Facebook
Twitter
In English

Ensi kauden kilpailuanomukset ja liigailmoittautumiset tulee tehdä viimeistään keskiviikkona 31.5.2017.
Helpoiten se käy netissä alla olevista linkeistä, mutta myös sähköposti osoitteeseen squash.office[at]squash.fi kelpaa.
Kilpailuanomus: www.squash.fi/ilmo3
Liigailmoittautuminen: www.squash.fi/ilmo7


Alustavia päivämääriä kaudelle 2017-18:

SM    EM    Ruotsi

2017 ELOKUU
04.08.-06.08. Finnish Masters Open M&W: 35+ –> Talihalli / Helsinki
25.08.-27.08. Remeo Finnish Junior Open P: 19, 17, 15, 13 T: 19, 17, 15, 13 SSqL / Helsinki
25.08.-28.08. Remeo Helsinki Summer Challenger PSA M5 SSqL / Helsinki
30.08.-02.09. European Masters 2017 Wroclaw / Puola
2017 SYYSKUU
01.09.-03.09. Täby Open PSA CS PSA CS Täby / Ruotsi
09.09. Nääs-cup NääsSq / Tampere
13.09.-16.09. Euro Cup seurajoukkueet M N Paderborn / Saksa
23.09. Squashliiga 1
29.09.-01.10. Göteborg Open PSA CS PSA CS Göteborg / Ruotsi
2017 LOKAKUU
05.01.-08.10. Nordic Junior Open Malmö / Ruotsi
07.10.-08.10. Seniorijoukkueiden SM
12.10.-15.10. Danish Junior Open Herlev / Tanska
13.10.-15.10. Helsinki Open Eliitti HSK / Helsinki
28.10. Squashliiga 2
2017 MARRASKUU
04.11.-05.11. Juniorijoukkueiden SM
17.11.-19.11. Espoo Open Eliitti ESRC / Espoo
24.11.-26.11. Enskede Squash Cup PSA CS PSA CS Enskede / Ruotsi
26.11.-03.12. Miesten joukkue-MM Marseille / Ranska
2017 JOULUKUU
02.12. Fontanella Cup M1 SqK / Siilinjärvi
09.12. Squashliiga 3
2018 TAMMIKUU
03.01.-07.01. British Junior Open Birmingham / Englanti
12.01.-14.01. Intersquash Open PSA CS PSA CS Tukholma / Ruotsi
12.01.-14.01. SM JUNIORIT
19.01.-21.01. SM SENIORIT M. 35-> N: 35 ->
28.02. Squashliiga 4
2018 HELMIKUU
30.01.-04.02. Savcor Finnish Open PSA M MiSq / Suomi
06.02.-11.02. USC Swedish Open PSA M Linköping / Ruotsi
09.02.-11.02. USC Squash Cup PSA CS PSA CS Linköping / Ruotsi
16.02.-18.02. SM-KILPAILUT MY, B, C, D NY, B, C
23.01.-25.02. Swedish Masters Open M: 35-> N: 35-> Göteborg / Ruotsi
2018 MAALISKUU
02.03.-04.03. Eliittikilpailu 3
02.03.-04.03. German Juior Open Hampuri / Saksa
10.03. Squashliiga 5
16.03.-18.03. Cronimet Open PSA M5 Skellefteå / Ruotsi
17.03.-18.03. Norwegian Junior Open Oslo / Norja
23.03.-26.03. EM u19 Henk.koht, Henk.koht. Bielsko-Biela / Puola
24.03. Squashliiga 6
28.03.-31.03. EM u19 Joukkue Joukkue Bielsko-Biela / Puola
2018 HUHTIKUU
01.04. PÄÄSIÄINEN
06.04.-08.04. Eliittikilpailu 4
13.04.-15.04. Västerås Open PSA CS Västerås / Tuotsi
28.04. Squashliiga Playoffs & karsinnat
2018 TOUKOKUU
02.05.-05.05. EM JOUKKUET M N
04.05.-06.05. Malmö Squash Open PSA CS Malmö / Ruotsi
10.05.-13.05. EM u17 / u15 Joukkueet
2018 KESÄ-ELOKUU
06.07.-10.07. Cologne Junior open Köln / Saksa
12.07.-15.07. Dutch Junior Open Amsterdam / Hollanti
24.07.-29.07. Miesten u19 joukkue-MM Chennai / Intia
29.09.-04.08. World Masters Charlottesville / USA
17.08.-19.08. Finnish Masters Open Helsinki


Kauden 2016-17 tulosten mukainen sarjajako

SM-sarja, naiset
ESRC I, ESRC II, HSRC, MiSq, OSK, SquNa

I-div, naiset
ESRC III , ESRC IV , ESRC V, KSQ

SM-sarja, miehet
ESRC, JSK, KSQ, MiSq, Senators, TSSq

I-div, miehet
ESRC II, HSK I , HSRC I , JSK II, LSQ , MiSq II , NääsSq I , NääsSq II , Ruka , Senators Farm, Sq-88. TSSq II

II-div, miehet
ESP, ESRC III , ESRC IV, ESRC V, HSK II , HSRC II, HSRC III, JSK III, JoSK, KSQ II, LahtiSq I, LahtiSq II, MetStone I, MetStone II, MiSq III , MyyrSq, NääsSq III, NääsSq IV, OSK, SalSi, SaSkö, SqJu, SquNa, TSSq III


Kilpailujen rekisteröintimaksut kaudella 2017-18

1. taso € 50,-
2. taso € 34,-

Rekisteröintimaksu kattaa kaikki pelattavat luokat.

SM-kilpailut
Yleisten luokkien SM € 125,-
Juniorien SM € 125,- P:19, 17, 15 (13/11); T:19, 17 15 (13/11)
Seniorien SM € 125,- M35-> N30->
Seniorien joukkue-SM € 125,-
Juniorien joukkue-SM € 125,-

Squashliigan sarjamaksut 2017-18

SM-sarja, miehet: € 200,-
I-divisioona, miehet: € 170,-
II-divisioona, miehet: € 100,-
SM-sarja, naiset: € 150,-
I-divisioona, naiset: € 100,-

Lisätietoja
Poku Salo
040 776 5320
poku.home[at]squash.fi

ESF JUNIOR CIRCUIT 2017-18

26–28.08. Finnish Junior Open Helsinki, Finland
08–10.09. Welsh Junior Open (GP) Cardiff, Wales
06-08.10. Serbian Junior Open Beograd, Serbia
06-08.10. Nordic Junior Open (SS) Malmö, Sweden
12–15.10. Danish Junior Open (GP) Copenhagen, Denmark
12–15-10. Hungarian Junior Open (GP) Budapest, Hungary
20–22-10- Slovak Junior Open Bratislava, Slovakia
27-29.10. Russian Junior Open Moscow, Russia
02–05.11. Belgian Junior Open (SS) Herentals, Belgium
09-11.11. Jersey Junior Open St Clement, Jersey
17–19.11. Polish Junior Open (GP) Wroclaw, Poland
24-26.11. Irish Junior Open (GP) Dublin, Ireland
07-10.12. Swiss Junior Open (SS) Langnau am Albis, Switzerland
28–30.12. Scottish Junior Open (GP) Edinburgh, Scotland

03-07.01. British Junior Open (SS) Birmingham, England
19-21.01. Czech Junior Open 2017 (SS) Prague, Czech Republic
02–04.92. Slovenian Junior Open Ljubljana, Slovenia
15–18.02. French Junior Open (SS) Lille, France
23-25-02. Austrian Junior Open (GP) Vienna, Austria
02–04.03. German Junior Open (SS) Hamburg, Germany
17-18.03. Norwegian Junior Open Oslo, Norway
24.3-1.4. European Team and Individuals U19 Bielsco- Biala, Poland
13–15.03. Luxembourg Junior Open Sandweiler, Luxembourg
04–06-05. Croatian Junior Open Zagreb, Croatia
10–13.03. European Team and Individuals U17/15 TBC
18–20.05. Romania Junior Open Bucharest, Romania
25–27.05. Spanish Junior Open Santiago De Compostela, Spain
01-03.06. Ukraine Junior Open Kiev, Ukraine
02-03.06. Liechtenstein Junior Open Vaduz, Liechtenstein
15–17.06. Italian Junior Open (GP) Ricionne, Italy
22–24.06. Portuguese Junior Open Porto, Portugal
06–10.07. Cologne Junior Cup (SS) Cologne, Germany
12-15.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam, Netherlands

ESF MASTERS CIRCUIT 2017-18

15.09.-17.09. Italian Masters (MO) Riccione
29-09.-01.10. German Masters (GP) Krefald
27.10.-29.10. Polish Masters (GP) Varsova
03.11.-05.11. Belgian Masters (MO) Bryssel
17.11.-19.11. Dutch Masters (MO) Rotterdam
08.12.-10.12. Welsh Masters (MO) Cardiff
19.01.-21.01. Portuguese Masters (GP) Porto
16.02.-18.02. Swedish Masters (MO) Göteborg
09.03.-11.03. Spanish Masters (MO) Valencia
20.04.-22.04. Czech Masters (GP) Praha
18.05.-20.05. Hungarian Masters (MO) Budapest
08.06.-10.06. French Masters (MO) Bordeax
29.06.-01.07. Swiss Masters (MO) Uster
17.08.-19.08. Finnish Masters (MO) Helsinki