kaartinen SqJu 11/6 11/5 11/4
Jouko Puustinen – Jari Kaartinen 11/5 9/11 11/2 11/9
Lohko B
Erkki Pyynönen NääsSq – Hamzuh Mukhtar NääsSq 11/2 11/6 11/8
Lohko C
Teuvo Määttänen YlivSq – Jukka Nummi NääsSq 11/6 11/6 11/9
Teuvo Määttänen – Esa Mäkisalo SquNa 11/4 11/2 11/4
Jukka Nummi – Esa Mäkisalo 11/7 11/9 12/10
Lohko D
Angel Iglesias NääsSq – Ari Kuoppa NääsSq 11/3 11/9 11/9
Angel Iglesias – Jaakko Laatikainen KSC 11/8 11/3 11/4
Ari Kuoppa – Jaakko Laatikainen 11/7 11/5 12/10

Välierät
Angel Iglesias – Krister Koivula 7/11 11/9 11/8 11/3
Teuvo Määttänen – Erkki Pyynönen 7/11 11/3 11/2 11/5
Pronssiottelu
Krister Koivula – Erkki Pyynönen 11/8 11/8 11/5
Loppuottelu
Teuvo Määttänen – Angel Iglesias 11/5 7/11 11/4 11/9

Sijat 5-8
Ari Kuoppa – Jouko Puustinen 10/12 12/10 11/6 11/9
Jukka Nummi – Hamzuh Mukhtar 12/10 3/11 7/11 11/7 11/5
Sijat 5-6
Jukka Nummi – Ari Kuoppa 11/8 11/7 11/7


Avaa pdf klikkaamalla kutsua