Facebook
Twitter
In English

Miko Äijänen puolusti menestyksekkäästi viime vuoden voittoaan TSSq Cupissa Turussa. Neljän pelaajan lohkona pelatun kisan kakkoseksi nousi Anssi Määttänen ja kolanneksi Ville Karsikas. Peränpitäjäna oli Topias aalto.
Kakkoskaaviossa nuorukaiset Samuli Niskala ja Atte Stengård pudottivat pronssiotteluun hieman kokeneemmat Raimo Ylirannan (pronssi) ja Erik Mäen.Voiton viisieräisessä kamppailussa vei Atte Stengård.
Kolmoskaaviossa isännät Tom Söderholm (kultaa) ja Petri Toivonen (hopeaa) jättivät sentään pronssin ESRC:n Kari Aallolle.
Tulokset on julkaistu perinteisessä muodossa sekä tournamentsoftwaressa.

TSSq Cup 2016

Miehet 1

Miko Äijänen JSK – Anssi Määttänen TSSq 11/3 11/7 11/5
Miko Äijänen – Ville Karsikas JSK 11/3 11/4 11/9
Miko Äijänen – Topias Aalto ESRC 12/10 9/11 11/3 11/6
Anssi Määttänen – Ville Karsikas 7/11 11/9 9/11 11/8 11/7
Anssi Määttänen – Topias Aalto 13/11 11/4 11/5
Ville Karsikas – Topias Aalto 11/3 11/0 11/4


Miehet 2

1. kierros
Samuli Niskala SC Ruka – Marko Suistomaa MiSq 11/8 8/11 5/11 11/7 11/7
Petteri Tiitinen TSSq – Joel Jalovaara HSK 5/11 11/6 11/6 11/8
Olli Marjomaa HSK – Santtu Elo TSSq w.o.
Raimo Yliranta JSK – Timo Ahlroos TSSq 11/7 8/11 10/12 11/6 11/4
Atte Stengård SquNa – Lasse Sulku NääsSq 11/5 11/5 11/5
Karl-Kristian Högström ESRC – Jouko Järvi ESRC 11/5 11/8 3/11 11/9
Jonne Stengård SquNa – Jani Stengård SquNa 5/11 11/8 13/15 11/8 11/8
Erik Mäki NääsSq – Tuomas Kuuluvainen SquNa 4/11 11/0 11/6 7/11 11/3
Puolivälierät
Samuli Niskala – Petteri Tiitinen 11/8 6/11 11/5 11/13 11/7
Raino Ylliranta – Olli Marjomaa 12/10 11/7 11/3
Atte Stengård – Karl-Kristiab Högström 11/4 11/6 11/9
Erik Mäki – Jonne Stengård 12/10 8/11 11/6 11/6
Välierät
Samuli Niskala – Raimo Yliranta 18/16 11/6 6/11 11/9
Atte Stengård – Erik Mäki 7/11 14/12 11/4 11/1
Pronssiottelu
Raimo Yliranta – Erik Mäki 11/7 11/6 11/1
Loppuottelu
Atte Stengård – Samuli Niskala 11/4 13/15 11/3 8/11 11/7

Plate
1. kierros

Joel Jalovaara – Marko Suistomaa w.o.
Timo Ahlroos bye
Lasse Sulku – Jouko Järvi 11/4 11/4 11/2
Jani Stengård – Tuomas Kuuluvainen w.o.
Välierät
Joel Jalovaara – Timo Ahlroos 11/8 13/11 12/10
Lasse Sulku – Jani Stengårs 12/10 11/8 3/11 11/8
Pronssiottelu
Timo Ahlroos – Jani Stengård 11/8 11/4 11/5
Loppuottelu
Joel Jalovaara – Lasse Sulku 11/4 8/11 11/3 11/9


Miehet 3

1. kierros
Tom Söderholm TSSq bye
Kamilla Stengård SquNa – Onni Niskala SC Ruka 5/11 11/8 11/8 13/11
Jari Kaartinen SqJu – Antto Määttänen TSSq 11/5 11/4 11/5
Kari Aalto ESRC – Esa Mäkisalo SquNa 14/12 8/11 6/11 11/8 11/6
Juha Söderström TSSq – Roope Toivonen TSSq 11/3 9/11 11/7 11/1
Petri Toivonen TSSq – Kaijo Liikala SqJu 11/6 11/6 11/8
Jyrki Wahlstedt HSRC bye
Puolivälierät
Tom Söderholm – Kamilla Stengård 11/9 11/5 11/6
Kari Aalto – Jari Kaartinen 11/8 11/3 11/5
Petri Toivonen – Juha Söderström 11/5 11/6 15/17 11/5
Jyrki Wahlstedt bye
Välierät
Tom Söderholm – Kari Aalto 11/6 11/6 11/7
Petri Toivonen – Jyrki Wahlstedt 11/5 11/2 11/6
Pronssiottelu
Kari Aalto – Jyrki Wahlstedt 5/11 11/4 11/9 11/8
Loppuottelu
Tom Söderholm – Petri Toivonen 11/7 11/3 9/11 11/8

Plate
Keijo Liikala – Esa Mäkisalo 11/6 11/8
Roope Toivanen – Keijo Liikala 11/7 11/5
Keijo Liikala – Onni Niskala 11/7 11/8
Keijo Liikala – Antto Määttänen 11/7 11/7
Esa Mäkisalo – Roope Toivanen 11/9 11/9
Onni Niskala – Esa Mäkisalo 5/11 1177 1179
Esa Mäkisalo – Antto Määttänen 11/4 11/3
Roope Toivanen – Onni Niskala 11/5 7/11
Roope Toivanen – Antto Määttänen 11/0 11/9
Onni Niskala – Antto Määttänen 8/11 11/9 11/4



Avaa pdf klikkaamalla kutsua