Facebook
Twitter
In English

Juniorien SM-kisat käyty.
ESRC:n Jaakko Vähämaa ja Emilia Soini ottivat alle 19-vuotiaiden mestaruudet sunnuntaina päättyneissä juniorien SM-kilpailuissa Espoossa. Yli 100:n osanottajan voimin kilpailussa pelattiin n. 200 ottelua 10:ssä eri sarjassa.
Tulokset täällä alla sekä Tournamentsoftwaressa.
Petteri revon kisakuvat

Juniorien SM-kilpailut

Espoo 21.-22.1.2012

Mitalistit luokittain

Pojat 19
1. Jaakko Vähämaa ESRC
2. Tatu Knuutila ESRC
3. Tommi Ekholm HRSC
Tytöt 19
1. Emilia Soini ERSC
2. Emilia Korhonen ESRC
3. Laura Ylikoski TSK
Pojat 17
1. Jami Äijänen JSK
2. Miko Äijänen JSK
3. Kristian Rautiainen ESRC
Tytöt 17
1. Cecilia Lilja ESRC
2. Inka Luhtala ESRC
3. Anni Lampila ESRC
Pojat 15
1. Nuutti Ruokangas OSK
2. Mirko Muukkonen MiSq
3. Touko Juntunen ESRC
Tytöt 15
1. Riina Koskinen SqK
2. Nea Falck ESRC
3. Maarit Ekholm ESRC
Pojat 13
1. Sebastian Lilja ESRC
2. Samuli Niskala SC Ruka
3. Santtu Elo TSSq
Tytöt 13
1. Milla Uusitalo OSK
2. Karoliina Hilli OSK
3. Saana Valasma OSK
Pojat 11
1. Oskari Laitinen OSK
2. Johannes Hilli OSK
3. Andreas Holmqvist ESRC
Tytöt 11
1. Liisa Serenius HSK
2. Aino Lehtinen ESRC
3. Iiris Juntunen ESRC

Pojat 19

1. kierros
Samuli Elo TSSq – Lassi Leppänen ESRC
2. kierros
Jaakko Vähämaa ESRC – Joonas Karhu LahtiSq 11/3 11/5 11/2
Tommi Ekholm HSRC – Samuli Elo TSSq 11/8 11/4 13/11
Pyry Saloranta SqK – Olli Turtonen TSK w.o.
Tatu Knuutila ESRC – Ilmari Vikström HSRC 11/6 11/7 11/3
Välierät
Jaakko Vähämaa – Tommi Ekholm 11/6 11/3 11/2
Tatu Knuutila – Pyry Saloranta 11/3 11/6 11/2
Pronssiottelu
Tommi Ekholm – Pyry Saloranta 11/2 11/3 11/8
Loppuottelu
Jaakko Vähämaa – Tatu Knuutila 11/9 11/9 7/11 5/11 11/6

Sijat 5-8
Samuli Elo – Joonas Karhu 11/8 14/12 10/12 11/8
Ilmari Vikström bye
Sijat 5-6
Ilmari Vikström – Samuli Elo 11/6 9/11 11/6 13/11
Sijat 7-8
Joonas Karhu bye


Tytöt 19

Emilia Soini – Emilia Korhonen ESRC 11/5 11/5 11/3
Emilia Soini – Laura Ylikoski TSK 11/2 11/1 11/3
Emilia Korhonen – Laura Ylikoski 11/4 11/1 11/0


Pojat 17

1. kierros
Kristian Rautiainen ESRC bye
Panu Tolppi TSK – Oskari Lindqvist SqK 6/11 13/11 11/7 3/11 11/7
Antti Okkonen ESRC – Anton Hämäläinen HSRC 11/1 11/3 11/3
Miko Äijänen JSK bye
Matias Hänninen SqK bye
Samuli Antikainen OSK – Roope Suutari MiSq 11/4 11/7 11/3
Teemu Salo SqK – Emilio Kuparinen HSRC 11/4 11/9 11/1
Jami Äijänen JSK bye
2. kierros
Kristian Rautiainen – Panu Tolppi 11/0 11/1 11/1
Miko Äijänen – Antti Olkkonen 11/1 11/2 11/2
Matias Hänninen – Samuli Antikainen 10/12 11/7 9/11 11/9 11/5
Jami Äijänen – Teemu Salo 11/4 11/0 11/2
Välierät
Miko Äijänen – Kristian Rautiainen 7/11 12/10 11/9 14/12
Jami Äijänen – Matias Hänninen 11/7 11/4 11/8
Pronssiottelu
Kristian Rautiainen – Matias Hänninen w.o.
Loppuottelu
Jami Äijänen – Miko Äijänen 11/6 11/9 13/11

Sijat 5-8
Antti Olkkonen – Panu Tolppi 11/2 11/6 11/1
Samuli Antikainen – Teemu Salo 11/2 11/2 11/6
Sijat 7-8
Teemu Salo – Panu Tolppi 11/3 11/6 11/5
Sijat 5-6
Samuli Antikainen – Antti Olkkonen 11/6 11/6 11/4

Sijat 9-12
Anton Hämäläinen – Oskari Lindqvist 9/11 11/6 6/11 12/10 11/5
Roope Suutari – Emilio Kuparinen w.o.
Sijat 9-10
Roope Suutari – Anton Hämäläinen 11/0 11/4 11/2


Tytöt 17

sunnuntaina
Cecilia Lilja ESRC – Inka Luhtala ESRC 11/2 11/4 11/3
Cecilia Lilja – Anni Lampila ESRC 11/3 11/2 11/2
Inka Luhtala – Anni Lampila 11/4 11/2 11/7


Pojat 15

1. kierros
Nuutti Ruokangas OSK bye
Henry Pietilä HSRC – Atte Mäkinen ESRC 11/6 11/7 9/11 11/8
Eero Mella ESRC – Axel Åström OSK 11/7 11/2 9/11 11/9
Frans Lehmusvaara JSK – Mika Laakkonen ESRC 11/6 11/5 11/4
Mirko Muukkonen MiSq – Oskari Keijonen ESRC 11/3 11/1 11/4
Eero Tehomaa TSK – Matias Jämsén ESRC 11/0 11/0 11/4
Teemu Mankinen OSK – Konsta Granö ESRC 11/2 11/8 11/1
Touko Juntunen ESRC – Antti Lehtinen ESRC 11/0 11/0 11/0
2. kierros
Nuutti Ruokangas – Henry Pietilä 11/6 11/4 11/3
Frans Lehmusvaara – Eero Mella 11/2 11/4 11/4
Mirko Muukkonen – Eero Tehomaa 11/0 11/0 11/2
Touko Juntunen – Teemu Mankinen 11/0 11/2 11/0
Välierät sunnuntai
Nuutti Ruokangas – Frans Lehmusvaara 11/8 11/3 11/4
Mirko Muukkonen – Touko Juntunen 11/6 7/11 11/7 11/7
Pronssiottelu
Touko Juntunen – Frans Lehmusvaara 11/8 11/5 11/2
Loppuottelu
Nuutti Ruokangas – Mirko Muukkonen 11/7 11/8 9/11 11/8

Sijat 5-8
Henry Pietilä – Eero Mella 11/8 11/8 12/14 11/6
Teemu Mankinen – Eero Tehomaa 11/6 11/6 11/6
Sijat 7-8
Eero Mella – Eero Tehomaa 11/1 11/8 11/4
Sijat 5-6
Henry Pietilä – Teemu Mankinen 11/3 11/0 11/2

Sijat 9-16
Atte Mäkinen bye
Mika Laakkonen – Axel Åström 11/2 11/8 12/10
Oskari Keijonen – Matias Jämsén 11/2 11/4 11/1
Konsta Granö – Antti Lehtinen 11/5 11/4 11/6
Sijat 9-12
Mika Laakkonen – Atte Mäkinen 11/2 11/6 16/14
Oskari Keijonen – Konsta Granö 11/2 11/3 11/1
Sijat 11-12
Atte Mäkinen – Konsta Granö 11/7 11/3 11/2
Sijat 9-10
Oskari Keijonen – Mika Laakkonen w.o.

Sijat 13-16
Axel Åström bye
Antti Lehtinen – Matias Jämsén 11/5 11/3 11/6
Sijat 15-16
Matias Jämsén bye
Sijat 13-14
Axel Åström – Antti Lehtinen 11/4 11/1 11/4


Tytöt 15

1. kierros
Nea Falck ESRC bye
Katri Aalto-Setälä ESRC – Amanda Abdelhamid SqK 11/2 11/5 11/5
Henrietta Huuhka SqK – Jenni Heikkilä ESRC 11/0 11/1 11/2
Maarit Ekholm ESRC Bea Lönnqvist ESRC 11/1 11/1 11/4
Saana Pohjavaara TSK – Amanda Alvesalo ESRC 11/2 11/0 11/0
Sofia Korpeinen ESRC – Isabel Blomqvist ESRC 11/1 11/3 11/3
Anni Lehikoinen ESRC – Daniela Cronstedt ESRC 11/2 11/3 11/5
Riina Koskinen SqK bye
2. kierros
Nea Falck – Katri Aalto-Setälä 11/0 11/2 11/3
Maarit Ekholm – Henrietta Huuhka 11/6 11/6 11/4
Saana Pohjavaara – Sofia Korpeinen 11/6 11/6 11/5
Riina Koskinen – Anni Lehikoinen 11/1 11/4 11/1
Välierät
Nea Falck – Maarit Ekholm 11/4 11/13 11/9 11/8
Riina Koskinen – Saana Pohjavaara 11/4 11/3 11/0
Pronssiottelu
Maarit Ekholm – Saana Pohjavaara 11/7 11/7 10/12 7/11 13/11
Loppuottelu
Riina Koskinen – Nea Falck 12/10 11/8 11/6

Sijat 5-8
Henrietta Huuhka – Katri Aalto-Setälä 7/11 11/9 11/9 9/11 11/6
Sofia Korpeinen – Anni Lehikoinen 11/1 11/3 11/3
Sijat 7-8
Katri Aalto-Setälä – Anni Lehikoinen 11/4 11/3 11/8
Sijat 5-6
Henrietta Huuhka – Sofia Korpeinen 11/6 13/11 8/11 9/11 11/8

Sijat 9-16
Amanda Abdelhamid bye
Jenni Heikkilä – Bea Lönnqvist 7/11 6/11 11/6 11/5 12/10
Amanda Alvesalo – Isabel Blomqvist 11/9 13/11 11/6
Daniela Cronstedt bye
Sijat 9-12
Jenni Heikkilä – Amanda Abdelhamid 6/11 9/11 11/7 11/8 11/9
Amanda Alvesalo – Daniela Cronstedt 11/5 11/3 11/5
Sijat 11-12
Amanda Abdelhamid – Daniela Cronstedt 11/5 11/4 11/4
Sijat 9-10
Jenni Heikkilä – Amanda Alvesalo 11/5 7/11 11/4 13/11


Pojat 13

1. kierros
Viktor Jaakkola MyyrSq – Tommi Mäntylä ESRC 11/13 11/6 11/5 11/7
Atte Stengård TSSq – Topi Luhtala ESRC 11/7 11/7 11/9
2. kierros
Sebastian Lilja ESRC – Jasper Pasanen HSK 11/0 11/3 11/1
Veikko Herola SqK – Niko Haapakoski HSRC 11/8 8/11 11/8 11/9
Santtu Elo TSSq – Antti Vuorenmaa ESRC 11/1 11/3 11/2
Elias Korhonen ESRC – Viktor Jaakkola 11/4 11/8 11/6
Saku Elo TSSq – Petteri Rahikainen HSK 11/0 11/2 11/1
Ville Koskinen SqK – Daniel Repo ESRC 11/1 11/2 11/3
Niklas Kankaanpää ESRC – Eero Karjala HSRC 11/8 11/4 11/6
Samuli Niskala SC Ruka – Atte Stengård 11/2 11/0 11/3
3. kierros
Sebastian Lilja – Veikko Herola 11/3 11/0 11/4
Santtu Elo – Elias Korhonen 11/3 11/7 11/1
Ville Koskinen – Saku Elo 8/11 12/10 7/11 11/1 11/1
Samuli Niskala – Niklas Kankaanpää 11/5 11/8 11/6
Välierät sunnuntai
Sebastian Lilja – Santtu Elo 11/3 11/6 11/5
Samuli Niskala – Ville Koskinen 11/6 11/9 11/2
Pronssiottelu
Santtu Elo – Ville Koskinen 11/6 11/5 11/4
Loppuottelu
Sebastian Lilja – Samuli Niskala 11/8 11/4 11/4

Sijat 5-8
Elias Korhonen – Veikko Herola 11/3 11/6 11/2
Saku Elo – Niklas Kankaanpää 8/11 11/4 11/6 11/6
Sijat 7-8
Niklas Kankaanpää – Veikko Herola 11/6 12/10 11/5
Sijat 5-6
Elias Korhonen – Saku Elo 11/7 11/3 11/9

Sijat 9-16
Niko Haapakoski – Jasper Pasanen 11/4 11/1 11/4
Abtti Vuorenmaa – Viktor Jaakkola 4/11 12/10 11/6 11/8
Petteri Rahikainen – Daniel Repo 11/7 11/2 11/5
Atte Stengård – Eero Karjala 6/11 7/11 13/11 11/8 11/7
Sijat 9-12
Niko Haapakoski – Antti Vuorenmaa 11/7 11/4 11/6
Atte Stengård – Petter Rahikainen 11/3 11/6 11/5
Sijat 11-12
Antti Vuorenmaa – Petteri Rahikainen 11/7 11/4 11/9
Sijat 9-10
Niko Haapakoski – Atte Stengård 11/7 13/11 11/6

Sijat 13-16
Jasper Pasanen – Viktor Jaakkola w.o.
Eero Karjala – Daniel Repo 12/10 11/3 11/1
Sijat 15-16
Daniel Repo bye
Sijat 13-14
Eero Karjala – Jasper Pasanen 11/5 11/6 11/4

Sijat 17-18
Topi Luhtala – Tommi Mäntylä 11/8 11/9 11/6


Tytöt 13

1. kierros
Saana Valasma OSK bye
Lotta Lavonen ESRC – Salla Serenius HSK 11/1 9/11 11/5 11/1
Johanna Penttilä – Iiris Aalto-Setälä 11/0 11/8 11/4
Karoliina Hilli OSK – Elsa Korpeinen 11/1 11/2 11/4
Iida Takaluoma OSK bye
Lu Cong ESRC – Iida Lehikoinen ESRC 11/1 11/5 6/11 11/1
Ella Heikkilä ESRC – Eeva Majara 11/3 11/1 11/2
Milla Uusitalo OSK bye
2. kierros
Saana Valasma – Lotta Lavonen 11/3 11/0 11/3
Karoliina Hilli – Johanna Penttilä 11/3 11/3 11/4
Iida Takaluoma – Lu Cong 11/4 11/3 11/4
Milla Uusitalo – Ella Heikkilä 11/2 11/0 11/4
Välierät sunnuntai
Karoliina Hilli – Saana Valasma 11/5 11/6 11/5
Milla Uusitalo – Iida Takaluoma 11/5 11/1 11/4
Pronssiottelu
Saana Valasma – Iida Takaluoma 12/14 11/7 14/12 11/8
Loppuottelu
Milla Uusitalo – Karoliina Hilli 11/4 11/9 9/11 11/5

Sijat 5-8
Johanna Penttilä – Lotta Lavonen 11/6 5/11 11/6 11/6
Lu Cong – Ella Heikkilä 11/3 12/10 13/11
Sijat 7-8
Lotta Lavonen – Ella Heikkilä 3/11 10/12 11/9 11/6 11/9
Sijat 5-6
Lu Cong – Johanna Penttilä 11/1 11/7 11/7

Sijat 9-16
Salla Serenius bye
Elsa Korpeinen – Iiris Aalto –Setälä 9/11 11/6 10/12 11/5 11/5
Iida Lehikoinen bye
Eeva Majara bye
Sijat 9-12
Elsa Korpeinen – Salla Serenius 11/5 11/8 11/7
Iida Lehikoinen – Eeva Majara 11/1 11/4 11/2
Sijat 11-12
Eeva Majara – Salla Serenius w.o.
Sijat 9-10
Iida Lehikoinen – Elsa Korpeinen 11/9 11/5 11/6


Pojat 11

Lohko A
Oskari Laitinen OSK – Ville Ruismäki ESRC 11/6 11/0 11/6
Oskari Laitinen – Joel Repo ESRC 11/2 11/1 11/1
Ville Ruismäki – Joel Repo 11/6 11/0 11/6
Lohko B
Tuomas Kaukonen ESRC – Atte Marttinen ESRC 11/6 3/11 11/8 12/10
Tuomas Kaukonen – Pyry Anttila HSK 11/2 11/4 11/4
Atte Marttinen – Pyry Anttila 11/3 11/9 11/5
Lohko C
Johannes Hilli OSK – Joel Vanhanen ESRC 11/2 11/3 11/3
Johannes Hilli – Pontus Nastolin ESRC 11/2 11/2 11/0
Joel Vanhanen – Pontus Nastolin 11/1 11/7 11/3
Lohko D
Andreas Holmqvist ESRC – Teemu Mäntylä 11/7 11/4 11/4
Andreas Holmqvist – Juho Vierelä HSK 11/3 11/3 11/6
Andreas Holmqvist – Ville Eskola ESRC 11/2 11/1 11/0
Teemu Mäntylä – Juho Vierelä 11/4 11/7 6/11 11/5
Teemu Mäntylä – Ville Eskola 11/3 11/3 11/2
Juho Vierelä – Ville Eskola 11/5 11/7 11/5
Välierät
Oskari Laitinen – Andreas Holmqvist 3/11 9/11 11/3 11/6 11/8
Johannes Hilli – Tuomas Kaukonen 12/10 11/9 11/3
Pronssiottelu
Andreas Holmqvist – Tuomas Kaukonen 11/4 12/10 11/2
Loppuottelu
Oskari Laitinen – Johannes Hilli 11/3 11/2 11/2


Johannes Hilli, Oskari Laitinen ja Andreas Holmqvist

Sijat 5-8
Teemu Mäntylä – Ville Ruismäki 8/11 11/3 9/11 11/5 11/7
Joel Vanhanen – Atte Marttinen 11/5 11/7 11/4
Sijat 7-8
Ville Ruismäki – Atte Marttinen 11/8 11/6 11/6
Sijat 5-6
Joel Vanhanen – Teemu Mäntylä 13/11 11/2 11/13 11/4

Sijat 9-12
Juho Vierelä – Joel Repo 11/3 11/2 11/5
Pyry Anttila – Pontus Nastolin 11/3 11/5 11/3
Sijat 11-12
Joel Repo – Pontus Nastolin (ei pelattu)
Sijat 9-10
Juho Vierelä – Pyry Anttila 11/6 11/5 11/6


Tytöt 11

Lohko A
Liisa Serenius HSK – Iiris Juntunen ESRC 11/3 11/8 11/4
Liisa Serenius – Lisa Koivu ESRC 11/5 11/3 11/5
Lohko B
Aino Lehtinen ESRC – Aino Huiskonen ESRC 11/1 11/6 11/9
Aino Lehtinen – Heidi Ylikoski TSK 11/1 11/6 11/9
Välierät
Liisa Serenius – Heidi Ylikoski 11/6 11/0 11/4
Aino Lehtinen – Iiris Juntunen 7/11 11/6 11/9 14/12
Pronssiottelu
Iiris Juntunen – Heidi Ylikoski 11/2 11/3 11/3
Loppuottelu
Liisa Serenius – Aino Lehtinen 11/6 11/5 11/6

Aino Lehtinen, Liisa Serenius ja Iiris Juntunen

Sijat 5-6
Aino Huiskonen – Lisa Koivu 8/11 25/23 8/11 11/9 11/9