Facebook
Twitter
In English

Kauden 2012-13 ensimmäinen European Junior Circuit osakilpailu – Finnish Junior Open – pelattiin Helsingin Talihallissa.
Kaikki tulokset Tournamentsoftwaressa, sekä täällä alla.
Kisan nettisivut osoitteessa www.squash.fi/finnishjunioropen
Tuloksissa linkitetyt ottelut nähtävinä youtubessa.

Finnish Junior Open 2012

Boys u19

Pool A
Miko Äijänen FIN – Emil Vogt DEN 11/7 11/9 11/3
Miko Äijänen– Pyry Saloranta FIN 11/5 11/6 11/7
Emil Vogt – Pyry Saloranta 11/6 11/7 11/1
Pool B
Kasper Svith DEN – Tobias Wächter GER 11/7 11/9 11/7
Kasper Svith – Olli Turtonen FIN w.o.
Tobias Wächter – Olli Turtonen w.o.
Pool C
Hendrik Vössing – Christian Steffensen DEN
Hendrik Vössing – Tommi Ekholm FIN 4/11 12/10 10/12 11/4 12/10
Hendrik Vössing – Ilmari Vikström FIN 11/3 11/4 1/5
Christian Steffensen – Tommi Ekholm 4/11 11/8 11/9 11/4
Christian Steffensen – Ilmari Vikström 11/2 11/3 11/7
Tommi Ekholm – Ilmari Vikström 4/11 11/7 11/9 11/3
Semifinals
Miko Äijänen – Christian Steffensen 11/9 11/2 13/11
Hendrik Vössing – Kasper Svith 7/11 11/1 11/8 11/8
Pos. 3-4
Kasper Svith – Christian Steffenson 11/3 8/11 11/8 11/6
Final
Miko Äijänen – Hendrik Vössing 11/3 11/7 7/11 13/11


Pos. 5-10
Emil Vogt bye
Ilmari Vikström – Olli Turtonen w.o.
Tommi Ekholm – Pyry Saloranta 11/8 11/4 11/1
Tobias Wächter bye

Pos. 5-8
Emil Vogt – Ilmari VIkström 12/10 6/11 11/4 11/3
Tobias Wächter – Tommi Ekholm 12/10 11/9 11/8
Pos 7-8
Tommi Ekholm – Ilmari Vikström 9/11 12/10 11/6 11/13 11/7
Pos 5-6
Tobias Wächter – Emil Vogt 9/11 6/11 12/10 11/5 11/6

Pos. 9-10
Pyry Saloranta bye


Girls u17

Pool A
Emilia Soini FIN – Inka Luhtala FIN 11/1 11/0 11/5
Emilia Soini – Amanda Abdelhamid FIN 11/1 11/1 11/4
Inka Luhtala– Amanda Abdelhamid 12/10 7/11 11/8 11/4
Pool B
Riina Koskinen FIN – Nea Falck FIN 11/5 11/8 11/3
Riina Koskinen – Jenni Heikkilä FIN 11/1 11/0 11/2
Nea Falck FIN – Jenni Heikkilä 11/1 11/9 11/2
Pool C
Shruthi Lakshmi Settipalli IND – Maarit Ekholm FIN 5/11 11/7
Shruthi Lakshmi Settipalli – Cecilia Lilja FIN 11/8 11/3 6/11 11/4
Shruthi Lakshmi Settipalli – Anni Lampila FIN w.o.
Maarit Ekholm– Cecilia Lilja 11/1 11/4 11/7
Maarit Ekholm – Anni Lampila 11/1 11/3 11/1
Cecilia Lilja – Anni Lampila 11/2 11/4 11/3
Semifinals
Emilia Soini – Maarit Ekholm 11/2 11/3 11/3
Riina Koskinen – Shruthi Lakshmi Settipalli 11/5 11/6 11/1
Pos. 3-4
Maarit Ekholm – Shruti Lakshmi Settipalli 6/11 9/11 11/6 11/4 11/9
Final
Emilia Soini – Riina Koskinen 11/4 11/5 11/2


Pos. 5-10
Inka Luhtala bye
Jenni Heikkilä – Anni Lampila 11/5 11/8 11/9
Cecilia Lilja – Amanda Abdelhamid 11/2 11/5 11/7
Nea Falck bye
Pos. 5-8
Inka Luhtala – Jenni Heikkilä 11/7 11/3 11/9
Nea Falck – Cecilia Lilja 15/13 11/9 11/4
Pos. 7-8
Cecilia Lilja – Jenni Heikkilä 11/4 11/0 11/3
Pos. 5-6
Nea Falck – Inka Luhtala 11/5 11/9 11/8
Pos. 9-10
Amanda Abdelhakid – Anni Lampila 11/6 11/3 11/2


Boys u17

Pool A
Jami Äijänen FIN – Mirko Muukkonen FIN 11/4 11/3 11/2
Jami Äijänen – Touko Juntunen FIN 11/2 11/8 11/4
Jami Äijänen – Vladys Busliuk UKR 11/4 11/3 11/0
Mirko Muukkonen – Touko Juntunen 11/3 11/4 5/11 11/6
Mirko Muukkonen – Vladys Busliuk UKR 11/4 11/5 11/8
Touko Juntunen – Vladys Busliuk 11/3 11/5 11/8
Pool B
Kristian Rautiainen FIN – Casper Kloster DEN 11/6 11/3 11/5
Kristian Rautiainen – Nuutti Ruokangas FIN 11/4 11/0 11/3
Kristian Rautiainen FIN – Frans Lehmusvaara FIN 11/1 11/1 11/4
Casper Kloster DEN – Nuutti Ruokangas FIN 11/5 11/8 11/2
Casper Kloster – Frans Lehmusvaara 11/4 11/2 11/9
Nuutti Ruokangas – Frans Lehmusvaara 11/4 11/3 11/6
Semifinals
Jami Äijänen – Casper Kloster 11/9 11/2 11/6
Kristian Rautiainen – Mirko Muukkonen 11/0 11/8 11/1
Pos. 3-4
Casper Kloster – Mirko Muukkonen 11/7 11/3 11/7
Final
Kristian Rautiainen – Jami Äijänen 8/11 2/11 11/8 11/9 11/4


Pos. 5-8
Touko Juntunen – Frans Lehmusvaara 11/6 11/5 11/7
Nuutti Ruokangas – Vladys Busliuk 11/5 8/11 11/2 11/7
Pos. 7-8
Vladys Busliuk – Frans Lehmusvaara 6/11 12/10 11/6 8/11 11/3
Pos. 5-6
Nuutti Ruokangas – Touko Juntunen 14/12 8/11 11/5 11/9


Girls u15

Henrietta Huuhka FIN – Sofia Korpeinen FIN 13/11 11/3 13/11
Henrietta Huuhka FIN – Katri Aalto-Setälä FIN 11/8 11/7 14/12
Henrietta Huuhka – Darina Kirichenko UKR 11/9 11/( 11/3
Henrietta Huuhka FIN – Anni Lehikoinen FIN 11/2 11/3 11/4
Sofia Korpeinen – Katri Aalto-Setälä 11/9 11/6 11/2
Sofia Korpeinen FIN – Darina Kirichenko UKR 11/6 11/7 11/4
Sofia Korpeinen – Anni Lehikoinen 11/6 11/4 11/5
Katri Aalto-Setälä – Darina Kirichenko 11/5 8/11 5/11 11/8 13/11
Katri Aalto-Setälä – Anni Lehikoinen 11/8 11/5 15/13
Darina Kirichenko – Anni Lehikoinen 11/2 11/6 11/7


Boys u15

Pool A
Sebastian Lilja FIN – Santtu Elo FIN 11/2 11/5 11/4
Sebastian Lilja – Teemu Mankinen FIN 11/4 11/4 11/3
Santtu Elo – Teemu Mankinen 11/5 11/4 11/6
Pool B
Zeeshan Javed Khan PAK – Mika Laakkonen FIN 11/2 11/3 11/1
Zeeshan Javed Khan – Niklas Kankaanpää FIN
Zeeshan Javed Khan – Marko Basarab UKR 11/1 11/2 11/2
Mika Laakkonen – Niklas Kankaaanpää 14/12 11/9 11/3
Mika Laakkonen – Marko Basarab 11/2 11/1 11/2
Niklas Kankaanpää – Marko Basarab 11/8 11/3 11/8
Semifinals
Sebastian Lilja – Mika Laakkonen 12/10 11/6 11/5
Zeesham Javed Khan – Santtu Elo 11/1 11/1 11/2
Pos. 3-4
Mika Laakkonen – Santtu Elo 8/11 15/13 11/8 11/4
Final
Zeeshan Javed Khan – Sebastian Lilja 11/5 11/5 11/4


Pos. 5-7
Teemu Mankinen – Niklas Kankaanpää 11/7 6/11 13/11 9/11 11/4
Teemu Mankinen – Marko Basarab 11/9 11/6 11/6
Niklas Kankaanpää – Marko Basarab 11/8 11/3 11/8 (result from poolstage)


Girls u13

1st round
Nadia Usenko UKR bye
Karoliina Hilli FIN – Ida Nyström FIN 11/5 11/5 11/3
Lu Cong FIN – Salla Serenius FIN 11/5 11/7 13/11
Iida Takaluoma FIN – Elsa Korpeinen FIN 11/5 11/3 11/2
Milla Uusitalo FIN – Ella Heikkilä FIN 11/6 11/1 11/0
Saana Valasma FIN – Johanna Penttilä FIN 11/6 11/4 11/2
Iida Lehikoinen FIN – Liisa Serenius FIN 11/7 11/4 12/14 11/8
Alina Bushma UKR bye
2nd round
Nadia Usenko – Karoliina Hilli 11/1 11/3 11/5
Iida Takaluoma – Lu Cong 11/7 11/6 11/4
Milla Uusitalo – Saana Valasma 11/9 11/7 11/8
Alina Bushma – Iida Lehikoinen 11/3 11/0 11/4
Semifinals
Nadia Usenko – Iida Takaluoma 11/0 11/4 11/0
Alina Bushma – Milla Uusitalo 11/9 11/6 11/4
Pos. 3-4
Milla Uusitalo – Iida Takaluoma 11/6 11/8 14/12
Final
Nadia Usenko – Alina Bushma 11/5 11/1 11/1


Pos. 5-8
Lu Cong – Karoliina Hilli 11/9 11/9 14/16 11/9
Saana Valasma – Iida Lehikoinen 11/3 11/3 11/2
Pos. 7-8
Karoliina Hilli – Iida Lehikoinen 11/4 11/2 11/5
Pos. 5-6
Saana Valasma – Lu Cong 11/7 11/7 11/9

Pos. 9-14
Ida Nyström bye
Elsa Korpeinen – Salla Serenius 12/10 11/4 9/11 11/8
Johanna Penttilä – Ella Heillilä 11/6 11/2 11/4
Liisa Serenius bye
Pos. 9-12
Iida Nyström – Elsa Korpeinen 11/3 11/9 11/9
Johanna Penttilä – Liisa Serenius 11/5 8/11 11/6 11/5
Pos. 11-12
Elsa Korpeinen – Liisa Serenius 11/8 11/7 11/5
Pos. 9-10
Johanna Penttilä – Ida Nyström w.o.
Pos. 13-14
Ella Heikkilä – Salla Serenius 11/8 9/11 11/9 4/11 14/12


Boys u13

Pool A
Elias Korhonen FIN – Veikko herola FIN 11/3 11/6 11/3
Elias Korhonen – Oskari Laitinen FIN 11/6 11/5 11/5
Veikko Herola – Oskari Laitinen 11/1 11/8 11/0
Pool B
Samuli Niskala FIN – Antti Vuorenmaa FIN 11/2 11/3 11/1
Samuli Niskala – Johannes Hilli FIN 11/2 11/0 11/2
Antti Vuorenmaa – Johannes Hilli 11/9 11/8 14/12
Pool C
Ville Koskinen FIN – Tuomas Kaukonen FIN 11/1 11/2 11/2
Ville Koskinen – Andreas Holmqvist FIN 11/3 11/5 11/9
Tuomas Kaukonen – Andreas Holmqvist 9/11 8/11 11/7 13/11 11/5
Pool D
Artur Sikora UKR – Atte Stengård FIN 11/1 11/1 11/3
Artur Sikora – Topi Luhtala FIN 11/3 11/5 11/7
Atte Stengård – Topi Luhtala 2/11 11/1 11/13 11/8 14/12

Semifinals
Artur Sikora – Elias Korhonen 8/11 11/6 11/5 11/9
Samuli Niskala – Ville Koskinen 7/11 9/11 15/13 11/6 11/4
Pos. 3-4
Ville Koskinen – Elias Korhonen 11/9 7/11 11/5 11/9
Final
Artur Sikora – Samuli Niskala 10/12 11/6 11/7 5/11 11/5


Pos. 5-8
Veikko Herola – Tuomas Kaukonen 11/5 13/11 11/2
Atte Stengård – Antti Vuorenmaa 9/11 11/5 11/7 11/3
Pos. 7-8
Tuomas Kaukonen – Antti Vuorenmaa 11/6 10/12 11/8 13/15 11/9
Pos. 5-6
Veikko Herola – Atte Stengård 10/12 11/4 11/5 11/2

Pos. 9-12
Oskari Laitinen – Andreas Holmqvist 11/6 11/2 11/3
Topi Luhtala – Johannes Hilli 11/3 11/2 11/5
Pos. 11-12
Andreas Holmqvist – Johanne Hilli 10/12 11/8 11/7 11/8
Pos. 9-10
Topi Luhtala – Oskari Laitinen 11/5 9/11 11/6 11/8