Facebook
Twitter
In English

Helsinki Squash Rackets Club Järjesti 40v-juhliensa yhteydessä kansallisen turnauksen. Miesten V+A kilpasarjan voittoon pelasi Aleksi Leskinen, joka loppuottelussa löi Anssi Määttäsen. Miesten kilpasrjassa voittoon ylsi Marko Suistomaa voittamalla finaalissa Eemeli Hautasen. Lisäksi pelattiin sekä miesten että naisten kuntosarja, jonka voittajia olivat Hannu Elopuro ja Anneli Koivula.

Tulokset Tournamentsoftwaressa ja alla.

HSRC 40v-turnaus
Miehet V+A kilpa

1. kierros
Aleksi Leskinen HSRC bye
Toniu Wallin JSK – Mikko Laakkonen HSRC 11/4 11/3 11/7
Ville Karsikas JSK – Jarmo Karjala HSRC 11/9 11/5 11/8
Toni Lötjönen HSRC bye
Kristjan Pettai EST bye
Anssi Määttänen YlivSq – Risto Jokinen HSRC 11/6 11/4 11/8
Kai Stöör JSK – Tommi Ekholm HSRC 11/8 11/9 11/9
Jaakko Vähämaa ESRC bye
2. kierros
Aleksi Leskinen – Toni Wallin 11/3 11/5 11/7
Toni Lötjönen – Ville Karsikas 11/7 5/11 11/7 11/3
Anssi Määttänen – Kristjan Pettai 11/7 11/6 11/5
Jaakko Vähämaa – Kai Stöör 11/2 11/6 11/4
Välierät
Aleksi Leskinen – Toni Lötjönen 11/3 12/10 11/13 11/6
Anssi Määttänen – Jaakko Vähämaa 11/6 12/10 9/11 12/10
Pronssiottelu
Jaakko Vähämaa – Toni Lötjönen 9/11 8/11 11/4 11/2 11/2
Loppuottelu
Aleksi Leskinen – Anssi Määttänen 11/9 11/7 11/7

Miehet Kilpa

1. kierros
Seppo Rissanen HSRC bye
Paul Brennan MetSq – Jukka Havaste HSRC 11/8 11/7 6/11 8/11 11/8
Jan Matalamäki bye
Antti Lind HSRC bye
Esa Tuominen HSRC bye
Markus Seppälä HSRC – Kaspar Listra EST 11/4 11/3 11/1
Timo Laitinen HSRC – Jouni Lindblad HSRC 11/5 11/4 11/6
Eemeli Hautanen JSK bye
Marko Suistomaa MiSq bye
Marko Kivi-Koskinen HSRC – Kari Aalto ESRC 11/9 11/8 11/7
Juha Sarlund HSRC – Markku Kaistinen JSK 7/11 12/10 10/12 11/6 11/7
Ilmari Vikström HSRC bye
Jouko Puustinen KSQ bye
Sauli Jämsä HSRC bye
Janne Elovirta HSRC – Erki Vall EST 11/7 11/5 11/7
Petteri Repo HSRC bye
2. kierros
Seppo Rissanen – Paul Brennan 11/9 11/4 11/8
Antti Lind – Jan Matalamäki 11/5 8/11 11/2 11/5
Esa Tuominen – Markus Seppälä 11/5 12/14 11/9 11/8
Eemeli Hautanen – Timo Laitinen 11/7 11/8 11/4
Marko Suistomaa – Marko Kivi-Koskinen 11/5 11/4 11/1
Ilmari Vikström – Juha Sarlund 11/6 11/3 11/6
Jouko Puustinen – Sauli Jämsä 11/6 11/4 11/8
Petteri Repo – Janne Elovirta 7/11 17/15 11/5 11/4
3. kierros
Seppo Rissanen – Antti Lind 11/8 9/11 11/6 11/5
Eemeli Hautanen – Esa Tuominen 11/9 11/5 11/4
Marko Suistomaa – Ilmari Vikström 11/4 4/11 11/2 11/1
Petteri Repo – Jouko Puustinen 6/11 11/7 11/9 11/8
Välierät
Eemeli Hautanen – Seppo Rissanen 11/7 11/9 11/8
Marko Suistomaa – Petteri Repo 11/8 11/9 11/8
Pronssiottelu
Seppo Rissanen – Petteri Repo 16/14 11/5 11/4
Loppuottelu
Marko Suistomaa – Eemeli Hautanen 11/8 11/7 8/11 11/6

Miehet Kunto

Hannu Elopuro HSRC – Simo Laasonen HSRC 11/3 13/11 11/9
Hannu Elopuro – Jarmo Korpisalo HSRC 11/4 12/10 11/6
Hannu Elopuro – Jorma Peltonen HSRC 11/2 11/1 11/2
Hannu Elopuro – Ilkka Haapakoski HSRC 11/5 11/6 11/7
Simo Laasonen – Jarmo Korpisalo 11/8 11/7 11/6
Simo Laasonen – Jorma Peltonen 11/1 11/4 11/9
Simo Laasonen – Ilkka Haapakoski 11/5 11/4 11/8
Jarmo Korpisalo – Jorma Peltonen 9/11 8/11 11/4 1/11
Jarmo Korpisalo – Ilkka Haapakoski 11/6 11/6 11/6
Jorma Peltonen – Ilkka Haapakoski 12/10 7/11 4/11 11/9 11/13

Naiset Kunto

Anneli Koivula HSRC – Maarit Saario HSRC 8/11 11/6 11/6 11/8
Anneli Koivula – Sanna Rauhansalo HSRC 11/5 10/12 11/2 11/4
Anneli Koivula – Suvi Erjanti HSRC 11/2 11/1 11/1
Maarit Saario – Sanna Rauhansalo 7/11 11/2 11/4 11/7
Maarit Saario – Suvi Erjanti 11/8 11/7 11/6
Sanna Rauhansalo – Suvi Erjanti 11/8 11/8 9/11 8/11 16/14