Facebook
Twitter
In English

Juniorijoukkueiden SM-titteleistä kamppailtiin lauantaina Helsingin Talihallissa. Mestaruuksista kamppailtiin kolmesa sarjassa (u19, u15 ja u13).
Mitalit jakautuivat seuraavasti:

u19

1. HSK Kuninkaat Joel Jalovaara, Rasmus Sirkiä, Meeri Särkkä
2. ESRC Real Kings Ville Koskinen, Elias Korhonen, Joel Rouste
3. SC-Ruka Quupiot Samuli Niskala, Veikko Herola, Onni Niskala.

u15

1. ESRC Beast Ville Ruismäki, Leo Paatelainen, Ville Eskola
2. OSK Oskari Laitinen, Saana Valasma, Karoliina Hilli
3. ESRC Lumimiehet Axel Ollikainen, Juuso Kotila, Jaakko Rouste

u13

1. SquNa Buenot Viola Joutsi, Kamilla Stengärd, Roosa Joutsi
2. ESRC Kössirusinat Jane Kotila, Nea Ollikainen, Kaius Puura
3. OSK Vilma Liikanen, Joona Korhonen.

Tulokset

u19

HSK Kuninkaat – ESRC Real Kings 3-0
Joel Jalovaara – Ville Koskinen 3-1 (11/8 11/7 12/14 11/6)
Rasmus Sirkiä – Elias Korhonen 3-1 (11/9 10/12 11/0 12/10)
Meeri Särkkä -Joel Rouste 3-2 (9/11 10/12 11/5 13/11 11/9)
HSK Kuninkaat – SC Ruka Quupiot 3-0
Joel Jalovaara – Samuli Niskala 3-1 (11/6 12/10 10/12 11/7)
Rasmus Sirkiä – Veikko Herola 3-1 (4/11 11/6 11/6 11/4)
Meeri Särkkä – Onni Niskala 3-0 (11/4 11/2 11/3)
HSK Kuninkaat – OSK II 3-0
Joel Jalovaara – Saana Valasma 3-0 (11/2 11/2 11/5)
Rasmus Sirkiä – Valtteri Laitinen 3-1 (11/9 11/3 7/11 11/3)
Meeri Särkkä – Jasper Liikanen 3-0 (11/8 11/9 11/3)
HSK Kuninkaat – OSK I 3-0
Joel Jalovaara – Severi Salminen 3-0 (11/7 11/5 11/6)
Rasmus Sirkiä – Iida Takaluoma 3-0 (11/7 11/8 11/6)
Meeri Särkkä – Axel Åström 3-0 (11/4 11/4 11/3)
ESRC Real Kings – SC Ruka Quupiot 2-1
Ville Koskinen – Samuli Niskala 0-3 (7/11 5/11 7/11)
Elias Korhonen – Veikko Herola 3-0 (11/7 11/3 11/8)
Joel Rouste – Onni Niskala 3-1 (11/9 12/10 5/11 11/5)
ESRC Real Kings – OSK II 3-0
Ville Koskinen – Oskari Laitinen 3-0 (13/11 12/10 13/11)
Elias Korhonen – Valtteri Laitinen 3-0 (11/5 11/2 11/6)
Joel Rouste – Jasper Liikanen 3-0 (11/6 11/4 11/4
ESRC Real Kings – OSK I 3-0
Ville Koskinen – Severi Salminen 3-0 (11/5 11/6 11/4)
Elias Korhonen – Iida Takaluoma 3-1 (10/12 11/3 11/2 11/4)
Joel Rouste – Axel Åström 3-0 (11/5 11/4 11/6)
SC Ruka Quupiot – OSK II 3-0
Samuli Niskala – Valtteri Laitinen 3-0 (11/1 11/6)
Veikko Herola – Jasper Liikanen 3-0 (11/4 11/6 11/4)
Onni Niskala – Karoliina Hilli 3-2 (11/8 5/11 5/11 11/6 11/9)
SC Ruka Quupiot – OSK I 2-1
Samuli Niskala – Severi Salminen 3-0 (11/5 11/5 11/3)
Veikko Herola – Iida Takaluoma 3-1 (8/11 11/4 11/7 11/1)
Onni Niskala – Axel Åström 1-3 (13/15 9/11 11/8 9/11)
OSK II – OSK I 2-1
Oskari Laitinen – Severi Salminen 3-0 (11/2 11/7 11/6)
Valtteri Laitinen – Iida Takaluoma 3-1 (11/8 14/12 5/11 11/4)
Jasper Liikanen – Axel Åström 1-3 (8/11 8/11 11/8 3/11)

u15

ESRC Beast – OSK 2-1
Ville Ruismäki – Oskari Laitinen 0-3 (2/11 6/11 7/11)
Leo Paatelainen – Saana Valasma 3-0 (11/7 13/11 11/7)
Ville Eskola – Karoliina Hilli 3-2 13/11 11/8 7711 5/11 11/3
ESRC Beast – ESRC Lumimiehet 3-0
Ville Ruismäki – Axel Ollikainen 3-0 (11/7 11/5 11/6)
Leo Paatelaineni – Juuso Kotila 3-0 (11/4 11/3 11/4)
Ville Eskola – Jaakko Rouste 3-1 (5/11 11/7 11/7 11/9)
OSK – ESRC Lumimiehet 3-0
Oskari Laitinen – Axel Ollikainen 3-0 (11/4 11/2 11/3)
Saana Valama – Juuso Kotila 3-0 (11/5 11/5 11/0)
Karoliina Hilli – Jaakko Rouste 3-1 (9/11 11/2 11/6 11/6)

u13

SquNa Buenot – ESRC Kössirusinat 2-1
Viola Joutsi – Jane Kotila 3-0 (11/3 11/3 11(3)
Kamilla Stengård – Nea Ollikainen 3-0 (11/9 11/6 14/12)
Roosa Joutsi – Kaius Puura 1-3 (8/11 8/11 11/4 6/11)
SquNa Buenot – OSK 3-0
Viola Joutsi – Vilma Liikanen 3-0 (11/5 11/4 11/2)
Kamilla Stengård – Joona Korhonen 3-0 (11/1 11/4 11/2)
Roosa Joutsi – xxx 3-0 w.o.
SquNa Buenot – HSK Pelurit 3-0
Viola Joutsi – Viivi Riutta 3-0 (11/1 11/1 11/7)
Kamilla Stengård – Walford Geers 3-0 (11/3 11/2 11/3)
Roosa Joutsi – Kalle Marttinen 3-0 (11/4 11/3 11/4)
SquNa Buenot – HSK Tsempparit 3-0
Viola Joutsi – Eliel Haapkylä 3-0 (11/2 11/3 11/4)
Kamilla Stengård – Eemi Lehto 3-0 (11/4 11/5 11/7)
Roosa Joutsi – Aaro Vierelä 3-0 (11/5 11/2 11/1)
ESRC Kössirusinat – OSK 2-1
Jane Kotila – Vilma Liikanen 3-1 (11/4 11/8 8/11 11/3)
uNea Ollikainen – Joona Korhonen 0-3 (9/11 5/11 7/11)
Kaius Puura – xxx 3-0 w.o.
ESRC Kössirusinat – HSK Pelurit 3-0
Jane Kotila – Viivi Riutta 3-0 (11/2 11/2 11/4)
Nea Ollikainen – Walford Geers 3-2 (9/11 7/11 20/18 13/11 11/7)
Kaius Puura – Kalle Marttinen 3-0 (11/4 11/4 11/6
ESRC Kössirusinat – HSK Tsempaparit 3-0
Jane Kotila – Eliel Haapkylä 3-0 (11/6 11/6 11/4)
Nea Ollikainen – Eemi Lehto 3-1 (11/2 11/4 9/11 11/5)
Kaius Puura – Aaro Vierelä 3-0 (11/1 11/3 11/1)
OSK – HSK Pelurit 2-1
Vilma Liikanen – Viivi Riutta 3-1 (11/9 11/8 8/11 11/8)
Joona Korhonen – Walford Geers 3-1 (8/11 11/4 11/1 11/7)
xxx – Kalle Marttinen 0-3 w.o.
OSK – HSK Tsempparit 2-1
Vilma Liikanen – Eliel Haapkylä 3-0 (11/4 11/1 11/6)
Joona Korhonen – Eemi Lehto 3-0 (11/2 11/6 11/3)
xxx – Aaro Vierelä 0-3 w.o.
HSK Pelurit – HSK Tsempparit 3-0
Viivi Riutta – Eliel Haapkylä 3-1 (11/7 11/8 8/11 11/3)
Walford Geers – Eemi Lehto 3-0 (11/7 11/1 11/7)
Kalle Marttinen – Aaro Vierelä 3-0 (11/2 11/5 11/2)