Facebook
Twitter
In English

Henrik Mustonen Nääs Cupin ykkönen
Henrik Mustonen tuli menestyksekkäältä Kolumbian kiertueelta Tampereelle ja vei Nääs Cupin ykköskaavion voiton. Erääkään menettämättä Mustonen selvitti kaikki viisi otteluaan. Loppuottelussa Mika Monto pystyi hieman ”kiusaamaan” Mustosta ja vei kolmannen erän jatkopalloille ja antautui vasta 13-15 lukemissa.

Pronssiottelussa Aleksi Leskinen joutui tahkoamaan neljä erää, ennen kuin voitto Jami Äijäsestä varmistui.
Kakkoskaavion voiton vei Kenneth Wennström ennen Olli Turtosta ja kolmoskaaviossa Jukka Nummi löi loppuottelussa Timo Annalan.
Kisojen tuplavoittajaksi nousi Jukka Nummi voittamalla myös M50 sarjan.
Tulospalvelu Tournamentsoftwaressa.

Nääs Cup 2012

Miehet 1

Lohko A
Henrik Mustonen YlivSq – Anssi Määttänen YlivSq 11/4 11/4 11/5
Henrik Mustonen – Jami Äijänen JSK 11/0 11/0 11/0
Henrik Mustonen – Juha Hatjasalo 11/9 11/1 11/4
Jami Äijänen – Juha Hatjasalo HSRC 11/2 11/6 11/6
Jami Äijänen – Anssi Määttänen 11/8 13/11 8/11 12/10
Anssi Määttänen – Juha Hatjasalo 13/15 11/2 11/8 11/4
Lohko B
Mika Monto Senators – Aleksi Leskinen HSRC 9/11 11(6 11/0 11/4
Mika Monto – Miko Äijänen JSK 11/13 11/6 11/5 11/2
Mika Monto – Riku Mehta LahtiSq 11/5 11/13 11/8 11/7
Aleksi Leskinen – Miko Äijänen 11/3 12/10 11/8
Aleksi Leskinen – Riku Mehta 9/11 12/10 11/5 11/1
Miko Äijänen – Riku Mehta LahtiSq 11/6 11/2 11/5

Välierät
Henrik Mustonen – Aleksi Leskinen 12/10 11/9 11/4
Mika Monto – Jami Äijänen 11/3 11/1 11/5
Pronssiottelu
Aleksi Leskinen – Jami Äijänen 9/11 12/10 11/8 11/6
Loppuottelu
Henrik Mustonen – Mika Monto 11/8 11/9 15/13


Miehet 2

Lohko A
Kenneth Wennström HSRC – Jan Wichmann TSK 11/7 11/9 11/9
Kenneth Wennström– Petteri Tiitinen TSSq 8/11 11/5 11/2 11/3
Kenneth Wennström – Erki Mäki NääsSq 11/7 11/5 11/5
Jan WIchmann – Erik Mäki 11/5 11/3 11/7
Jan Wichmann – Petteri Tiitinen 11/4 11/2 12/10
Erik Mäki – Petteri Tiitinen 13/11 13/11 13/11
Lohko B
Olli Turtonen TSK – Joonas Karhu LahtiSq 11/7 11/6 11/5
Olli Turtonen– Juha Heinonen NääsSq 12/10 11/2 11/5
Olli Turtonen – Jani Stengård SquNa 11/7 11/4 11/5
Joonas Karhu – Juha Heinonen 11/9 8/11 11/8 11/8
Joonas Karhu– Jani Stengård 11/5 11/8 9/11 11/5
Juha Heinonen – Jani Stengård 11/9 11/5 9/11 11/2
Lohko C
Matti Eskelinen TSK – Arttu Turtonen NääsSq 11/7 11/9 11/5
Matti Eskelinen – Jarmo Karjala HSRC 11/7 13/11 11/8
Matti Eskelinen – Jouko Puustinen KSQ 11/2 11/4 11/1
Arttu Turtonen – Jarmo Karjala 11/7 11/8 13/11
Arttu Turtonen– Jouko Puustinen 11/3 11/5 11/6
Jarmo Karjala – Jouko Puustinen 11/4 11/5 11/9
Lohko D
Risto Tornberg Ruka – Jaakko-Antti Peltola ESRC 11/8 7/11 4/11 11/9 11/8
Risto Tornberg – Jani Viitala 11/8 11/2 11/7
Risto Tornberg – Samuli Antikainen OSK 11/7 12/10 11/9
Jaakko-Antti Peltola – Jani Viitala 11/6 11/6 7&11 11/2
Jaakko-Antti Peltola – Samuli Antikainen 11/1 11/5 11/5
Jani Viitala NääsSq – Samuli Antikainen OSK 11/3 11/7 11/4

Välierät
Kenneth Wennström – Risto Tornberg 11/5 5/11 11/6 12/10
Olli Turtonen – Matti Eskelinen 8/11 11/8 11/6 11/4
Pronssiottelu
Matti Eskelinen – Risto Tornberg 11/5 10/12 11/4 11/2
Loppuottelu
Kenneth Wennström – Olli Turtonen 15/13 12/10 7/11 11/9


Miehet 3

Lohko A
Jonas Selkälä NääsSq – Keijo Liikala SqJu 11/8 11/6 12/10
Jonas Selkälä – Saana Pohjavaara TSK 11/6 15/13 11/5
Keijo Liikala– Saana Pohjavaara 11/3 11/8 11/3
Lohko B
Riina Koskinen SqK – Matti Jokinen LahtiSq ¬11/7 6/11 11/5 11/9
Riina Koskinen – Erkki Pyynönen NääsSq 11/7 11/9 11/5
Matti Jokinen – Erkki Pyynönen 11/4 11/2 10/12 11/7
Lohko C
Jukka Nummi NääsSq – Esa Mäkisalo SquNa 11/9 11/7 11/3
Jukka Nummi – Jari Kaartinen SqJu 11/6 11/8 11/7
Esa Mäkisalo – Jari Kaartinen 11/7 8/11 11/7 10/12 11/5
Lohko D
Timo Annala LSQ – Juhani Heinonen SaSkö 11/6 9/11 11/8 11/4
Timo Annala – Janne-Matti Peltola HSRC 11/3 11/5 11/3
Juhani Heinonen– Janne-Matti Peltola 11/2 11/5 11/6
Lohko E
Harri Antikainen OSK – Lasse Sulku NääsSq 11/9 11/8 11/7
Harri Antikainen – Jonne Stengård SquNa 11/5 10/12 10/12 11/4 11/5
Lasse Sulku – Jonne Stengård 4/11 11/9 9/11 11/9 11/7
Lohko F
Petri Toivonen TSSq – Pyry Saloranta SqK 11/3 11/7 11/5
Petri Toivonen – Kimmo Kiviniemi NääsSq 11/5 11/9 11/8
Pyry Saloranta – Kimmo Kiviniemi 11/3 11/7 3/11 11/8
Lohko G
Ari Kuoppa NääsSq – Raoul Öhman Sq-88 8/11 11/4 11/9 11/3
Ari Kuoppa – Jarkko Lyytikkä LahtiSq 11/9 11/8 12/10
Raoul Öhman – Jarkko Lyytikkä 11/5 9/11 11/3 4/11 11/7

Puolivälierät
Jonas Selkälä bye
Jukka Nummi – Riina Koskinen 11/9 11/9 11/7
Timo Annala – Harri Antikainen 11/6 6/11 11/7 7/11 12/10
Ari Kuoppa – Petri Toivonen 7/11 11/8 6/11 11/6 11/8
Välierät
Jonas Selkälä – Jukka Nummi
Timo Annala – Ari Kuoppa 11/7 11/8 11/9
Pronssiottelu
Ari Kuoppa – Jonas Selkälä 6/11 11/8 11/8 13/15 11/3
Loppuottelu
Jukka Nummi – Timo Annala 11/5 6/11 11/8 11/6


Miehet 50

Jukka Nummi NääsSq – Risto Katajamäki SqJu 11/2 11/5 11/8
Jukka Nummi – Kai Olkkonen SqJu 11/6 11/6 12/10
Risto Katajamäki SqJu – Kai Olkkonen 11/6 11/4 8/11 11/6