Facebook
Twitter
In English

Aleksi Leskinen (Senators) vei Kivenlahti Openin ykköskaavion loppuottelun 3-0 voitolla TSSq:n Anssi Määttäsestä. Pronssiottelussa SC-Rukan Samuli Niskala nousi 0-2 tilanteesta ja muutaman ottelupallon takaa voittoon ESRC:n Elias Korhosesta.
Kakkoskaavion mitalikolmikko oli Iiro Stubin (MetStone), Marko Värilä (MetStone) ja Esa Sutelainen (HSRC).
Kolmoskaaviossa Ville Ruismäki (ESRC) löi lopputtelussa Ilkka Virtasen (JSK) ja kolmas oli ESP:n Vesa Toropainen.

Täydelliset tulokset tournamentsoftwaressa sekä tässä alla.

Kivenlahti Open

Miehet 1

Aleksi Leskinen Senators – Anssi Määttänen TSSq 11/8 11/8 11/6
Aleksi Leskinen – Samuli Niskala SC-Ruka 7/11 11/4 11/4 11/9
Aleksi Leskinen – Elias Korhonen ESRC 13/11 11/7 11/7
Anssi Määttänen – Samuli Niskala 11/7 11/7 11/5
Anssi Määttänen – Elias Korhonen 11/7 11/3 11/4
Samuli Niskala – Elias Korhonen 3/11 7/11 18/16 11/7 11/7


Miehet 2

1. kierros
Marko Värilä MetStone – Karl-Kristian Högström ESRC 11/7 5/11 11/6 11/9
Esa Sutelainen HSRC – Jouko Järvi ESRC 11(6 11/2 11/9
Harri Kivi-Koskinen MetStone – Kristian Ulfves ESP w.o.
Iiro Stubin MetStone – Jyrki Wahlstedt HSRC 11/5 11&8 11/0
Välierät
Marko Värilä – Esa Sutelainen 4/11 13/11 11/7 11/4
Iiro Stubin – Harri Kivi-Koskinen 12/10 6/11 11/5 11/9
Pronssiottelu
Esa Sutelainen – Harri Kivi-Koskinen 6/11 11/8 11/2 10/12 11/5
Loppuottelu
Iiro Stubin – Marko Värilä 6/11 11/7 11/7 8/11 11/9

Sijat 5-8
Karl-Kristian Högström – Jouko Järvi 11/8 11/9 4/11 11/3
Jyrki Wahlstedt bye
Sijat 5-6
Karl-Kristian Högström – – Jyrki Wahlstedt 11/7 11/8 11/3


Miehet 3

1. kierros
Joel Rouste ESRC – Vesa Toropainen ESP 11/9 11/4 14/16 8/11 11/9
Ilkka Virtanen JSK – Tapio Koivu ESRC 11/4 11/4 11/9
Ville Ruismäki ESRC – Onni Niskala SC-Ruka 11/0 11/4 11/4
Eino Vaarala ESRC – Hannu Karjalainen HSK 9/11 9/11 14/12 11/3 11/6
Välierät
Ilkka Virtanen – Joel Rouste 11/13 11/3 11/5 11/6
Ville Ruismäki – Eino Vaarala 11/8 11/9 11/7
Pronssiottelu
Joel Rouste – Eino Vaarala 11/13 11/8 2/11 11/7 11/9
Loppuottelu
Ville Ruismäki – Ilkka Virtanen 12/10 11/6 11/8

Sijat 5-8
Tapio Koivu – Vesa Toropainen 11/9 9/11 6/11 11/7 11/9
Hannu Karjalainen – Onni Niskala 11/9 11/7 11/8
Sijat 7-8
Vesa Toropainen – Onni Niskala 11/4 11/6 11/9
Sijat 5-6
Tapio Koivu – Hannu Karjalainen 9/11 11/7 11/6 9/11 13/11



Avaa pdf klikkaamalla kutsua