Facebook
Twitter
In English

Juniorien ja Seniorien GP pelattiin 3A-Sportissa marraskuun 12. päivänä.
Tulokset ja pistetilanne on julkaistu.

Juniori & Seniori GP 2

Sq-88, 12.11.2011

T 13 + P 13

Elias Korhonen ESRC – Niklas Kankaanpää ESRC 3 0 11/6 11/6 11/7
Elias Korhonen ESRC – Katri Aalto-Setälä ESRC 3 1 9/11 11/3 16/14 11/8
Elias Korhonen ESRC – Iiris Aalto-Setälä ESRC 3 0 11/1 11/0 11/0
Niklas Kankaanpää ESRC – Katri Aalto-Setälä ESRC 3 0 13/11 12/10 14/12
Niklas Kankaanpää ESRC – Iiris Aalto-Setälä ESRC 3 0 11/0 11/1 11/1
Katri Aalto-Setälä ESRC – Iiris Aalto-Setälä ESRC 3 0 11/0 11/2 11/2


T 19

Lohko A
Emilia Soini ESRC – Saana Pohjavaara TSK 3 0 11/3 11/2 11/4
Sofia Korpeinen ei saapunut kilpailupaikalle
Lohko B
Emilia Korhonen ESRC – Nea Falck ESRC 3 0 11/4 11/3 11/4
Emilia Korhonen ESRC – Anni Lehikoinen ESRC 3 0 11/1 11/2 11/2
Nea Falck ESRC – Anni Lehikoinen ESRC 3 0 11/1 11/1 11/3

Sijat 5-6
Anni Lehikoinen ESRC 3 0 w.o.
Pronssiottelu
Nea Falck ESRC – Saana Pohjavaara TSK 3 0 11/3 11&7 11/2
Loppuottelu
Emilia Soini ESRC – Emilia Korhonen ESRC 3 0 11/6 11/9 11/6


Pojat 19

Lohko A
Touko Juntunen ESRC – Roope Suutari MiSq 3 0 11/6 11/6 11/8
Touko Juntunen ESRC – Teemu Merivirta MiSq 3 0 11/5 11/8 11/6
Roope Suutari MiSq – Teemu Merivirta MiSq 3 0 11/3 11/5 11/6
Lohko B
Mirko Muukkonen MiSq – Frans Lehmusvaara JSK 3 0 11/7 11/2 11/1
Mirko Muukkonen MiSq – Oskari Keijonen ESRC 3 0 11/3 11/1 11/3
Frans Lehmusvaara JSK – Oskari Keijonen ESRC 3 0 11/3 11/1 11/4

Sijat 5-6
Teemu Merivirta MiSq – Oskari Keijonen ESRC 3 1 11/2 11/9 7/11 11/9
Pronssiottelu
Frans Lehmusvaara JSK – Roope Suutari MiSq 3 2 3/11 11/2 11/7 11/13 12/10
Loppuottelu
Mirko Muukkonen MiSq – Touko Juntunen ESRC 3 1 11/4 11/3 6/11 11/9


Miehet 35+45

Kimmo Puukko JSK – Seppo Raiski SQ-88 3 2 10/12 9/11 14/12 11/6 12/10
Kimmo Puukko JSK – Jouko Puustinen KSQ 3 0 11/6 11/5 11/8
Kimmo Puukko JSK – Ilkka Virtanen JSK 3 0 11/3 11/3 11/3
Seppo Raiski SQ-88 – Jouko Puustinen KSQ 3 2 11/9 9/11 6/11 11/7 11/2
Seppo Raiski SQ-88 – Ilkka Virtanen JSK 3 0 11/2 11/0 11/3
Jouko Puustinen KSQ – Ilkka Virtanen JSK 3 0 11/9 14/12 11/9


Miehet 50+55+60+65

Lohko A
Martti Nakari ESP – Heikki Teräsvirta MiSq 3 0 11/7 11/7 11/6
Martti Nakari ESP – Kaj Kankaanpää ESRC 3 0 11/2 11/2 11/1
Heikki Teräsvirta MiSq – Kaj Kankaanpää ESRC 3 0 11/6 11/4 11/5
Lohko B
Pekka Riikonen LahtiSq – Torbjörn Koivisto ESP 3 1 11/6 8/11 11/6 11/2
Pekka Riikonen LahtiSq – Lasse Aarto SQ-88 3 0 11/4 11/4 11/4
Torbjörn Koivisto ESP – Lasse Aarto SQ-88 3 0 11/4 11/1 11/4

Sijat 5-6
Kaj Kankaanpää ESRC – Lasse Aarto SQ-88 3 0 11/9 11/4 11/7
Pronssiottelu
Torbjörn Koivisto ESP – Heikki Teräsvirta MiSq 3 1 7/11 11/7 11/2 11/5
Loppuottelu
Martti Nakari ESP – Pekka Riikonen LahtiSq 3 1 8/11 11/7 11/2 11/8