Facebook
Twitter
In English

Henrik Mustonen ja Emilia Soini veivät Lahti Openin pääkaaviot näytöstyyliin. Kumpikaan ei hävinnyt kilpailussa erääkään.
Miesten kakkoskaavion voitti Janne Koskelin ja kolmoskaavion Marko Kämäräinen.
Tulospalvelu alla sekä Tournamentsoftwaressa.

Lahti Open

Lahti 7.-8.1.2012

Miehet 1

1. kierros
Henrik Mustonen YlivSq – Matti Eskelinen TSK 11/2 11/5 11/3
Riku Mehta LahtiSq – Topias Aalto ESRC 11/9 11/9 10/12 11/3
Petteri Siren ESRC – Jarmo Karjala HSRC w.o.
Kristian Rautiainen ESRC – Jami Äijänen JSK 11/4 11/7 12/10
Anssi Määttänen YlivSq – Heikki Ruotanen Sq-88 11/5 11/9 2/11 11/6
Janne Järvinen ESRC – Miko Äijänen JSK 11/7 11/7 11/5
Tommi Ryyppö YlivSq – Jaakko-Antti Peltola ESRC 11/6 11/5 11/6
Aleksi Leskinen HSRC – Mikael Siren ESRC w.o.
2. kierros
Henrik Mustonen – Riku Mehta 11/2 11/3 11/8
Kristian Rautiainen – Petteri Siren 11/8 7/11 11/9 11/8
Janne Järvinen – Anssi Määttänen 11/3 11/0 11/6
Aleksi Leskinen – Tommi Ryyppö 8/11 11/5 11/7 11/5
Välierät
Henrik Mustonen – Kristian Rautiainen 11/0 11/5 11/2
Janne Järvinen – Aleksi Leskinen 11/9 11/5 5/11 4/11 11/7
Pronssiottelu
Aleksi Leskinen – Kristian Rautiainen 11/6 6/11 12/10 12/10
Loppuottelu
Henrik Mustonen – Janne Järvinen 11/3 11/7 11/3

Sijat 5-8
Riku Mehta – Petteri Siren 11/8 11/9 11/13 11/4
Tommi Ryyppö – Anssi Määttänen w.o.
Sijat 7-8
Petteri Siren – Anssi Määttänen w.o.
Sijat 5-6
Riku Mehta – Tommi Ryyppö 6/11 11/6 11/2 6/11 11/7

Sijat 9-16
Topias Aalto – Matti Eskelinen 12/10 8/11 11/9 5/11 11/3
Jami Äijänen Bye
Miko Äijänen – Heikki Ruotanen 11/8 7/11 12/10 11/6
Jaakko Antti-Peltola Bye
Sijat 13-16
Matti Eskelinen – Heikki Ruotanen w.o.
Sijat 9-12
Jami Äijänen – Topias Aalto 11/4 14/12 11/6
Miko Äijänen – Jaakko-Antti Peltola 11/7 6/11 7/11 11/7 11/8
Sijat 11-12
Jaakko-Antti Peltola – Topias Aalto 11/8 11/6 13/11
Sijat 9-10
Jami Äijänen – Miko Äijänen 7/11 12/10 11/9 11/4

Sijat 13-14
Matti Eskelinen – Heikki Ruotanen w.o.


Naiset

1. kierros
Cecilia Lilja ESRC – Ayuna Khantaeva RUS 11/8 14/12 8/11 4/11 11/9
Hanna Rusila ESRC – Saana Pohjavaara TSK 11/6 11/6 11/7
Sille Rikkko JSK – Maarit Ekholm ESRC 11/6 11/7 11/9
2. kierros
Emilia Soini ESRC – Cecilia Lilja 11/3 11/2 11/1
Riina Koskinen SqK – Jenni Nordlinh ESRC 11/8 3/11 11/3 11/3
Hanna Rusila ESRC – Ekaterina Marusan RUS 12/10 11/5 11/4
Nea Falck ESRC – Sille Rikko 11/8 9/11 11/6 11/6
Välierät
Emilia Soini – Riina Koskinen 11/5 11/6 11/8
Nea Falck – Hanna Rusila w.o.
Pronssiottelu
Riina Koskinen – Hanna Rusila w.o.
Loppuottelu
Emilia Soini – Nea Falck 11/6 11/6 11/4

Sijat 5-8
Jenni Nordling – Cecilia Lilja 11/9 11/7 11/3
Ekaterina Marusan – Sille Rikko 11/7 11/7 11/5
Sijat 7-8
Sille Rikko – Cecilia Lilja 10/12 11/5 11/4 11/3
Sijat 5-6
Ekaterina Marusan – Jenni Nordling 11/9 11/3 13/11

Sijat 9-11
Maarit Ekholm – Ayuna Khantaeva 11/4 8/11 11/7 5/11 11/9
Maarit Ekholm – Saana Pohjavaara 11/5 11/5 11/5
Ayuna Khantaeva – Saana Pohjavaara 5/11 10/12 11/7 11/4 11/9


Miehet 2

1. kierros
Juha Hatjasalo HSRC – Jouko Puustinen KSQ 11/4 11/6 11/2
Joonas Karhu LahtiSq – Jussi Vikström HSRC 11/9 15/13 9/11 11/8
Tero Timberg ESRC – Kimmo Puukko JSK w.o.
Petteri Tiitinen TSSq – Ilmari Vikström HSRC 11/9 12/10 11/9
Harry Lilja ESRC – Arto Blomqvist OSK 11/7 11/5 7/11 11/6
Janne Koskelin HSRC – Mikko Rautiola ESRC 11/2 10/12 6/11 11/6 11/4
Jack Westren-Doll JSK – Esa Tuominen HSRC 11/4 6/11 7/11 11/7 11/4
Teuvo Määttänen YlivSq – Eric Pécheur FRA 11/7 11/5 11/5
2. kierros
Juha Hatjasalo – Joonas Karhu 11/8 11/7 11/6
Tero Timberg – Petteri Tiitinen 11/7 11/7 11/8
Janne Koskelin – Harry Lilja 11/2 11/6 11/7
Teuvo Määttänen – Jack Westren-Doll 5/11 11/9 11/5 11/8
Välierät
Juha Hatjasalo – Tero Timberg 12/10 9/ 11 11/6 11/9
Janne Koskelin – Teuvo Määttänen 11/8 11/6 11/4
Pronssiottelu
Teuvo Määttänen – Tero Timberg 10/12 11/8 12/10 7/11 11/7
Loppuottelu
Janne Koskelin – Juha Hatjasalo 3/11 12/10 6/11 13/11 11/7

Sijat 5-8
Joonas Karhu – Petteri Tiitinen w.o.
Harry Lilja – Jack Westren-Doll 11/2 11/8 6/11 14/12
Sijat 7-8
Jack Westren-Doll – Petteri Tiitinen w.o.
Sijat 5-6
Joonas Karhu – Harry Lilja 11/9 4/11 12/10 11/8

Sijat 9-16
Jouko Puustinen – Jussi Vikström 3/11 9/11 6/10 rtd.
Ilmari Vikström Bye
Mikko Rautiola – Arto Blomqvist 11/3 11/4 11/9
Eric Pécheur – Esa Tuominen 8/11 13/11 11/6 6/11 11/2
Sijat 9-12
Ilmari Vikström – Jouko Puustinen 6/11 11/8 11/6 11/7
Mikko Rautiola – Eric Pécheur 11/9 11/6 11/3
Sijat 11-12
Eric Pécheur – Jouko Puustinen 11/9 11/9 11/2
Sijat 9-10
Mikko Rautiola – Ilmari Vikström 12/10 11/0 11/3

Sijat 13-14
Arto Blomqvist


Miehet 3

Lohko A
Sami Kenakkala OSK – Matti Jokinen LahtiSq 6/11 12/10 12/10 11/7
Sami Kenakkala – Tapio Koivu ESRC 11/6 11/6 11/6
Matti Jokinen – Tapio Koivu 11/6 11/3 11/5
Lohko B
Kale Leskinen HSRC – Kimmo Koivula LahtiSq 11/6 14/12 4/11 11/6
Kale Leskinen – Vesa Matti Vaara YlivSq 11/5 11/4 11/5
Kimmo Koivula – Vesa-Matti Vaara 11/9 12/10 11/4
Lohko C
Seppo Raiski Sq-88 – Risto Vuopala HSRC 11/8 11/6 11/5
Seppo Raiski – Rauli Rantaruikka KSQ 7/11 6/11 11/6 11/7 11/0
Tapio Ulkuniemi OSK – Seppo Raiski Sq-88 11/9 9/11 13/11 7/11 11/9
Risto Vuopala – Tapio Ulkuniemi 11/8 7/11 12/10 12/10
Risto Vuopala HSRC – Rauli Rantaruikka 11/5 4/11 11/7 5/11 11/6
Tapio Ulkuniemi – Rauli Rantaruikka w.o.
Lohko D
Marko Kämäräinen SC-Ruka – Bertrand Burel FRA 11/4 11/2 11/5
Marko Kämäräinen – Antti Rikberg OSK 11/3 11/2 11/3
Bertrand Burel FRA – Antti Rikberg 11/7 11/8 11/9
Terho Niuranan LahtiSq DNS
Lohko E
Jarkko Lyytikkä LahtiSq – Karri Kauppi HSRC 12/10 11/8 8/11 11/8
Jarkko Lyytikkä – Bernard De Stobbeleir BEL 11/3 11/3 11/3
Jarkko Lyytikkä – Frans Lehmusvaara JSK 11/6 13/11 11/6
Karri Kauppi – Bernard De Stobbeleir 8/11 11/5 11/7 11/6
Karri Kauppi – Frans Lehmusvaara 11/4 11/8 11/4
Bernard De Stobbeleir– Frans Lehmusvaara 11/7 11/4 11/7
Lohko F
Erik Mäki NääsSq – Torbjörn Koivisto ESP
Erik Mäki – Kari Turkia LahtiSq 11/9 11/6 11/0
Torbjörn Koivisto – Kari Turkia 11/9 8/11 8/11 12/10 11/8
Jukka Nummi NääsSq DNS
Lohko G
Timo Palo LahtiSq – Petri Kela ESRC 8/11 12/10 9/11 11/5 11/9
Timo Palo – Jonas Selkälä NääsSq 11/6 11/2 11/7
Timo Palo – Mikko Laitila YlivSq 11/3 11/5 11/3
Petri Kela – Jonas Selkälä 11/6 11/9 11/4
Petri Kela – Mikko Laitila 11/6 11/9 11/5
Jonas Selkälä– Mikko Laitila 11/8 11/6 11/4
Lohko H
Tomi Huhtamäki OSK – Pekka Riikonen LahtiSq 11/4 11/6 11/6
Tomi Huhtamäki – Erkki Pyynönen NääsSq 11/7 11/8 11/3
Tomi Huhtamäki OSK – Christophe Vallée FRA 11/5 11/7 11/3
Pekka Riikonen LahtiSq – Erkki Pyynönen 11/9 6/11 11/8 11/7
Pekka Riikonen – Christophe Vallée 10/12 10/12 11%7 11/8 11/3
Erkki Pyynönen – Christophe Vallée 11/3 7/11 11/5 11/5

Puolivälierät
Tomi Huhtamäki – Sami Kenakkala 6/11 11/4 0/11 11/8 11/8
Marko Kämäräinen – Jarkko Lyytikkä 11/2 11/1 11/4
Erik Mäki – Seppo Raiski w.o.
Kale Leskinen – Timo Palo 14/12 11/3 13/11
Välierät
Marko Kämäräinen – Tomi Huhtamäki 11/8 11/3 11/1
Erik Mäki – Kale Leskinen 11/9 10/12 11/9 7/11 11/8
Pronssiottelu
Tomi Huhtamäki – Kale Leskinen w.o.
Loppuottelu
Marko Kämäräinen – Erik Mäki 11/9 11/7 11/8

Sijat 5-8
Jarkko Lyytikkä – Sami Kenakkala w.o.
Timo Palo bye
Sijat 5-6
Timo Palo – Jarkko Lyytikkä 11/3 11/7 11/4