Facebook
Twitter
In English

Järvenpään Squashklubi järjesti Juniorien ja Seniorien GP 1-kisat lauantaina. Juniorien GP pelatttiin nyt ensimmäistä kertaa uusituilla säännöillä. Poikien ja tyttöjen yhdistetyn alle 19-sarjan voitto meni Miko Äijäselle, joka loppuottelussa löi Kristian Rautiaisen. Pronssia vei Emilia Soini.

Muiden luokkien voittajia olivat Sebastian Lilja (P13), Toni Wallin (35/40), Raimo Yliranta (M45), Janne Falck M50/55) ja Torbjörn Koivisto (M60/65)
Päivitetyt GP-säännöt osoitteessa: www.squash.fi/?p=118

Juniori & Seniori GP 1

Järvenpää 22.10.2011

P&T 19

1. kierros
Miko Äijänen JSK – Nea Falck ESRC 3-0 11/4,11/0,11/8

Emilia Korhonen ESRC – Mirko Muukkonen MiSq 3-0 11/2 11/4 11/5

Emilia Soini ESRC – Frans Lehmusvaara JSK 3-0 11/1 11/1 11/4
Ilmari Vikström HSRC – Cecilia Lilja ESRC 3-0 11/4 11/9 11/5

Kristian Rautiainen ESRC – Roope Suutari MiSq 3-0 11/1,/11/1,11/6

Samuli Elo TSSq – Riina Koskinen SqK 3-0 11/6,11/7,11/9

Pyry Saloranta SqK – Maarit Ekholm ESRC 3-0 13/11,11/4,11/1

Jami Äijänen JSK – Touko Juntunen ESRC 3-0 11/5 11/3 11/2
2. kierros
Miko Äijänen– Emilia Korhonen 11/3 11/3 11/9

Emilia Soini – Ilmari Vikström 11/5 11/6 11 9

Kristian Rautiainen – Samuli Elo 11/5 11/7 11/3

Jami Äijänen – Pyry Saloranta 11/4 11/4 11/1
Välierät
Miko Äijänen – Emilia Soini 11/9 11/5 11/8

Kristian Rautiainen – Jami Äijänen 11/5 12/10 11/9
Pronssiottelu
Emilia Soini – Jami Äijänen 11/9 11/5 5/11 12/10
Loppuottelu
Miko Äijänen – Kristian Rautiainen 11/7 11/6 4/11 11/4

Sijat 5-8
Ilmari Vikström – Emilia Korhonen 12/10 11/6 5/11 11/6
Samuli Elo – Pyry Saloranta 11/1 11/5 11/4
Sijat 7-8
Emilia Korhonen – Pyry Saloranta 11/4 11/9 12/10
Sijat 5-6
Samuli Elo – Ilmari Vikström 11/4 11/6 9/11 11/8

Sijat 9-16
Mirko Muukkonen – Nea Falck 11/8 11/3 13/11

Frans Lehmusvaara – Cecilia Lilja 11/8 11/2 11/7

Riina Koskinen – Roope Suutari 11/5 11/4 11/5

Touko Juntunen – Maarit Ekholm 11/8 11/7 11/8
Sijat 9-12
Mirko Muukkonen – Frans Lehmusvaara 11/5 11/3 11/6
Riina Koskinen – Touko Juntunen
Sijat 9-10
Riina Koskinen – Mirko Muukkonen 7/11 6/11 11/8 11/9 11/8
Sijat 11-12
Frans Lehmusvaara – Touko Juntunen 11/4 11/8 11/6

Sijat 13-16
Nea Falck – Cecilia Lilja 11/3 11/2 11/6

Maarit Ekholm – Roope Suutari 3/11 8/11 11/7 11/4 11/6
Sijat 13-14
Nea Falck – Maarit Ekholm 11/6 11/6 11/5
Sijat 15-16
Roope Suutari – Cecilia Lilja 11/9 9/11 11/6 11/7


POJAT 13

Lohko A
Sebastian Lilja ESRC – Saku Elo TSSq
11/5 11/3 11/3
Sebastian Lilja – Niklas Kankaanpää ESRC 11/6 11/3 11/4

Sebastian Lilja – Veikko Herola SqK
11/1 11/2 11/2
Saku Elo – Niklas Kankaanpää ESRC
14/12 11/4 11/9
Saku Elo – Veikko Herola SqK 11/1 11/4 11/1

Niklas Kankaanpää – Veikko Herola 
11/5 11/1 11/2
Lohko B
Samuli Niskala SC-Ruka – Elias Korhonen ESRC

Elias Korhonen ESRC – Santtu Elo TSSq 12/11 11/6 11/9

Santtu Elo TSSq – Ville Koskinen SqK
11/2 11/4 11/5
Samuli Niskala SC-Ruka – Ville Koskinen SqK 11/4 11/9 12/14 11/6
Samuli Niskala – Santtu Elo 11/1 11/4 9/11 11/8
Ville Koskinen – Elias Korhonen 1/11 11/9 16/14 12/10

Sijat 7-8
Ville Koskinen – Veikko Herola 11/2 11/4 11/5
Sijat 5-6
Santtu Elo – Niklas Kankaanpää 11/3 8/11 11/2 11/7
Pronssiottelu
Elias Korhonen – Saku Elo 8/11 11/6 11/9 12/10
Loppuottelu
Sebastian Lilja – Samuli Niskala 11/5 11/4 11/6


MIEHET 35/40

Toni Wallin JSK – Jussi Vikström HSRC 11/4 11/7 11/6
Toni Wallin – Kari Niskala SC-Ruka 11/9 11/9 11/4
Jussi Vikström – Kari Niskala 11/5 6/11 12/10 11/9


MIEHET 45

Lohko A
Raimo Yliranta JSK – Timo Herola SqK
11/1 11/4 11/5
Raimo Yliranta JSK – Kari Juntunen ESRC 11/7 11/1 11/1
Timo Herola SqK – Kari Juntunen ESRC
11/2 11/8 11/6
Lohko B
Magalan Pather ESP – Ilkka Virtanen JSK
11/7 2/11 10/12 11/8 11/9
Magalan Pather ESP – Antti Lind HSRC 11/8 13/11 10/12 11/3
Jouko Puustinen KSQ
- Magalan Pather ESP 4/11 11/5 11/6 11/5
Ilkka Virtanen JSK – Antti Lind HSRC
13/11 9/11 4/11 11/6 11/7
Ilkka Virtanen JSK – Jouko Puustinen KSQ 11/2 11/5 3/11 8/11 11/7
Antti Lind HSRC – Jouko Puustinen KSQ 
12/10 11/5 14/12

Sijat 5-6
Antti Lind – Kari Juntunen 11/8 13/11 9/11 11/7
Pronssiottelu
Ilkka Virtanen – Timo Herola 11/8 13/11 9/11 11/7
Loppuottelu
Raimo Yliranta – Magalan Pather 11/2 11/2 11/3


MIEHET 50/55

Janne Falck ESP – Kale Leskinen HSRC 
7/11 13/11 9/11 11/7 11/4
Janne Falck – Juha Söderström TSSq 3–1 11/7 9/11 11/8 11/5

Janne Falck – Martti Nakari ESP 
8/11 11/5 9/11 11/6 11/9
Kale Leskinen – Juha Söderström 8/11 11/9 11/8 16/18 11/8
Kale Leskinen – Martti Nakari 3–1 10/12 11/9 11/6 11/5

Martti Nakari – Juha Söderström 
11/6 11/6 11/5


MIEHET 60/65

Lohko A
Torbjörn Koivisto ESP – Kaj Kankaanpää ESRC 3-1 11/2 6/11 11/6 11/4

Torbjörn Koivisto – Pekka Tolvanen MiSq 11/1 11/1 11/2
Kaj Kankaanpää – Pekka Tolvanen 
11/7 11/3 11/1
Lohko B
Markku Kaistinen JSK – Heikki Teräsvirta MiSq 11/7 10/12 11/8 9/11 13/11
Markku Kaistinen – Timo Lampila SalSi 3-0 11/7 11/9 11/8

Heikki Teräsvirta – Timo Lampila 
6/11 7/11 13/11 11/4 11/2 


Sijat 5-6
Timo Lampila – Pekka Tolvanen 11/3 11/3 11/4
Pronssiottelu
Heikki Teräsvirta – Kai Kankaanpää 11/5 11/8 11/9
Loppuottelu
Torbjörn Koivisto – Markku Kaistinen 11/5 8/11 11/6 15/13