Facebook
Twitter
In English

Nuutti Ruokangas voitti Squash Kuopion järjestämän Fontanella kylpylä squash-turnauksen. Loppuottelussa Henri Kananen kaatui erin 3-0
Junioriluokassa paras oli Juho Kallio

Fontanella Cup

Aikuiset

Lohko A
Nuutti Ruokangas Senators – Juho Halonen HSK 10/12 11/3 11/3 11/2
Nuutti Ruokangas – Veikko Herola SqK 11/2 11/1 11/2
Juho Halonen – Veikko Herola 11/7 9/11 11/5 11/3
Lohko B
Henri Kananen JoSK – Timo Pajo SqK 11/9 11/6 10/12 11/5
Henri Kananen – Henrietta Huuhka SqK 11/8 11/8 11/5
Timo Pajo – Henrietta Huuhka 11/9 11/8 11/4
Lohko C
Joel Jalovaara HSK – Riina Koskinen HSRC 11/3 11/6 11/3
Joel Jalovaara – Timo Herola SqK 11/1 11/1 11/4
Riina Koskinen – Timo Herola 11/5 11/9 11/6
Lohko D
Ville Koskinen SqK – Samuli Antikainen KSC 3–2
Ville Koskinen – Rasmus Sirkiä HSK 13/15 11/5 12/10 11/9
Samuli Antikainen – Rasmus SIrkiä 9/11 8/11 11/3 11/4 11/7

Välierät
Nuutti Ruokangas – Joel Jalovaara 11/7 11/9 11/6
Henri Kananen – Ville Koskinen 11/9 13/11 4/11 12/10
Pronssiottelu
Joel Jalovaara – Ville Koskinen 11/4 11/8 11/0
Loppuottelu
Nuutti Ruokangas – Henri Kananen 11/5 11/4 11/9

Sijat 5–8
Juho Halonen – Riina Koskinen 11/6 6/11 11/1
Samuli Antikainen – Timo Pajo 11/7 13/15 11/0
Sijat 7–8
Timo Pajo – Riina Koskinen w.o.
Sijat 5–6
Juho Halonen – Samuli Antikainen 11/9 9/11 11/6

Sijat 9–12
Veikko Herola – Timo Herola 12/10 11/3
Rasmus Sirkiä – Henrietta Huuhka 11/4 11/5
Sijat 11–12
Henrietta Huuhka – Timo Herola 11/9 8/11 11/9
Sijat 9–10
Rasmus Sirkiä – Veikko Herola 11/4 11/6


Juniorit

Lohko A
Juho Kallio MiSq – Leo Parviainen SqK 11/1 11/6
Juho Kallio – Aapo Ahonen SqK 11/4 11/6
Juho Kallio – Onni Puhto MiSq 11/6 11/4
Leo Parviainen – Aapo Ahonen 11/4 11/4
Leo Parviainen – Onni Puhto 7/11 11/9 12/10
Aapo Ahonen – Onni Puhto 11/9 11/5
Lohko B
Aapo Kääriäinen MiSq – Viivi Paksu MiSq 11/4 12/10
Aapo Kääriäinen – Martti Rönkä SqK 11/9 11/6
Aapo Kääriäinen – Otto Parviainen SqK 11/4 11/8
Viivi Paksu – Martti Rönkä 11/8 11/5
Viivi Paksu – Otto Parviainen 11/3 11/9
Martti Rönkä – Otto Parviainen 11/6 11/7

Välierät
Juho Kallio – Viivi Paksu 11/7 11/6
Aapo Kämäräinen – Leo Parviainen 11/7 11/5
Pronssiottelu
Viivi Paksu – Leo Parviainen 11/4 11/7
Loppuottelu
Juho Kallio – Aapo Kämäräinen 11/5 11/1

Sijat 5–8
Otto Parviainen – Aapo Ahonen 8/11 12/10 11/9
Martti Rönkä – Onni Puhto 11/5 11/8

Sijat 7–8
Otto Parviainen – Onni Puhto 11/7 11/5

Sijat 5–6
Aapo Ahonen – Martti Rönkä 11/8 11/4



Avaa pdf klikkaamalla kutsua